Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, balon napisał:

Nie musiałbyś, bo to jest specjalna nakładka, którą nakładasz i mógłbyś używać tylko w pomieszczeniach bez dywanu.

 

BTW dywany przy dwójce dzieci i psie? Jest to pewien heroizm :)

No to fakt ze często oddajemy do czyszczenia ale jak dzieciaki rozkładają zabawki i klocki to wole żeby się bawiły na dywanie. Dla ich wygody tatko Lisciu chętnie pobiegnie częściej do czyszczenia :)

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Wojtas1986 napisał:

Jest jak z tymi autoodkurzaczami , nie warto przepłacać.

1-2 Tyg lata bez sensu po trawniku , pozniej juz elegancko jest.

Ja juz kupiłem, chciałem tylko podpytać o montaż kabla ograniczającego i parę technicznych rzeczy z tym związanych. Myślałem żeby samemu to zrobić i zastanawiam się na ile to problematyczne, a panowie ze sklepu chętnie chcą to za niewielką opłatą zrobić, bo mówią że to dość skomplikowane dla nowicjusza w temacie 

 

Odnośnik do komentarza

Dobra jest git ten odkurzacz. Te dwa razy co mi mapę zgubił to przez to, że się zaplątał w firany. Dziś odkurzał cały dzień, do tego mopował i jest spoko. Jezu jak takie urządzenia wykonujące codziennie nudne pracę są na wagę złota. Jeszcze tylko coś żeby nie prasować. Nie mam miejsca na suszarkę niestety bom głupi i na etapie remontu nie zaplanowałem na nią miejsca...

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, balon napisał:

Swego czasu mocno śledziłem jak było to w fazie prototypu. 
Jest to w końcu w normalnej sprzedaży? Miało być za ok 1 tys dol. Za tyle brałbym jak głupi, ale chyba dalej tego nie można ot tak sobie kupić. 

 

Nie wiem, powiem szczerze. Wiśnia napisał że jeszcze urządzenie do prasowania by chciał to mu wrzuciłem. Inna sprawa że są takie "lodówki" co parą prasują tam ciuchy i one są już w sprzedaży (samsung chyba produkuje). 

Odnośnik do komentarza

Fajne te odkurzacze roboty. Niestety w moim mieszkaniu przez stopień nie odpowiednich warunków, więc wybrałem inne podejście. Kupiłem ostatnio jeden z najcichszych klasycznych odkurzaczy na rynku (Electrolux Pure D8) i chociaż odkurza się nim po staremu (poza tym, że odkurzacz automatycznie reguluje siłę ssania), to jest on naprawdę zaskakująco cichy, więc można spokojnie słuchać sobie muzyki albo podcastów w czasie odkurzania.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Sebas napisał:

@Wojtas1986@secondZabezpieczacie jakoś te kosiarki i stacje dokujące pomiędzy koszeniami przed kradzieżą? Drugi sezon się przymierzałem do tych kosiareczek ale jakoś mnie nie przekonują te piny i alarmy. Jak ktoś będzie wiedział jak to funkcjonuje to zgarnie kosiare i stację dokującą bez problemu.

Nie zabezpieczam dodatkowo, bo raczej się nie da. Chować ją do garażu między koszeniami może być ciężko, bo ona ma niby pracować niemal codziennie. Zdam się na zabezpieczenia fabryczne (w tym wbudowany gps) oraz na certyfikat producenta, że w przypadku kradzieży i umorzenia sprawy przez policję, dają mi nową kosiarkę. Ochrona taka może trwać nawet i 3 lata. Tutaj masz info ze strony producenta odnośnie zabezpieczen: 

 

Cytat

Maszyny Husqvarna Automower® wyposażone są w zabezpieczenia w postaci głośnego alarmu, kodu pin oraz w zależności od wyposażenia system nawigacji GPS z siecią GPRS. Skradziona kosiarka jest po prostu bezużyteczna dla złodzieja. Bez wpisania prawidłowego kodu PIN zostaje zablokowania i uruchamia się alarm. Maszynę można odblokować tylko po minięciu czasu blokady oraz wprowadzeniu prawidłowego PINU.

W przypadku zgubienia kodu można ją odblokować także w autoryzowanym serwisie mającym dostęp do systemu Husqvarna. Po zgłoszeniu problemu z kodem centrala weryfikuje, czy urządzenie zostało skradzione. W przypadku kradzieży nie ma możliwości odzyskania kodu.

W przypadku wyposażonej kosiarki w system Automower® Connect, czyli nawigację GPS i sieć GPRS, kosiarka bardzo szybko może zostać namierzona z dokładnością do kilku metrów. Maszyny takie mają także określaną strefę chronioną po opuszczeniu której natychmiast właściciel jest o tym informowany i otrzymuje na bieżąco współrzędne geograficzne.    

W okresach promocyjnych w naszym salonie kosiarka może posiadać także Roczny Certyfikat Antykradzieżowy. Jako że wiemy, iż maszyny są bardzo dobrze zabezpieczone nie boimy się go wydać, a gwarantuje on, że w przypadku kradzieży w pierwszym roku kosiarki z ogrodu i brakiem możliwości jej odzyskania zostanie wydana nowa maszyna. (O szczegóły pytaj w naszym salonie)    

System Automower® Connect pozwala także na zmianę ustawień kosiarki prawie w całym zakresie (poza funkcjami związanymi z bezpieczeństwem). Możemy dostosowywać czas pracy, funkcję działania, ustawić plan uruchamiania świateł czy nawet na bieżąco śledzić, gdzie kosiarka się znajduje.

Przy zakupie kosiarki z tym systemem komunikacja jest z góry zapewniona na 10 lat do przodu. Dodatkowo system Connect współpracuje z Google Asystent, Alexą oraz pozwala na integrację z systemem IFTTT.    

Modele mogą być wyposażone również w System Automower Connect Home – czyli komunikację pozwalającą na zmianę ustawień maszyny w zasięgu Bluetooth. Nie posiadają jednak GPS. Większość naszych maszyn ten system ma w standardzie i można go rozbudować o standardowy system Connect z nawigacją GPS.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.10.2021 o 16:15, nieobchodzimnieto napisał:

Zima się zbliża a na łopatowanie śniegu z podjazdu często nie ma czasu, chęci. ktoś odsniezarke spalinową?

 Ja w tym roztapiam śnieg, polecam.  https://www.euro.com.pl/kuchenki-mikrofalowe-do-zabudowy/smeg-coloniale-sf822po.bhtml

 

Teraz, PRQc napisał:

 

 

Edytowane przez PRQc
Odnośnik do komentarza

Witajta.

 

Działkowcy dają powoli znać o sobie, więc przymierzam się do zakupu oczyszczacza powietrza. Wyznaczyłem sobie na to budżet 1000 zł. 

 

Poczytałem trochę i w zasadzie chyba zostanę przy wyborze między dwoma sprzętami: Klarta Forste 3Xiaomi Mi Air Purifier 3H.

 

Czy ktoś posiada jeden z powyższych / stał przed podobnym dylematem / poleca lub nie poleca?

 

Brałbym Klarte, natomiast problemem jest jego wydajność - 37m2, gdzie moje mieszkanie ma 45. Xiaomi ciągnie solidnie, ale brakuje mu jonizacji i ma sfajczony system auto.

 

Przy okazji. Czy warto w zestawie dokupić nawilżacz powietrza? Zapraszam do dyskusji.

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie akcja suszarka! Ceny oczywiście od 2 do 8 tysięcy. Wymyśliłem w końcu miejsce gdzie będzie stać i mogę kupować. Będzie na przedpokoku zabudowana w szafie. Mam akurat taka szafkę w L-ke i mogę tutaj po lewej jak są drzwi po prostu połowę przeznaczyć na suszarkę. Przerobie sobię tę szafę i tam sobie będzie stać i suszyć. Pytanie tylko co kupić.05790624e0253c24b4561047627ed381.jpg

Odnośnik do komentarza

Nie wyobrażam sobie życia bez suszarki. To ten z tych sprzętów, który realnie zmienił moje życie. 

 

Co do niszczenia ubrań to dla mnie mit. Jak wrzucisz do suszenia coś z plastiku to wiadomo, że kaplica, ale jak suszysz normalne ubrania to jest zajebiście. I nie wiem, czy szmaty nie niszczą się bardziej kiedy stoją na biednym wieszaczku 2 doby w wilgotnej łazience.

 

No cudowne urządzenia. Wkładasz mokre, wyciągasz za 2 godzinki suche i do szafy. Żadnego pierdolenia się z ręcznymi suszarkami jak neandertalczyk i mokrych gaci w salonie. 

 

Mam Boscha serii 6. Jak brałem to stała za 2.5 koła. To mała cena, bo są chyba i za 4 koła, ale szczerze po uj tyle za to płacisz to nie wiem

 

 

Odnośnik do komentarza

Mam dokładnie ten model co wrzucił WisnieR. Życie bez suszarki nie ma sensu ;). od jej zakupu w kwietniu 2020, nie mamy już tego jebanego druciaka w domu i wszystko szybko suche i ładne pachnie. Co do niszczenia to bym to określił tak, jak masz już gacie co są o krok od ukazania twoich jaj światu, to suszarka je dojedzie ;) - ma to tez zalety bo wyrzucasz je do kosza. Natomiast jak dobrze dobierzesz tryb to nic się nie kurczy ani nie niszczy.

 

Co najważniejsze jak masz zwierzęta to suszarka pozbywa się absolutnie każdego kawałka sierści z ubrań.  

Odnośnik do komentarza

Dziś kupiłem jednak LG. Zorientowałem się w temacie i nie mają konkurencji. Bęben z nierdzewki, 10 lat gwarancji na silnik, wszystkie częsci wymienne i łatwe w naprawie w razie serwisu pogwarancyjnego. Trochę droga ale udało mi się dostać 2% rabatu na stronie LG + 5% kupon powitalny. Z 3400 zeszło na 3150. Mogłem jeszcze kombinować z kartą dużej rodziny i dostać 10% zwrotu ale to już bym musiał zakładać komuś konto, dostawa na ten adres itp. więc mi się odechciało.

 

image.thumb.png.955b3e0ca1a82debadf3a0476785fd83.png

Odnośnik do komentarza

Panowie, w końcu naszedł kolejny etap w życiu każdej pary: moja luba (i ja na doczepkę) chcemy zaopatrzyć się w robota sprzątającego. Byłbym wzdzięczny za kilka słów z jakich korzystacie, co jest na minus, co na plus i czy generalnie zastanawiacie się nad zmianą. Odwdzięczę się plusikami i dobrym słowem. :lapka: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...