Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, mitra napisał:

Księgowi maja ubezpieczenie zawodowe więc mogłeś jej pocisnąć żeby zabuliła.

No nie do końca. Ze strony US

Kto ponosi odpowiedzialność

Powierzenie księgowości specjalistom nie zwalnia z odpowiedzialności podatkowej za skutki popełnionych przez nich błędów. Przykładowym błędem może być niedokonanie wpłat podatków w przepisanym terminie, zaniżenie zobowiązania podatkowego czy zawyżenie zwrotów VAT. Biuro rachunkowe nie odpowiada za zobowiązania podatkoweswoich klientów. Nawet w umowie strony nie mogą zmienić reguł odpowiedzialności, gdyż takie postanowienia nie wiążą fiskusa”

 

Teoretycznie można wytoczyć sprawę cywilną takiej osobie, ale nigga plis...

Już widzę tę walkę sądową w czasach pandemii o 5 koła za zły PIT :yao:

 

Z dumą wpłacę dodatkowe 5 kapci dla mojego państwa!

Odnośnik do komentarza

Deląg odebrany, podjarka pierwszym konfigiem. Jakoś ostatnio w ogóle nie interesował mnie sprzęt AGD i np. robota sprzątającego odpala żona, ja nawet appki nie mam i nie chcę się w niego wgryzać. A tu chętnie pobawię się customizacją mocy kawy, grubości mielenia - bo pierwsza defaultowa czarna trochę wodnista wyszła xD

Ofkors jak typowy nowicjusz w dziedzinie kawy, od razu nabyłem trochę mieszanki w lokalnej palarni, bo przecież nie będę pakował marketówy np. Jacobsa :wujaszek:
Wypełniłem formularz rejestracyjny na stronie producenta, w ciągu 24h powinno przyjść potwierdzenie rozszerzenia gwary do 3 lat.

 

 

edit

@balon pytales o flat white. W sumie robilem ustawienie poziomu spienienia wg tego: "mało pianki"

 

IMG_20210410_145051.thumb.jpg.9284876dfa8e4dee3a10f74ba906f8ce.jpg

 

i wychodzi piana gabczasta jak w kapuczinie (flat zdawalo mi się być no... płaskie). Musze kolejnym razem przekrecic w lewo (tu oznaczone jako niespienione, rekomendowane do caffelatte).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Pany zamierzam kupić zmywarkę w okolicach 1-1,1k. Mam ekstremalnie małą kuchnię i nie chcę kupować nie wiadomo czego. W grę wchodzi tylko rozmiar 45x82, mam dwie upatrzone: 

1. https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zmywarki-do-zabudowy/zmywarka-amica-dim41e5qo-a-9kpl-5pr-45cm-49db-a-2kosze

 

2. https://m.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/finlux-fd-i14b45a10eu.bhtml

 

No chyba, że znacie coś lepszego w podobnej cenie. Kompletnie się nie znam na zmywarkach, więc może coś poradzicie.

Odnośnik do komentarza

Ja sobie ostatnio kupiłem 45tke i myślałem że będzie ok ale ... Nie jest. Tzn do mycia talerzy i kubków na bieżąco super ale wystarczy, że wsadzisz tam jeden garnek na dole i po temacie, wejdą tylko jakieś drobnostki. Nie polecam 45tki od Siemens/Bosch. Nie że względu na wykonanie i jakość, bo ta na najwyższym poziomie, ale właśnie za brak ergonomii. Szukaj Whirlpoola, która ma chyba najwięcej możliwości jeśli chodzi o kosze. Przy 45tce to jest najważniejsze. Czy możesz złożyć całe żeberka, czy np. tylko co drugie, żeby włożyć pionowo miski, a nie na leżąco. Ogólnie wszystko co pozwoli ci jak najlepiej ułożyć gabarytowe i niestandardowe naczynia, bo miejsce jednak jest problemem. Drugi raz 45tki bym nie kupił.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Rozmiarowo 40 idealnie by mi w szafkę wchodziła. I tak mam ból dupy, że tracę już szafki. No niestety przy mojej kuchni już nic szerszego raczej nie wcisnę, jeśli chodzi o garnki, to zazwyczaj używam jednego dużego do zup 9l i jednego mniejszego do gotowania sosów lub ziemniaków. Reszta to talerze, miseczki, kubki i szklaneczki. A na chwilę obecną nie chcę myśleć o remoncie kuchni. A nawet większe rzeczy czy coś mogę już ręcznie ojebać.

Edytowane przez mitra
Odnośnik do komentarza
W dniu 7.06.2021 o 22:04, Blaise napisał:

Czy polecacie klimatyzator do mieszkania? Jaki? Klimatyzacji raczej nie założę u siebie, a taki przenośny do pomieszczenia w którym siedzę głównie albo na noc przed snem, by się przydał.

 

Podbijam, ale bardziej z pytaniem o wentylator, by przetrwać hołmofis na 10m2 w upał. Lidl reklamuje takie kolumnowe  https://www.lidl-sklep.pl/p/silvercrest-wentylator-kolumnowy-45-w-1-sztuka/p100325428

 

Na fejsie piszą, że ciche i fajnie chłodzi pomieszczenie. Czy juz lepiej wiatrak biurkowy prosto w ryj?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ma/miał ktoś ekspresy do kawy firmy Nivona? Jestem coraz bliżej zdecydowania się na jakiś ekspres i szukam jak najwięcej opinii. Na ten moment interesuje mnie Nivona 769. Budżet mam tak właśnie ~3000

 

Wyżej widziałem, że pisaliście o ekspresie Delonghi 350.55.B, tylko ja akurat wolałbym ekspres bez pojemnika do mleka i zastanawiam się czy tam można ten pojemnik wyjąć i w ogóle go nie używać?

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.08.2021 o 20:32, agst napisał:

Ma/miał ktoś ekspresy do kawy firmy Nivona? Jestem coraz bliżej zdecydowania się na jakiś ekspres i szukam jak najwięcej opinii. Na ten moment interesuje mnie Nivona 769. Budżet mam tak właśnie ~3000

 

Wyżej widziałem, że pisaliście o ekspresie Delonghi 350.55.B, tylko ja akurat wolałbym ekspres bez pojemnika do mleka i zastanawiam się czy tam można ten pojemnik wyjąć i w ogóle go nie używać?

Mam nivone od 4 lat. Działa bez zająknięcia. Codziennie robi od 4 do 5 kaw. Łatwy w czyszczeniu i dobry dostęp do bloku zaparzajacego. Mam NICR 838

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.08.2021 o 20:32, agst napisał:

Wyżej widziałem, że pisaliście o ekspresie Delonghi 350.55.B, tylko ja akurat wolałbym ekspres bez pojemnika do mleka i zastanawiam się czy tam można ten pojemnik wyjąć i w ogóle go nie używać?

 

Jasne że można go wyjąć, tylko jak pijesz same czarne to pomyślałbym nad tanszym modelem bez pojemnika w zestawie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zwykle biorę mieszanki arabik na wagę z lokalnego sklepu / palarni. Nie pamiętam juz nazw, ale zwykle proszę o takie o niskiej kwasowosci, a jednoczesnie pobudzające.

 

Wysyłkowo kilka razy kupowałem Arcaffe Roma 1kg, a ostatnio w Lidlu na próbę wziąłem zapas: Lavazza Qualita Oro oraz Jacobs Barista Edition.

 

Filtry i płyn do czyszczenia kupilem na zapas, ale wymienialem chyba raz. Nalewam wody z dzbanka filtrującego więc zakladam, ze az tak szybko się nie zapcha. Odkamienianie robię zawsze, gdy zaczyna o to wołać.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, bartiz napisał:

No właśnie a jak często Wam woła o odkamienianie? U mnie tak średnio co półtorej miesiąca. 

 

A kawe zamawiam świeżo paloną z allegro najczęściej Brazylia Santos.

 

 

W instrukcji był pasek do zmierzenia twardości wody, ja mam 3/4. Zmieniłem to w menu. Instrukcja podaję, że przy twardości 4 i 2 kawach na dzień, to odkamienianie 3/4 miechy. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Odkurzacz automatyczny! Jaki? Na mopowaniu mi nie zależy, bo i tak w każdym jest to przeciętne. Zwierząt nie mam. Głównie zależy mi na tym, aby była duża funkcjonalnośc pod względem planowania sprzątania. Mieszkanie zazwyczaj cały dzień jest zasypane zabawkami małego więc chciałbym np. żeby sprzątał mi tylko przedpokój z piachu z butów na zawołanie, a wieczorem jak już wszystko pozbieram z ziemi w trybie cichej pracy odkurzał resztę.

 

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

https://www.euro.com.pl/odkurzacze-automatyczne/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-pro-bialy.bhtml

iRobot Roomba i7

https://www.euro.com.pl/odkurzacze-automatyczne/irobot-roomba-i7.bhtml

Roborock S5 MAX

https://www.euro.com.pl/odkurzacze-automatyczne/roborock-odkurzacz-automatyczny-roborock-s5-max.bhtml

 

Wydać chcę jak najmniej, ale wiadomo ma być dobrze i zadowolić moje potrzeby.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...