Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo zależy od budżetu ale po kilku ekspresach mogę śmiało polecić markę NIVONA. Budżetowa wiersja Jury (ta sama fabryka, większość cześci oraz młynek jak w Jurze) dla mniej zamożnych. Super mają ekspresy automatyczne, dobrze się czyści blok zaparzajacy (wrzucam pod prysznic) i robi ogólną konserwację. Młynek co prawda jest stalowy ale wyrtzymały. Używam ostatnie 4 lata już bez zająknięcia. 

 

Nie polecam kupować od producentów wielu sprzętów (Philips, Siemens itd)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ma to w ogóle sens jak pijesz tylko czarną mieloną najtańszą z biedy w 2 litrowym kubku?

 

Jak wydam te 3 koła to stanę się jakimś koneserem i powiem, że do tej pory marnowałem życie? Pytam serio, bo czasem nawet zalewam stare fusy - taki ze mnie smakosz, ale może czas to zmienić 

 

 

Odnośnik do komentarza

Wygodniej i smaczniej. Lepsze parzenie. Też zawsze piłem taką że łyżka stała. Parzona pod przykryciem aż kożuch opadł. Ale taka zmielona w ekspresie lepiej smakuje. Poza tym jak nie potrzebujesz białych kaw to można dobry ekspres kupić za 1200-1500 pln a nawet taniej tylko do czarnych z opcjonalnym spieniaczem. Spróbuj gdzieś u kogoś i jak nie poczujesz różnicy to bez sensu. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Stalowy młynek nie jest wadą jeśli jest to młynek żarnowy. 

46 minut temu, gekon napisał:

Ma to w ogóle sens jak pijesz tylko czarną mieloną najtańszą z biedy w 2 litrowym kubku?

 

Jak wydam te 3 koła to stanę się jakimś koneserem i powiem, że do tej pory marnowałem życie? Pytam serio, bo czasem nawet zalewam stare fusy - taki ze mnie smakosz, ale może czas to zmienić 

 

 

 

Jeśli ktoś jest koneserem kawy to nie kupuje automatu tylko kolbowy za gruby hajs. Automaty są dla zwykłych ludzi których nuty kawy zbytnio nie interesują. Ma być smaczna i tyle. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, kanabis napisał:

Wiktor jeden ch.. w tym segmencie cenowym , dołóż pare ziko i wez młynek ceramiczny, będzie ciszej w kuchni.

Odnośnik do komentarza

 Hm, jak miałbym teraz kupować mikrofalówkę to zwrócił bym uwagę na "pokrętło power". U mnie moc ma oznaczenia odpowiednio : low, m.low/defrost, med, m.high i high. Jest to o tyle kłopotliwe i nieintuicyjne, że zazwyczaj na opakowaniach instrukcje mówią o watach. Nie jest to może jakiś deal breaker, ale oprócz tego czy po prostu pudło będzie pasować w kuchni to tego bym szukał, właśnie dokładnego ustawiania mocy w watach. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Byłem pare dni temu z kobitą na zakupach w lidlu i naszą uwagę zwróciła wolnoobrotowa wyciskarka do owoców silvercast. Jako, że mamy od nich lidlomixa, który sprawuje się bez zarzutu, chwila zastanowienia, w sumie często myśleliśmy o zakupie takiego bajeru, szybkie rozeznanie w opiniach na necie i w końcu po paru minutach decyzja: bierzemy, cena 250 pln za takie urządzenie to nie majątek, można zaryzykować. I musze przyznać, że od czasu zakupu ps4 żaden gadżet mnie tak nie ucieszył. Świeży sok z pomarańczy, marchewki i innych warzyw/owoców to coś wspaniałego. Normalnie czuje jak te witaminki przeze mnie przepływają :) Nie wiem czy mogę polecić bo nie mam żadnego porównania do innych tego typu urządzeń, ale osobiście jestem mega zadowolony, aż tak że musiałem sie tym tu podzielić.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, puszkin napisał:

Byłem pare dni temu z kobitą na zakupach w lidlu i naszą uwagę zwróciła wolnoobrotowa wyciskarka do owoców silvercast. Jako, że mamy od nich lidlomixa, który sprawuje się bez zarzutu, chwila zastanowienia, w sumie często myśleliśmy o zakupie takiego bajeru, szybkie rozeznanie w opiniach na necie i w końcu po paru minutach decyzja: bierzemy, cena 250 pln za takie urządzenie to nie majątek, można zaryzykować. I musze przyznać, że od czasu zakupu ps4 żaden gadżet mnie tak nie ucieszył. Świeży sok z pomarańczy, marchewki i innych warzyw/owoców to coś wspaniałego. Normalnie czuje jak te witaminki przeze mnie przepływają :) Nie wiem czy mogę polecić bo nie mam żadnego porównania do innych tego typu urządzeń, ale osobiście jestem mega zadowolony, aż tak że musiałem sie tym tu podzielić.

My z żoną kupiliśmy jakoś tydzień temu z Kerfura za 125 zeta (promocja że 180). Też jesteśmy zadowoleni. Soczki owocowe i warzywne prawie codziennie wchodzą. A jaka kupka po tym. Jeszcze pulpę można wykorzystać na różne sposoby. Fajna rzecz. Najpierw chciała sokowirówkę ale namówiłem właśnie wyciskarkę wolnoobrotową.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

i-zelmer-zsc1100v-37z010.jpg

 

 

 

Parowar zelmer coś ostatnio niedomaga. 40 minut ziemniaki się gotują na dolnym pięterku (więc najbliżej źródła pary) a i tak twarde jak kamień.

 

Para leci, wody nalane tyle ile trzeba, pyry pokrojone na cwiartki. No nie wiem co jest grane. Temperatura chyba musi się zgadzać bo wchodzi w grę prosta fizyka i pary bez odpowiedniego ciepła by nie było xD

 

Jak ostygnie spróbuję może obadac czy kamien się nie osadził i może po prostu pary leci za mało.

 

Ktoś kiedyś naprawial takie ustrojstwo?

 

Odnośnik do komentarza

Przez naprawe mialem na mysli np. domowy zabieg konserwacyjny typu odkamienienie. Np. puścić parę zmieszana z jakimś prochem dostepnym na rynku, octem czy coś. Jakby mialo jechać na serwis pogwarancyjny to wiadomo, ze wole kupic nowe.

 

edit

kwik, nalałem wody z octem, puściłem parę, liczylem na odkamienienie. Cos tam pochrumkało, para nie chciala leciec, w końcu parowar jebnal do konca i zaczął się wylewać na caly blat xD Biere nowy model

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Jak myślicie, jest szansa że serwis irobot zrobi gwarancjyjnie wymianę panelu zewnętrznego który jest porysowany w roombie?

Niby mechaniczne uszkodzenie i to na obudowie (wiec zazwyczaj takie naprawy nie są na gwarancji robione) ale akcja była taka że robot wjechał pod łóżko i się zablokował na metalowej ramie wspierającej stelaż u syna w pokoju. Zamiast odbić od przeszkody to się dziad pod nią wcisnął i mielił aż zrobił ryse na pół obduowy. Wiem że odkurzacz nie musi wyglądać tylko ma odkurzać ale raz że to stało się dzisiaj - 2 godziny po zakupie, dwa że szkoda tak patrzeć od pierwszego dnia na sprzęt za 2 300 pln który wygląda jakby wojne przeżył już pierwszego dnia. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.12.2020 o 19:54, WisnieR napisał:

Po rozeznaniu w sklepach dziś wybraliśmy dla teściowej DeLonghi Ecam 23.460. można go dostać za 1799zł więc jeszcze znośna cena. DeLonghi ma porządne sprzęty i tylko jedną wadę - w ich ekspresach młynki są stalowe. To dziwne bo mam młynek stojący DeLonghi i jest ceramiczny.


I jak się sprawdza? Właśnie mi umarł mój wysłużony kolbowiec, a fusiary nie zniesę w pracy. Zacząłem szukać na Ceneo wpierw wg kryteriów:

- do 1500 zł (bo nie chcę być zbombardowany jakimiś lujami po 5000-7000 zł na stronie głównej)

- z młynkiem

- automat, najlepiej samoczyszczący, bo mam dość wysypywania co chwilę gorących fusów z kolby.

 

Największą popularność ma De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B za nieco ponad 1200 zł. Można używać ziarnistej jak i mielonki, spienia mleko (ale nie ma zbiorniczka z tego co widzę).

 

Mogę iść wyżej z ceną, jeśli ten Ecam 23.460 dodaje wartości, chętnie poznam opinię.

 

 

Odnośnik do komentarza

Właśnie czytam porównanie od producenta: https://www.delonghi.com/pl-pl/produkty/kawa/coffee-culture/mlynek-stalowy-czy-ceramiczny-w-ekspresie-do-kawy

Stal nie wygląda mi na wadę, raczej zaletę.

https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/delonghi-magnifica-s-ecam-22-360-b.bhtml

999 zamiast 1799 zł O_o Ale tylko odbiór osobisty. Jakby ekspres zepsuł mi się przed Wielkanocą to bym kupił będąc na wyjeździe :beksa:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Spoko ale sobie kupiliśmy tydzień później (wiadomo jak już teściowa ma to żona też chciała) nieco droższy 350.55 za jakieś 2200/2300.

O ile tamten się sprawdza to jest dość podstawowy. Z automatycznych programów to zrobisz w nim tylko kawę i cappuccino. Jak chcesz latte lub macchiato to musisz sam kombinować z mlekiem, kawą itp. Nie żeby był zły, ale po prostu ja i żona pijemy latte i nie chce się bawić w robienie samemu, bo tak to ja robiłem w kolbowym.

W tym droższym zrobisz każdą kawę z automatu i gorące mleko dla dziecka. Ma też bardziej rozbudowane i przejrzyste menu.

Same ekspresy bomba i polecam. Po zrobieniu kawy dysza na mleko się płucze i wystarczy pojemnik odstawić do lodówki. Raz na 2/3 dni umyć. Od grudnia chodzi dzień w dzień i żadnych problemów.


Każdy ekspres DeLonghi ma młynek stalowy ale i tak są wytrzymalsze od Siemensa czy Saeco. Najlepsze ekspresy to Jura.


  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...