Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko dobrze działa. Jestem bardzo zadowolony, ale uważam że pad nie jest warty tej kasy chyba że instalujesz programy typu ReWASD, żeby przypisać osobne guziki pod te dodatkowe 4 łapki na tyle pada. Ja jeszcze się tym nie bawiłem (kupiłem niedawno Elite Dangerous więc myślę, że już niedługo ;) ), ale moim zdaniem inaczej nie ma sensu wydawać takiej kasy za pada. 

 

Natomiast zdecydowanie podoba mi się jakość wykonania - pad jest ciężki, dobrze leży w dłoni, pokryty jest taką chropowatą powierzchnią antypoślizgową (w dotyku coś jak guma, ale to chyba inny materiał). Bateria trzyma bardzo długo. Absolutnie na plus należy zaliczyć możliwość dopasowywania oporu na gałkach i skoku na spustach. Dzięki temu można mięć różne konfiguracje zależnie od gry - np. Forza, gdzie możesz stopniowo dodawać gazu korzysta z pełnego zakresu triggera, natomiast w gierce typu Jedi Fallen Order zależy Ci tylko na szybkim zarejestrowaniu nacisku na trigger, więc ustawiasz zakres tak, żeby był to praktycznie guzik. Nie umiem tego precyzyjne wytłumaczyć, ale wystarczy poszperać w necie żeby ogarnąć o co chodzi.

 

Żadnych problemów z guzikami nie uświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

551f058380f0b919med.jpg

 

Po testach muszę stwierdzić, że lepszego pada nie miałem w łapkach. 

Idealnie dopasowany z multum konfiguracji pod własne preferencje. 

Manetki to idealny przykład. W końcu prawy kciuk nie musi zjeżdżać na knefle A, B, X, Y. Można spokojnie czyścić pomieszczenia z przedmiotów bez celowania i potwierdzania. 

Nie wspominam nawet o wymiennych gałkach, krzyżaku. Ogólna ergonomia i komfort jest o klasę wyżej od poprzedników. 

 

No i bateria, wbudowana pod usb C na dedykowanej stacji dokującej. Mistrzostwo. Pad laduje się nawet wtedy gdy konsola nie jest w czuwaniu. 

 

Polecam, jeśli macie troche więcej gotówki to brać w ciemno. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W Sekiro bardziej sprawdzało się u mnie wrzucenie d-pada na łopatki. W trakcie walki można manewrować wokół wroga i jednocześnie przeglądać/używać przedmiotów, nie raz i nie dwa uratowało mi to starcie.

 

Te dodatkowe 4 guziory na plecach powinny być standardem. Bez Elitki nie widzę już np. grania w Devila.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MYSZa7 napisał:

 

Podaj jakiś przykład.

 

Każdy fps nastawiony na eksplorację. Prey, Metro, Bioshock itd. Mógłbym wymieniać bo sporo jest gier w których postać nie zbiera przedmiotów z automatu. 

Dla mnie to dealbrekaer bo nic mnie tak nie wkurza jak centrowanie na obiekty i opuszczanie kontroli nad kamerą. 

 

Podobnie jak Bzduras. Raz użyjesz Elitki i nie chce sie wracać do roku 1995. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kyo napisał:

Nie miałem takiego pada i nigdy nie grałem na takim czymś ale tak na świeżo co ostatnio grałem to w Sekiro dał bym bieg/dodge i skok pod te "wahadełka".

tak gralem na swoim padzie ;) ciagla kontrola nad kamera to jest to...wystarczy ze mozg zalapie ze mamy dodatkowe guziki a powrot do normalnego pada skutkuje uczuciem grania bez reki :D serio 

szkoda ze to tylko takie drogie jak sie kupuje nowe 

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza

Trochę offtop ale zainwestuję chyba w nakładkę do Duala (chyba że DS5 będzie miał w standardzie) bo paździoch jednak trochę za drogi, chciałem kupić V1 Elite pod PC ale okazało się że nie ma Bluetootha :/ a teraz już mi w sumie przeszło i gram na zwykłym od X'a :D 

Odnośnik do komentarza

Przy obecnych grach i obłożeniu pada w ciule sterowania. Patrz RDR2 to takie 4 manetki to piękna sprawa. 

 

Wracając do przykładów. Każde TPP również ulega poprawie ergonomii. Przeladowywanie a celownik caly czas na główce przeciwnika. No lepiej tego nie da sie opisać jaką ma się kontrolę nad gierkami. 

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio kupiłem reWASD ze wszystkimi bajerami. Polecam sobie sprawdzić triala (15 dni na podstawowe funkcje, 3 dni na dodatkowe po manualnej aktywacji) - to co można robić w tej aplikacji to są cuda...

https://www.rewasd.com/

 

Dla przykładu - gram sobie w Dishonored 2 i zamiast skrótu do 4 klawiszy mam dostęp do 10 umiejętności. Podejrzewam, że to samo będzie w Mass Effectach czy innych starszych gierkach. Można obłożyć cały config pod Elite Dangerous na jednym padzie. Można nagrywać combosy symulujące naciśnięcie guzika na klawie i kliknięcie myszki - dzięki temu w Kingdoms of Amalur w całości symuluje inputy z klawiatury na moim padzie od Xboxa, co znowu daje mi dostęp do większej ilości skrótów.

 

Niesamowite są możliwości jakie daje ten program. Nawet na zwykłym padzie spokojnie jesteście w stanie masakrycznie zwiększyć ilość inputów, bo aplikacja pozwala na:

  • ustawienie Shiftów na guzikach (jak w aplikacji do Elite),
  • ustawienie skrótów (np. naciśnięcie 2/3/4 guzików naraz symuluje inny input z klawiatury/myszki),
  • ustawienia combosów (np. naciskając LB, tak naprawdę naciskam LB+LT na padzie, albo odpalam makro które przeładowuje każdą z broni albo najpierw rzuca granat, a później przeładowuje itd.),
  • ustawienia różnych akcji po muśnięciu, naciśnięciu, przytrzymaniu, puszczeniu guzika, czy różnych akcji dla różnego poziomu wciśnięcia triggera,
  • przełączanie się między różnymi konfiguracjami w ramach jednej gry (np. chcecie żeby guziki robiły co innego podczas jazdy, podczas biegania, podczas strzelania w GTA itd.)

Jak ktoś uwielbia kombinować to polecam. Ja się zakochałem i z pocałowaniem ręki rzuciłem im 60 zł za pełną wersję programu.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio zaobserwowałem, że w CoD:MW2019, a dzisiaj w Plague Tale Innocence widok kamery samoczynnie ucieka do góry, co zmusza mnie do kontrowania prawą gałką. Czy to oznacza, że mój pad, którego mam od premiery Xbox One X Scorpio właśnie zionie ducha? Da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Może to ma związek z tym że jakaś tam partia była wadliwa i woleli nie pchać na rynek kontrolera tylko cofnęli żeby sprawdzić gdzie coś poszło nie tak? Bo faktycznie kiepsko z dostępnością. Nawet na naszym forum PiPoLiNiO i ktoś jeszcze miał z nim problem.

 

https://www.windowscentral.com/xbox-elite-controller-series-2-buyers-report-widespread-issues

 

At Microsoft, we put all of our products through rigorous quality assurance testing. However, like any hardware, there is the possibility that a small percentage of devices may experience issues. We are aware that a small number of users may be experiencing issues with the Elite Wireless Controller Series 2 and are actively investigating with our engineering teams. We encourage any customers who experience issues with their hardware to contact Xbox Support.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Czy te gałki w elite 2 są luźniejsze niż w podstawowych padach?



Muszę sprawdzić jak to jeszcze działa w grach dokładnie czy mi czasem coś samo nie chodzi w grze, bo już w Call of Duty miałem wrażenie, że jak włączam mapę to coś mi kursor sam chodził. Ehh takie cudo i już wątpliwości :(
Odnośnik do komentarza

Nie ma to znaczenia, nie wpływa na ten luz, dopiero dalej czuć opór.

 

Ale anyway, pomimo luzu to jednak nie ma dużej różnicy między tym, a zwykłym padem, ustawiłem w halo martwą strefę na 0% i normalny pad też pływa po ekranie, po prostu na mapie w cod nie ma martwej strefy i czasem kursor sam pływa.

 

I tak prośba aby ktoś sprawdził swojego elitka bo zastanawiam się czy to normalne, że luz jest większy.

 

Odnośnik do komentarza

Posiadam nowego Elite 2 od czwartku, więc miałem kilka dni na przetestowanie. Przycisk A wydaje mi się że czasami nie łapie jak się go lekko wciśnie, ale jakoś mi to specjalnie nie przeszkadza, bo w zwykłym padzie miałem to samo i się sam naprawił. Potwierdzam u mnie też są luzy w gałkach większe niż w zwykłym padzie. Na mapie w COD warzone też mi pływa, co ciekawe w grze celownik już tego nie robi. Ta mapka w codzie jest to jedyne miejsce gdzie mi pływa znacznik, w żadnej innej grze się nie spotkałem. Co ciekawe mój standardowy pad ma problem z pływaniem celownika w niektórych grach jak COD warzone , Far Cry 3, APEX wszędzie tam gdzie jest ustawiona mała martwa strefa. W innych grach problem nie występuje. Chciałem go reklamować ale w obecnej sytuacji która panuje nie mam na to ochoty, po prostu zostanie jak zamienny pad do innych gierek. Zresztą po graniu w gierki Elitkiem nie chce się wracać do grania na zwykłym padzie, te dodatkowe łopatki pod kontrolerem robią robotę jak cholera. Nawet w bijatykach ten nowy krzyżak jest świetny. Czuć że ten pad to produkt premium. Mógłbym się tu rozpisywać nad zaletami tego pada, ale zostało tu już w tym wątku praktycznie wszystko opisane, więc nie widzę sensu. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...