Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, WisnieR napisał:

Odkurzacz automatyczny! Jaki? Na mopowaniu mi nie zależy, bo i tak w każdym jest to przeciętne. Zwierząt nie mam. Głównie zależy mi na tym, aby była duża funkcjonalnośc pod względem planowania sprzątania. Mieszkanie zazwyczaj cały dzień jest zasypane zabawkami małego więc chciałbym np. żeby sprzątał mi tylko przedpokój z piachu z butów na zawołanie, a wieczorem jak już wszystko pozbieram z ziemi w trybie cichej pracy odkurzał resztę.

 

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

https://www.euro.com.pl/odkurzacze-automatyczne/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-pro-bialy.bhtml

iRobot Roomba i7

https://www.euro.com.pl/odkurzacze-automatyczne/irobot-roomba-i7.bhtml

Roborock S5 MAX

https://www.euro.com.pl/odkurzacze-automatyczne/roborock-odkurzacz-automatyczny-roborock-s5-max.bhtml

 

Wydać chcę jak najmniej, ale wiadomo ma być dobrze i zadowolić moje potrzeby.

Mam mop pro od prawie 2 lat. Używany codziennie, walczy z brudem po 2 dzieci, ale także chyba z najtrudniejszym przeciwnikiem czyli sierścią psa, który gubi ją 24h na dobę przez 365 dni w roku.

 

Dobra appka, wsio steruje z telefonu. Kupiłbym go 2 raz. Polecali mi go znajomi. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

@balon

@_Red_

 

A mieliście jakieś problemy z mapą? Puściłem go dziś rano po samych krawędziach, żeby zapisał sobie mieszkanie. Ok, złapał wszystkie otwarte pomieszczenia, a potem go puściłem na sprzątanie i coś mu się lokalizacja pojebała i salon zaczął nadpisywać. Tak jakby mu się kierunki odwróciły. Wykasowałem całkiem mapę i spróbuje od nowa mapować.

Screenshot_20210926-101746_Mi Home.jpg

Screenshot_20210926-101759_Mi Home.jpg

Odnośnik do komentarza

Raczej zawsze wie gdzie ma jezdzic i układ pomieszczen ma zapamiętany. Żona tym się głównie bawi i nie zgłaszała problemów z nadpisywaniem.

 

edit:

a nie, cos mi się poyebalo. Chyba po prostu gdzies czytalem, ze mapy mieszkania się zachowują i potem mozna ustawiac strefy, gdzie np. nie wolno wjeżdżać. Mielismy to wyłączone i za kazdym razem uczył się od nowa. Włączyłem w ustawieniach aplikacji "map saving mode" i zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _Red_ napisał:

Raczej zawsze wie gdzie ma jezdzic i układ pomieszczen ma zapamiętany. Żona tym się głównie bawi i nie zgłaszała problemów z nadpisywaniem.

 

edit:

a nie, cos mi się poyebalo. Chyba po prostu gdzies czytalem, ze mapy mieszkania się zachowują i potem mozna ustawiac strefy, gdzie np. nie wolno wjeżdżać. Mielismy to wyłączone i za kazdym razem uczył się od nowa. Włączyłem w ustawieniach aplikacji "map saving mode" i zobaczymy.

 

No właśnie zrobiłem drugie sprzątanie od nowa i zapisał ładnie mapę poza jednym błędem. W przedpokoju mam dużą szafę z lustrzami i laser się od nich odbijał więc jest lustrzane odbicie pomieszczenia do którego nie może wjechać i się odbija zderzakami o drzwi.

 

Właśnie zastanawiam się teraz czy po tym udanym mapowaniu wyłączyć zapisywanie map, żeby jej nie nadpisywał.

Screenshot_20210926-135124_Mi Home.jpg

Odnośnik do komentarza

Dobra ten gnój mi dziś znów próbował nadpisać mapę i musiałem całość usunąć. Wygląda to tak jakby podczas startu obrócił swoją (bazy) pozycję o 90 stopni i mapuje od nowa te same pomieszczenie... Trochę mnie już irytuję. Być może to wina okna balkonowego, bo baza stoi dość blisko niego i laser przechodzi przez szybę, więc robot nie odnajduje ściany i stwierdza, że jest w innym pomieszczeniu?

 

Jest w ogóle opcja PRZYWRACANIA mapy? Jak już po raz trzeci mi ją będzie chciał nadpisać to chciałbym ją usunąć i przywrócić mapę bez konieczności mapowania całego mieszkania od nowa.

Odnośnik do komentarza

Było brać roombe a nie chinola. Naoglądałem się filmów, testów i zawsze roomba lepiej wypadał. Pies, dwójka dzieci, płatki i tona okruchów na ziemi non stop a roomba od kwietnia śmiga jak ta lala. Raz zmapowała cała chatę i ogarnia. Mam tą i7 która wklejałeś wyżej. 

 

No i kwestia serwisu - raz się włosy żony wkręciły i taka mała miotełka się blokowała. Zadzwoniłem na serwis i typ mówi krok po kroku co i gdzie sprawdzać a jak nie zadziała to mówi że zaraz wysyłają nowe części do wymiany tylko adres podać. 

Odnośnik do komentarza

Ta i wydać 2000zł za marketing. Roomba to produkt pokroju Thermomixa - nie wart swojej ceny. Aha, Thermomix mi się kilka dni temu sam resetował i nie chciał włączyć. Poza dwukrotnie z(pipi)anym potencjometem, to nowa usterka. Czekam aż (pipi)nie całkiem. Wyleczył mnie z zakupów rzeczy zdecydowanie nie wartych swojej ceny.

No i nie pomijajmy tego, że ta Roomba za 1000zł więcej nie obsługuje wirtualnych ścian ani stref niedostępnych czy sprzątania strefowego tylko sprząta całe pomieszczenie ewentualnie. No nie wiem jak dla mnie 2200 to za dużo jak za produkt bez tych funkcji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, LiŚciu napisał:

 

Było brać roombe a nie chinola. Naoglądałem się filmów, testów i zawsze roomba lepiej wypadał. Pies, dwójka dzieci, płatki i tona okruchów na ziemi non stop a roomba od kwietnia śmiga jak ta lala.

 

 

W dniu 24.09.2021 o 15:29, balon napisał:

Mam mop pro od prawie 2 lat. Używany codziennie, walczy z brudem po 2 dzieci, ale także chyba z najtrudniejszym przeciwnikiem czyli sierścią psa, który gubi ją 24h na dobę przez 365 dni w roku.

 

Dobra appka, wsio steruje z telefonu. Kupiłbym go 2 raz. Polecali mi go znajomi. 

I co teraz?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, WisnieR napisał:


No i nie pomijajmy tego, że ta Roomba za 1000zł więcej nie obsługuje wirtualnych ścian ani stref niedostępnych czy sprzątania strefowego tylko sprząta całe pomieszczenie ewentualnie. No nie wiem jak dla mnie 2200 to za dużo jak za produkt bez tych funkcji.


To nie prawda. W apce po zmapowaniu chaty palcem możesz nawet narysować gdzie ma stać wirtualna ściana. Dodatkowo masz nadajnik obszarowy który możesz postawić żeby tam nie jechała. 
 

Zreszta nieważne. Roomba za 800 pln więcej (ceny z tych linków co podałeś) uważam ze jest zdecydowanie bezpieczniejszym zakupem.

 

Mam jednak nadzieje ze bedziszz zadowolony:):lapka:

Edytowane przez LiŚciu
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, LiŚciu napisał:


To nie prawda. W apce po zmapowaniu chaty palcem możesz nawet narysować gdzie ma stać wirtualna ściana. Dodatkowo masz nadajnik obszarowy który możesz postawić żeby tam nie jechała. 
 

Zreszta nieważne. Roomba za 800 pln więcej (ceny z tych linków co podałeś) uważam ze jest zdecydowanie bezpieczniejszym zakupem.

 

Mam jednak nadzieje ze bedziszz zadowolony:):lapka:

No faktycznie ma. Szkoda, że nie wspominają o tym na oficjalnej stronie produktu, tylko musiałem się doszukać jakiś materiałów dodatkowych. W każdym razie nadal podtrzumuje, że cena Roomby to tylko marketing zupełnie jak Thermomix. W dobie tańszych alternatyw nie widzę sensu kupowania ani jednego ani drugiego.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, LiŚciu napisał:

To nie prawda. W apce po zmapowaniu chaty palcem możesz nawet narysować gdzie ma stać wirtualna ściana.

W Chińczyku też możesz sobie ścianę narysować albo nawet cały obszar wyłączyć. 
Korzystam z tego, bo przy opcji z mopowaniem (raz na jakiś czas tak włączam z mopem ma mokro) i specjalną podkładką do przecierania, sprzęt jest trochę wyższy i wtedy utyka mi pod wypoczynkiem  i RTVką.

 

Pomijając Odkurzacze Wars oraz mój jest lepsiejszy od twego, są to mega sprzęty i naprawdę dużo pomagają, szczególnie jak trzeba prawie codziennie odkurzyć (pies/dzieci) i jak ktoś jest zadowolony to nie ma co analizować kto zrobił lepszy interes, ważne że spełnia swoją rolę i nie ma z nim problemów.

Odnośnik do komentarza


Co do TM to nie do końca się zgodzę, bo on ma znacznie więcej funkcji i przepisów niż konkurencja (której zresztą jest bardzo mało), a odkurzacze pod tym kàtem się praktycznie niczym nie różnią, a często te tańsze mają nawet więcej bajerów. No, ale mamy temacik o TM to nie będę tu zaśmiecał 


 

Ehhh nie scaliło. Eloooo

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, balon napisał:

(raz na jakiś czas tak włączam z mopem ma mokro) 


Tu mam pytanie - jak się sprawdza czyszczenie mopa po myciu na mokro? Jest to jakoś łatwo ściągane? Samo sie płuczę czy pranie tej szmatki raz na jakiś czas?
Jak szukałem pionowego odkurzacza to wpadł mi w ręce taki z mopem ale ten mop na testach był bardzo zajechany - brudna szmatka trudna w czyszczeniu. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, LiŚciu napisał:


Tu mam pytanie - jak się sprawdza czyszczenie mopa po myciu na mokro? Jest to jakoś łatwo ściągane? Samo sie płuczę czy pranie tej szmatki raz na jakiś czas?
Jak szukałem pionowego odkurzacza to wpadł mi w ręce taki z mopem ale ten mop na testach był bardzo zajechany - brudna szmatka trudna w czyszczeniu. 


No ale jak Roomba nie ma mopowania, a chińczyk ma?! ;)

 

To jest taka cała nakładka na dol odkurzacza (zwiększa trochę jego wysokość) i na nią nakładasz szmatkę o specjalnej fakturze. Tak jakby jedna strona czyściła i zaraz druga wycierała. Są takie dwie, zdejmowane, można prać.

Sprytne rozwiązanie. Wiadomo, że nie zastąpi mycia podłogi, ale fajnie odświeża. 

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, LiŚciu napisał:

Spoko, są iRoboty z mopami ale nie brałem takiego pod uwagę, głównie ze względu na dywany bo mi przyszło do głowy ze musiałbym dywany ściągać pod robota a jak już i tak ściągnę dywany to lepiej klasycznym mopem wszystko pojechać. 

Nie musiałbyś, bo to jest specjalna nakładka, którą nakładasz i mógłbyś używać tylko w pomieszczeniach bez dywanu.

 

BTW dywany przy dwójce dzieci i psie? Jest to pewien heroizm :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...