Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.11.2023 o 12:37, ginn napisał:

 

 

Edit: W ramach ciekawostki, moje top 1 - 100m2 + osobny garaż. W zasadzie to nawet nie jest bliźniak i łączy się z drugim domkiem przez garaż, ogródek wystarczający. 5500 zł/m2, dojazd do centrum Poznania w 30min, w pobliżu mniejsza miejscowość, w której znajdzie się większość dzisiejszych dyskontów.

 

IMG20231124134111.jpg.1e480eab050728b2bca1c54475b480dd.jpgIMG20231124134225.jpg.a2480441ef7dc07d295701c37dfde6b1.jpg

 

 

 

A gdzie to? 

Strasznie dużo takich kurników powstaje dookoła Poznania. Najlepsze są te "ogrody" 2x4 metry. Tulce/Gowarzewo, ale Zakrzewo czy Dąbrówka to już w ogóle. Podziwiam ludzi co to kupują, bo tanie nie jest. Kolega ma znajomych co to kupili i tragedia. Dojazd do Poznania często godzinę, bo mimo że wylot na S pod nosem, to wszystko stoi. Ale "chata" za miastem jest xD

Dlatego pytam gdzie to, bo te oddzielenie garażem całkiem.

Odnośnik do komentarza

kawałek za Niepruszewem, dosłownie minutę od Buku. Na uboczu, z fajną panoramą przez okno tarasowe. Miasto Buk samo w sobie zapewnia wszystkie potrzeby, a po zmianie pokoleniowej władzy idzie mocno do przodu, więc przyszłościowo lokalizacja wydaje się spoko. Dojazd do Poznania to niecałe 30 minut, droga w zasadzie nigdy niezakorkowana (wiem, bo sam dojeżdżam, mając biuro w Niepruszewie).Co zabawne, trafiłem na te domki totalnie przypadkowo - zrobiłem sobie przerwę w pracy (mam biuro 5 min drogi) i pojechałem na kawę na stację, no i z daleka zauważyłem te domki. Dużo ich nie jest bo 7, w okolicy nic więcej nie powstanie. Działka ma 348m2, z czego około 120m2 to jest ogródek (boki + tył), no i z przodu kawałek na zagospodarowanie.

 

Są też dwie wady - dostęp do kanalizacji dopiero za około 3 lata(na szczęście zbiornik bezodpływowy aż 10m3). Drugim minusem jest brak światłowodu, który zostanie doprowadzony prawdopodobnie w ciągu najbliższego roku, więc na czas określony zostaje mobilny internet.

 

Jednym z naszych wymogów było właśnie nie branie czegoś, co z tyłu ma wybieg dla kur. Przejechałem Poznań we wszystkie strony w obrębie 30 km i faktycznie wszędzie nawalone szeregowców z ogrodami, na których ledwo co można się obrócić :reggie:

 

P.S W ramach ciekawostki, swoje mieszkanie 45m2 w Poznaniu, które chciałem sprzedać za 590 tyś, finalnie poszło za 610 tyś, więc proces zamiany mieszkania przebiega póki co 11/10.

Edytowane przez ginn
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Kenny tJJger napisał:

Ja pod Wrocławiem kupowałem 3 lata temu za 650 k połówkę bliźniaka 160 m2 z ogrodem 0,5 ha a teraz sąsiad obok sprzedał za bańkę. :cool:

 

Teraz C1rex Ci się wprowadzi za scianę i będziecie nadawać komunikaty kowidowe na cały kraj.

Odnośnik do komentarza

Wakacje kredytowe jednak także dla milionerów. Resort finansów zdecydował (businessinsider.com.pl)

 

Cytat

Próg skorzystania z wakacji kredytowych zostanie ustalony do kredytów na poziomie 2 mln zł — napisał resort finansów w odniesieniu do uwag. Zatem z programu zawieszania rat hipotek będą mogli skorzystać ci klienci, którzy mają kredyt mniejszy niż 2 mln zł.

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, ginn napisał:

kawałek za Niepruszewem, dosłownie minutę od Buku. Na uboczu, z fajną panoramą przez okno tarasowe. Miasto Buk samo w sobie zapewnia wszystkie potrzeby, a po zmianie pokoleniowej władzy idzie mocno do przodu, więc przyszłościowo lokalizacja wydaje się spoko. Dojazd do Poznania to niecałe 30 minut, droga w zasadzie nigdy niezakorkowana (wiem, bo sam dojeżdżam, mając biuro w Niepruszewie).Co zabawne, trafiłem na te domki totalnie przypadkowo - zrobiłem sobie przerwę w pracy (mam biuro 5 min drogi) i pojechałem na kawę na stację, no i z daleka zauważyłem te domki. Dużo ich nie jest bo 7, w okolicy nic więcej nie powstanie. Działka ma 348m2, z czego około 120m2 to jest ogródek (boki + tył), no i z przodu kawałek na zagospodarowanie.

 

Są też dwie wady - dostęp do kanalizacji dopiero za około 3 lata(na szczęście zbiornik bezodpływowy aż 10m3). Drugim minusem jest brak światłowodu, który zostanie doprowadzony prawdopodobnie w ciągu najbliższego roku, więc na czas określony zostaje mobilny internet.

 

Jednym z naszych wymogów było właśnie nie branie czegoś, co z tyłu ma wybieg dla kur. Przejechałem Poznań we wszystkie strony w obrębie 30 km i faktycznie wszędzie nawalone szeregowców z ogrodami, na których ledwo co można się obrócić :reggie:

 

P.S W ramach ciekawostki, swoje mieszkanie 45m2 w Poznaniu, które chciałem sprzedać za 590 tyś, finalnie poszło za 610 tyś, więc proces zamiany mieszkania przebiega póki co 11/10.


 

Jeszcxe napisz że pracujesz w Vents :CoolStoryBro:

Mam dwóch kumpli w niepruszewie. Plusem że można dojechać od S i A2. Na siłę od Grzebieniska.

Jezioro jest, ale syf taki że często zakaz kąpieli. 
Oni sobie chwalą i kupowali tam grunt dekadę temu za śrubki. Dzisiaj nie wiem czy 200/250 starczy na ziemię tam.

 

No te kurniki to jak getta. 
 

Zawsze mi się wydawało że postawienie domu jest spoko na stare lata. Jeżdżę po tych domach, budowach i słucham ludzi. 
Wiekszosc narzeka- metraż spory, a dzieciaki wybrały życie w mieście i wróciły. Siedzi parka w podeszłym wieku i dzieciaki czasu nie mają, tonę węgle muszą przerzucić. Ost babka mi mówiła że wiek już nie ten to trawnik kosi na raty i łącznie zajmuje jej to 3 dni. 
Potem strome schody są problemem, na windę brak funduszy. Ciągle gdzie coś trzeba pogrzebać, zrobić, naprawić, wymienić. 
 

I zima, najlepsza pora. O odśnieżaniu można zapomnieć czy nawet o dobrej drodze, często wykoleimy takie że miskę olejową zgubić idzie. Właśnie byłem koło Poznania z węglem i tylko patrzałem czy auto mi się zatrzyma na bramie- z racji wagi i gabarytów, to tam płot bym położył. Ale jakoś z blokadą mostu wjechałem.

 

Kumpel z Niepruszewa mówi żeby już nie wrócił do miasta. Drugi ma dom w Mosinie i zostawił tam matkę z siostrą, a on w Poznaniu u dupy mieszka i sobie chwali miasto. Ciezko o złoty środek. 

IMG_7857.jpeg

Odnośnik do komentarza

@iluck85

 

Nie no, Niepruszewo cymesik. Jezioro przetestowane wielokrotnie, często po pracy śmigałem tam na trening. Poza tym w pobliżu obczaiłem już kilka miejsc, gdzie można zabrać psiaki i puścić luzem, więc lokalizacja naprawdę mi siadła. Vents nie, ale kawałek dalej za stacją BP :vegeta_smile:

Przez Bukowską też się szybko śmiga. Jadąc samochodem z Górczyna,  dla porównania A2 to tylko jakieś 8-10 min szybciej.

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, ginn napisał:

@iluck85

 

Nie no, Niepruszewo cymesik. Jezioro przetestowane wielokrotnie, często po pracy śmigałem tam na trening. Poza tym w pobliżu obczaiłem już kilka miejsc, gdzie można zabrać psiaki i puścić luzem, więc lokalizacja naprawdę mi siadła. Vents nie, ale kawałek dalej za stacją BP :vegeta_smile:

Przez Bukowską też się szybko śmiga. Jadąc samochodem z Górczyna,  dla porównania A2 to tylko jakieś 8-10 min szybciej.


 

A2 jako alternatywa gdy przy paso jest wypadek. Mam działkę w Sieroslawiu.

Jezioro nie jest cymesik, bo w sezonie często nieczynne. 
Kumpel kiedyś tam śmigał do jednej, to opowiadał że zdechła krowę tam wrzucili. 

 

Co do kanalizy i neta- kumpel z Długiej Gośliny budował się i w 2006 też mu mówili że kanaliza będzie- 2024 nadal nie ma. 
Net mieli mieć w 2015, nadal nie ma.

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.01.2024 o 12:10, Shago napisał:

 

Generalnie to głupota że te wakacje kredytowe są bez progu, z drugiej strony bardzo chętnie skorzystam, jebać banki i ich stękanie o to jak to mają ciężko.

 

Cytat

Rok 2023 w polskiej gospodarce upłynął pod znakiem głębokiego spowolnienia. Jednak dla jednej z jej istotniejszych segmentów był to złoty czas. Mowa o bankowości. Zysk netto sektora bankowego wyniósł 27,56 mld zł w okresie styczeń-listopad 2023 r.

 

Odnośnik do komentarza

https://subiektywnieofinansach.pl/bedzie-nowy-system-zachet-do-oszczedzania-i-obnizka-podatku-belki/
 

dobry artykul
 

Cytat

Po pierwsze: trzeba zlikwidować preferencje podatkowe dla tych, którzy inwestują w nieruchomości. Teoretycznie nie powinno mieć znaczenia w co inwestuję oszczędności – jeśli na nich zarobię, to powinienem płacić taki sam (procentowo) podatek. Ale w Polsce jak ktoś kupi mieszkanie i je wynajmuje – płaci tylko 8,5% ryczałtowego podatku od przychodu do 100 000 zł rocznie.

Jeśli ten sam ktoś ma lokatę w banku, inwestuje w obligacje albo fundusze – płaci 19% podatku od zarobku. Dlaczego inwestowanie w nieruchomości jest preferowane podatkowo? Nikt tego nie wie, ale wszyscy wiemy, że jest to głupie. I piszę to ja, człowiek zarabiający zarówno na nieruchomościach, jak i na rynku kapitałowym


i tu się zgadzam w 100%, to jeden z powodów wzrostu cen i namiętnego inwestowania w mury.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

I brak wiedzy. Mam wielu klientów, którzy inwestują w nieruchomości, bo nie znają niczego innego. Dla nich giełda, obligacje to jakaś czarna magia + najczęściej dają się namówić na jakieś gówno "Pani z banku" i później się mocno zrażają do takiej formy inwestowania, więc zostają "pewne i sprawdzone nieruchomości", na których bez dźwigni, lewaru wiele osób zarabia 2-3% rocznie...

  • This 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Sedrak napisał:

I brak wiedzy. Mam wielu klientów, którzy inwestują w nieruchomości, bo nie znają niczego innego. Dla nich giełda, obligacje to jakaś czarna magia + najczęściej dają się namówić na jakieś gówno "Pani z banku" i później się mocno zrażają do takiej formy inwestowania, więc zostają "pewne i sprawdzone nieruchomości", na których bez dźwigni, lewaru wiele osób zarabia 2-3% rocznie...

 

Szczególnie z obligacjami nie trzeba robić w zasadzie NIC. Kupujesz i patrzysz jak rośnie. Ja jestem mega zadowolony, w połowie roku będzie kolejny zakup pod korek 10-letnich. Wysiłek żaden, ryzyko bardzo małe.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, BRY@N napisał:

Odnośnie tych obligacji to od jakiej kwoty opłaca się wziąć takie 3-4 letnie?

 

Przelicz sobie ile zarobisz na odsetkach. Przy niższych kwotach te zyski po podatku mogą być symboliczne, więc można powiedzieć, że im więcej tym lepiej. ;) Też różnica w zarobku względem zwykłych kont oszczędnościowych będzie się zwiększać wraz ze zwiększeniem przeznaczonej kwoty. Wszystko zależy, ale jak dla mnie nie ma sensu mrozić kwot mniejszych niż tak ze 20k - wszystko co poniżej zostawiłbym na bieżące przejedzenie lub natychmiastowo dostępną poduszkę, bo zysk z odsetek będzie niewielki. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, BRY@N napisał:

Odnośnie tych obligacji to od jakiej kwoty opłaca się wziąć takie 3-4 letnie?

 

Od dowolnej, a dokładnie minimum 100 zł. Procent jest niezależny od kwoty więc to od ciebie zależy jakiego oczekujesz zwrotu z inwestycji. Ja ogólnie pakuje wszystko co nie jest potrzebne na życie i rozrywki.

 

BTW aktualnie czekam na transfer IKZE z instytucji typowo funduszowych do Obligacji PKO. Dobrze, że na funduszach akurat mam górkę a nie spadki, bo umorzenie nie wygeneruje strat. I też EDO 10-letnie pod korek + za rok 32% gwarantowana stopa zwrotu na zaoszczędzonym podatku no i te ok 6.9% bazowe :banderas: Jak nasze państwo nie jebnie to po 65 r.ż. będzie można jeździć na nartach w skarbcu jak sknerus (procent składany, kumulowanie się odsetek co roku, zero patrzenia w wykresy giełdowe i co roku gigantyczna ulga podatkowa to :red: Jedynie zostaje te 10% opłaty na końcu od aktualnego salda).

  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...