Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli chyba już taki urok tego, bardzo dziwne przyznam. Napiszę jeszcze do supportu i zobaczymy co powiedzą. Przy takim padzie imo nie powinno mieć to miejsca, standardowy pad ma mniejsze luzy, a taki ds4 nie ma ich prawie wcale.

 

 

Brakuje mi jeszcze przycisku share, jak już series 2 się nazywa to mogli gdzieś dać ten przycisk. No ale ogólnie dalej wysoka półka, kocham tego pada.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście porównałem z DS4 i z Switch Pro Controller i oba pady mają dużo mniej luzu niż Elite. DS4 jest praktycznie sztywny, a Pro ma gdzieś tak z 50% tego co na Elite.

 

Jeszcze posprawdzałem i mam wrażenie, że niezależnie od tego jak gałki na Elite są dokręcone/poluzowane to zakres luzu jest ten sam.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Starh napisał:

Jakie polecacie akumulatorki do

pada? Dalej eneloop?

Sam mam akumulatorek jak ten z linku adasiulko w elicie ale do standardowych padów dokupiłem Energizer:

https://www.ceneo.pl/48362275

Fajnie się sprawuje nic nie muszę podpinać kabelków by ładować , jak nie gram po prostu wrzucam do dock-a i padziki czekają już naładowane.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ludziska, czy ktokolwiek z was wie, czy można skalibrować analogi przez konsolę? W moim padzie od eSki trzeba było wymienić lewy analog, po wymianie pływa, internety piszą o tylko o kalibracji na Win10, nic o konsoli. Czyżby konsola nie obsługiwała tego programowo?

Trochę dupa, bo teraz nie widzi mi się płacić 250 złocisty za nowy pad...

 

Odnośnik do komentarza

Potestowałem wczoraj Elite V2 tam, gdzie najwięcej mogłem z niej wycisnąć, czyli w DMC5. O matuchno :obama:

 

Zacznijmy od tego, że trafiłem chyba na sztukę wolną od wad - nic nie driftuje, nie zacina się, nie ma missclicków i podwójnych inputów (wiedziałbym, że combo nie wchodzi tak jak sobie tego zażyczyłem). Praktycznie każdy jeden aspekt pada został poprawiony względem pierwszej elitki. Gałki z regulowanym oporem to świetna sprawa, chociaż życzyłbym sobie ciut większej różnicy między nastawą średnią a maksymalną. Łopatki są krótsze i mają wyraźnie wyczuwalny klik przy nacisku. Ogumienie z przodu pada daje przyjemną teksturkę w dłoniach i pięknie to leży, nic się nie ślizga, chwyt jest pewny. Bumpery wreszcie przeszły lifting i czuć, że są trwalsze, ale to zweryfikuje czas. Trzy profile na custom mapping i Shift, dzięki któremu można każdemu przyciskowi przypisać drugą funkcję? Raczej nie skorzystam, ale bajer wydaje się być przydatny. W końcu bluetooth, którego z niewiadomych powodów brakowało w pierwszej edycji, sam rozmiar gałek od 360 jest idealny (w połączeniu z najwyższym oporem daje feeling tamtego pada) jak dla mnie i już jest to mój podstawowy setup. Trzeci poziom blokady triggerów jest spoko, tak samo jak w zasadzie każdy element tego pada. A na koniec wisienka i ładowarka w pokrowcu (można ją też wyjąć i postawić sobie gdziekolwiek) - odkładam pada na swoje miejsce i od razu ładuje się akumulator :fsg:

 

Mając Elite V1 widzę tu dużo poprawek, ale gdyby nie to, że jedynka zaczyna się troszkę rozpadać chyba nie znalazłbym przed sobą usprawiedliwienia zakupu dwójki. Jeśli ktoś jednak nie należy do grona elitarnych wyjadaczy i zastanawia się nad kupnem to V2 jest padem najbliższym ideałowi w tym momencie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Luzy i martwa strefa wróciły do mojego elite, a nie grałem jakoś dużo ostatnio na nim. Ehh liczyłem, że już nie będzie z tym problemu, ale najwidoczniej się przeliczyłem. Do tego przycisk A coś zaczął się zacinać. Coś im naprawdę nie wyszło z tym kontrolerem, no nic, ponowna wysyłka do serwisu.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.04.2020 o 10:21, Bzduras napisał:

Bumpery wreszcie przeszły lifting i czuć, że są trwalsze, ale to zweryfikuje czas.

Mi ostatnio padł prawy bumper w zwykłym padzie, a nie wiem nawet, czy mam tego pada pół roku. Jeszcze nie całkowicie, ale reaguje raz na kilka kliknięć, więc pad nie nadaje się już do grania. Wykonanie i działanie pada od XSEX to będzie pierwsza informacja jakiej będę szukał przed wyborem next-gena, bo jeśli w środku nie zaszły większe zmiany, tak jak ma to miejsce wizualnie, to raczej wybiorę PS5 jako pierwszą, ale i tak nie zamierzam brać żadnej na premierę tylko spokojnie poczekać na informacje zwrotne.

Odnośnik do komentarza

Nic dziwnego, skoro zwykły pad korzysta z tego samego rozwiązania co pierwszy Elite - bumpery są połączone cienkim kawałkiem badziewnego plastiku. Do dzisiaj pamiętam jak byłem wkurzony, gdy podczas granka na święta w DMC5 poszedł mi prawy bumper w pierwszym Elite, a nie miałem drugiego pada pod ręką (spędzałem krismas tajm na wyjeździe i pomyślałem, że jeden pad styknie na te 5-6 dni poza domem).

 

Pad dobry, tylko bumpery (pipi)y.

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza

Dokładnie, dla mnie nawet zwykły pad od XO (bo Elite na oczy nie widziałem) byłby idealny, gdyby nie to. Po premierze SeX się okaże, czy te lepsze bumpery wiążą się z ceną pada Elite, czy to naturalna "rewizja" sprzętu. Ręki nie dam, bo dobrze nie pamiętam, ale chyba pady od 360-tki nie miały problemów z bumperami. Kombinują z jakimś klikaniem od dołu, na siłę szukając własnych, "rewolucyjnych" rozwiązań, zamiast zrobić kontroler po prostu wygodny i niezawodny.

Odnośnik do komentarza

Wymiana bumperów też jakoś szczególnie droga nie jest. 15zł za komplet z odpowiednim wkrętakiem, 5 minut roboty i gramy dalej. Co ciekawe, pad od koksa nie ma u mnie żadnego problemu, który miała pierwsza elitka - wszystko działa jakby był świeżo wyciągnięty z pudełka.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Panowie, pytanko do użytkowników pada w wersji bluetooth: czy macie jakieś doświadczenia adapter bezprzewodowy Vs bluetooth? Mam dość napięty budżet, ale granie na kablu to jeszcze większy animal mode. Czy starczy nawet podstawowy adapter pod BT 4.0 czy odradzacie zabawę w takie pół-środki i lepiej oficjalny adapter?

 

https://www.komputronik.pl/product/319906/gembird-bluetooth.html

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...