Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia młynka - stalowy żarnowy i ceramiczny żarnowy w domowym użytkowaniu nie powinny zrobic różnicy, to rodzaj mielenia - żarnowe czy udarowe ma znaczenie. Udarowych jednak juz się nie stosuje za często. Na korzyść żarnowego stalowego jednak przemawia to że jest trwalszy niż ceramiczny. Ceramiczny tez posłuży latami ale może się zdarzyć że ulegnie uszkodzeniu (może trafić np. na twarde ziarno) ale to pewnie przypadek jeden na milion. Argumenty że jeden jest cichszy od drugiego to raczej mit bo głośnośc pracy młynka zawsze zależy od jego wielkości i tego jak jest cały ekspres zbudowany. 

 

Z ekspresów, poza ttym co wiśnier napisał jeszcze moge polecić marke Nivona.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, WisnieR napisał:

Spoko ale sobie kupiliśmy tydzień później (wiadomo jak już teściowa ma to żona też chciała) nieco droższy 350.55 za jakieś 2200/2300.

O ile tamten się sprawdza to jest dość podstawowy. Z automatycznych programów to zrobisz w nim tylko kawę i cappuccino. Jak chcesz latte lub macchiato to musisz sam kombinować z mlekiem, kawą itp. Nie żeby był zły, ale po prostu ja i żona pijemy latte i nie chce się bawić w robienie samemu, bo tak to ja robiłem w kolbowym.

W tym droższym zrobisz każdą kawę z automatu i gorące mleko dla dziecka. Ma też bardziej rozbudowane i przejrzyste menu.

Same ekspresy bomba i polecam. Po zrobieniu kawy dysza na mleko się płucze i wystarczy pojemnik odstawić do lodówki. Raz na 2/3 dni umyć. Od grudnia chodzi dzień w dzień i żadnych problemów.


Każdy ekspres DeLonghi ma młynek stalowy ale i tak są wytrzymalsze od Siemensa czy Saeco. Najlepsze ekspresy to Jura.

 

Przydatne info. Jak narazie po tym co napisałeś to 350.55 to mój wybór.
No i  ten flat white mnie przekonał;) Uwielbiam ten rodzaj kawy. Piłeś z tego ekspresu? Jak go oceniasz?

Odnośnik do komentarza

Pelna automatyzacja tez przekonuje mnie do Twojej wersji za 2300 zł (też ma dużo opinii na ceneo https://www.ceneo.pl/45274431). Delonghi ma jednak za dużo tych numerkow, gubię się juz w wersjach i czytaniu czym różni się jedna od drugiej, wiec wolę namacalne opinie uzytkownika :lapka:

 

Moja wrodzona cebula jednak boli, gdy ma wydac na maszynke do robienia napoju pobudzającego do pracy tyle samo co na PS5, mimo że w zasadzie wydatek nieodczuwalny xD 

Odnośnik do komentarza

Częściej go używam niż PS5 ostatnio.

A w ogóle to w końcu kupiłem ten osuszacz powietrza. Nie wiem czy pamiętacie ale od 4 lat walczę z wilgocią na szybach w całym domu. Od kiedy te cudo techniki stanęło w mym salonie zero problemu z wilgocią, a pranie zostawione na noc przy nim jest rano suchutkie. Polecam sprzęt.

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, _Red_ napisał:

Moja wrodzona cebula jednak boli, gdy ma wydac na maszynke do robienia napoju pobudzającego do pracy tyle samo co na PS5, mimo że w zasadzie wydatek nieodczuwalny xD

No i pamiętaj, że jest duża szansa, że także przy PS6 ta sama maszynka będzie nadal Ciebie pobudzać  (długi life time ;) )


To co bierzmy tego 350.55? :nosacz3:

Odnośnik do komentarza

Myślę, że tak. Przekonuje mnie to:

7388-d514-44b7-a313-bc22d0496f23_large.p

 

 

 

Będę siorbał late i flaty na potęgę. I tak miałem kupić w tym roku nowy ekspres więc kolbowiec zepsuł mi się jakby przewidywał to xD Szkoda tylko, że ostatnio zamówiłem 3 paczki mielonej lavazzy oro, teraz trzeba będzie nabrać ziaren.



edit:
no skoro wszystkie bogole tego foruma mają 350.55, to chyba już nie ma co dalej szukać :nosacz3:

Odnośnik do komentarza

Piszecie o białych kawach z tego ekspresu. Sprawdzcie czy ma podłączenie do kartonu z mlekiem. Na foto widzę że jest dodatkowy pojemnik na mleko ale to troche uciążliwe jest - miałem w robocie raz taki ekspres i z tym pojemnikiem to motawka troche. Mycie, pilnowanie mleka, podłączanie. 

 

Jeśli jest opcja że wężyk prosto do kartonu to spoko. Jak nie to ... tak tylko zostawiam info. 

Odnośnik do komentarza

Wygodniej jest jeśli kawe pijesz codziennie regularnie. Pojemnik uzupełniasz, opróżniasz jak mleko za długo będzie, myjesz, podłączasz - odłączasz.A karton stawiasz, wąż do środka i po kawce zakręcasz i do lodówki. Korzystałem z takiego pojemniika przy delonghi i na dłuższą męte to kolejna rzecz to ogarniania. Naprawde docenia się możliwość samego weżyka do kartonu. Jak tu np. 

 

https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/nivona-756.bhtml?gclid=CjwKCAjwjbCDBhAwEiwAiudBy2EhmY4LLQtR3d_B16R9n_JVk4otu0PpeXcIw3ds0EW6idtLgU9NTRoCUHAQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, bartiz napisał:

Też mam tego 350.55 i również polecam. Ja tam gustuje w czarnych kawach bez mleka (oczywiście bez cukru) a żona piją te mleczne. Fajny sprzęt, zero problemów póki co a w maju pęknie rok. No i kawy polecam jakieś świeżo palone z allegro a nie zlezale marketowki.

 

No ja też z 70-80% to intensywny czarnuch oczywiście bez cukru, ale czasami mam ochotę na mleczne to wtedy flat wchodzi jak złoto.

 

Ja od jakiegoś roku piję w domu ze slowpresso.
Smak, konsystencja czarnej kawy to mistrz, ale jebania tyle żeby kawę zrobić, że szok. 

http://slowpresso.pl

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, balon napisał:

To co bierzmy tego 350.55? :nosacz3:


Poszło zamówienie w RTV EURO. W sumie to albo ten sklep lub Media Markt z obecnymi rabatami daje cenę 2299 zł, więc jeden pies, bliżej po odbiór mam do Ojro. Pewnie można jeszcze polować na Pepperze (na Neonet najczęściej jest weź coś drogiego + parę gaci i nagle cena spada o 20%), ale kawę potrzebuję na już - dziś cztery fusiary wypiłem na home office i cały zlewozmywak zajebany resztkami trocin z kubka, a smakuje tak, że można ją pić i gryźć jednocześnie :F

 

Tyle osób ma ten model i chwali, że no nie ma co już dłużej szukać wariantów, na kogutach można polegać z szybką decyzją <3


PS
Aha, z tego co widzę można wypełnić formularz i rozszerzyć gwarancję producenta do 3 lat. Osom.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja dziś się wstrzymam z zakupkami. Nie mam nastroju na szoping XD

 Dostałem bardzo miłego e-mail że moja księgowa się pomyliła w tamtym roku i kilka rubryk ominęła w pitach. 

No ale przeprasza oraz życzy miłego dnia, no i w tym roku ponoć lepiej się przyjrzy :banderas:

 

 

E21AFEDD-A517-4C33-973D-DB0B9A3E6B99.jpeg

  • Smutny 5
Odnośnik do komentarza

Fajna ta pomyłeczka, i księgowa też, taka nie za profesjonalna:good: w sam raz

 

 

Serio bym jej odpisał w podobnym tonie wesołej małpy z downem, żeby wypierdalała i szukała nowego klienta

Odnośnik do komentarza

No niestety przenieść sprawy księgowe to nie jest takie proste, a w trakcie roku to już w ogóle. Umyślnie tego nie zrobiła XD , no i jeszcze dzwoniła z przeprosinami i tłumaczeniami, także wybaczam, a PIENIĄŻKI przeleję z wielką przyjemnością, państwo napewno je dobrze spożytkuje!
 

No nic pójdzie z budżetu na wakacje, który z braku ferii i wyjazdu zimowego oraz kolejnego roku z letnimi wakacjami w PL będzie miał rezerwy.
 

Spoiler

Pani Monika ma szczęście, że jest mocne 7+/10, bo inaczej byśmy rozmawiali:problem:

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...