Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, szejdj napisał:

W sensie pytasz czy kurier Ci wniesie do domu, od razu zamontuje i podłączy w łazience suszarkę do urań?

Nie, pytam jaki pakiet wykupić w elktromarkecie, żeby nie zostać na lodzie i  100kilową suszarką pod blokiem

 

a żeby mili panowie przyjechali, wnieśli mi ją nawet na drugie piętro w mieszkaniu, postawili na pralce i ładnie podłączyli.

 

 

Odnośnik do komentarza

No właśnie, to więc chyba muszę po prostu dopytać co jaka opcja obejmuje. Bo wiem, że transport nie równa się wniesienie, a rozpakowanie to też nie montaż  i zamówię sobie usługę za 200 zeta, która będzie polegała na tym, że panowie mi to wwiozą windą, wykują z kartonu i nara xD

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się nad zakupem grzejnika olejowego, macie jakieś porady odnośnie wyboru, czy raczej poza mocą i dostępnymi trybami nie ma większych różnic? Zasadniczo chyba zdecyduję się coś o małej mocy, bo chociaż salon jest spory, zależy mi tylko na źródle ciepła w okolicy kanapy, na zimowe wieczory.

Odnośnik do komentarza

Ej, a takie coś - robot sprzątający co najpierw odkurza mi dół, a potem zanoszę go na piętro i od razu tam odkurza. Ma to sens, czy lepiej 2 kupić na każde piętro? 

Odnośnik do komentarza

Takie np. roborocki od Xiaomi mają mapę poszczególnych pięter z tego co kojarzę, więc na jednym cyklu sprzątnie dół, przełożysz go wyżej i będzie tam kontynuował.

 

A jak masz hajs na zbyciu i chcesz zrownoleglic robotę, oszczędzic czas i nie przenosić go jak psa, to bierzesz dwa - ostatnio to samo właśnie kumpel rozkminial i finalnie wziął jeden na start. Kwestia preferencji, jak chcesz miec laptopa w salonie i sypialni na piętrze to bierzesz dwa, albo przenosisz z miejsca na miejsce xd 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Temat suszarka. Co koniecznie musi mieć to urządzenie? Akurat sprawa pilna, bo musze kupić do końca tygodnia, a jestem zielony

 

mam na to jakoś +2000, wiem, że ma być kondensacyjna, ale jakieś szczególne programy się przydają? Tak czytam poradniki i szukam po necie, ale wszystko to się różni jak dla mnie tylko ceną xD

 

 

Odnośnik do komentarza

Jak masz bachory to tryb antyalergiczny jest spoko, a tak to bierzesz kondensacyjna i wybierz czy chcesz taką do której potrzebujesz podłączyć się do odpływu żeby woda sama spływała jak z pralki, czy szufladka na wole. Ja kupiłem elextroluxa z seri 8 i od pół roku jestem super zadowolony, cenowo było jakoś 2200. Korzystam może z dwóch trybów ;) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kurła, a no właśnie. Mam pralkę Boscha i z niej jestem mega zadowolony, chciałem suszarkę też Boscha, ale cenowo jest to zawsze o 400 zeta drożej niż podobne parametry na przykład z Elextrolux? Ten electrolux z serii 8 faktycznie fajny i widzę, że nawet milion trybów i programów więcej od upatrzonego Boscha z serii 4 a cena ta sama 2200. 

 

Czy ktoś obalił ten mit o niemieckiej niezawodoności? Czy w suszarkach też przekłada się ten przelicznik jakości jak Audi do Pegouta?

 

 

Odnośnik do komentarza

Wszyscy tylko bosch i bosch ;). Ja przeanalizowałem ceny, możliwości i opinie i kupiłem do domu większość z electrolux (z takiej powiedzmy średnio wyższej półki): pralkę, suszarkę, zmywarkę, płytę i jestem bardzo  zadowolony. Za podobny sprzęt bosch wychodziła cena z dupy - przy założeniu ze też celuje w podobną półkę sprzętową każdy sprzęt droższy o kilkaset złotych i się zebrała ładna suma. Ok używam tego od kwietnia więc cieżko powiedzieć co będzie za kilka lat, ale narazie zero problemów. Dodatkowo electrolux daje 10 lat gwarancji na silnik czyli w sumie spoko :)

Edytowane przez kislawa
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 Imo ciężko w tych czasach osądzić, które sprzęty i jakich marek są niezawodne. W ostatnim roku wymieniliśmy 3 sprzęty agd.  Jak w zegarku najpierw po ~8 latach padła zmywarka Bosh (moduł sterowania) oczywiście naprawa nieopłacalna i wymieniliśmy na zmywarkę Neff, czyli nie jakiś

 tam "bieda" indesit i raz po paru miesiącach wypluła jakiś błąd, ale pomógł reset poprzez odłączenie od zasilania i póki co chodzi.  Później padł okap... od Neff :laugh: to też wymiana, ale tym razem to już jakiś "no name" (czasem motor "popierdzi" xD) . 3 sprzęt to pralko-suszarka. No i tu akurat też był Bosh, około 1,5 roku temu padł moduł suszarki i obeszło się bez wymiany, bo wystarczyło go tylko odłączyć (tak wiem pralko suszarki to nieporozumienie), ale nie dalej jak 2 tyg temu chyba "zegar jej się przekręcił" i zastrajkowała. 2 dni z nią walczyłem i już bez ryzykowania czy wymiana pompy pomoże wymieniliśmy na EkoBubel od szajsunga, no cuda wianki, melodyjki i pewnie pierwszego dooma też odpali, ale najważniejsze żeby po prostu prała i nie pluła błędami. 

 

Krótko mówiąc, imo teraz nie ma chyba większego znaczenia, trzeba liczyć na to że sprzęt pochodzi jak najdłużej to możliwe po wygaśnięciu gwarancji, i jak naprawa nie opłacalna to polowanie na promki średnio-półkowców. Fajne te wszystkie AEG, Neff i Boshe ale po 5 latach to już "zegar tyka" tak było u mnie, po koleji jedno za drugim. 

 

Pozdrowionka, i co tam kupisz niech Ci służy jak najdłużej. :lapka:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra, to jednak wpada ten Bosz. I tak pewnie w polskich zakładach podmienią bebechy na jakąś kambodżańską technologię  i po 5 lat wymiana, no ale chociaż będzie mi do pralki pasował 

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

i tak samo u mnie. Rewelacyjny sprzęt. Dzisiaj 3 prania i wszystko ładnie po zawodach. Wcześniej taka przyjemność trwała tydzień + mnóstwo yebania. 

 

No nie mógłbym już teraz żyć bez tego. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No siema koguciki, jako ze jestem kompletnym boomerem jesli chodzi o ekspresy do kawy to pytam was. O chu.j chodzi z tymi ekspresami w cenie alfa mondeo? Zakladam ze chodzi o te wszystkie bajery, robienie frapuczino itd mam racje? A jakbym chcial jakis budzetowy ale dobry ekspres tylko i wylacznie do zwyklego espresso to co byscie polecili? Takiego hyundaia wsrod ekspresow

Odnośnik do komentarza

Ja kupilem rodzicom na święta Philipsa 1200 i nie widzę różnicy względem ekspressu za kilka tysięcy który mamy w pracy. Oczywiscie mówię tutaj o smaku bo wiadomo ,że ten droższy ma więcej funkcji. Ten Philips ma ceramiczny młynek, niżej nie ma co schodzić. Do tego często są promki 20% które można połączyć z kuponem na dodatkowe 20% (np apka ING) które działają tylko w oficjalnym sklepie Philipsa. Więc idzie wyrwać go za lekko ponad 9 stów. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tylko i wyłącznie wygoda. Jadę za moment właśnie z teściową po ekspres i też chcę taki automatyczny. Kawa z każdego będzie smakowała prawie tak samo. Jedyną różnicą jest to, że w automatycznym podstawiasz kubek (ewentualnie mleko wyciągasz) i robisz kawę. W domu mam kolbowy i o ile zrobienie kawy dla siebie to nie problem to jak mam przygotować cztery dla gości to siedzę 10 minut w kuchni. Za każdym razem trzeba wymienić kawę w kolbie, robić osobno mleko itp. w automacie po prostu nacisnął bym cztery razy kawa i podstawiał kubki. Jak masz robić tylko sobie to kup jakiś kolbowy DeLonghi + młynek ceramiczny i się razem w 800zł zamkniesz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...