Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ktoś tu jest „dobry” z Revoluta?

Mam trochę akcji kupionych przez panel inwestycji Revolut. ETF zostawiam na emeryturę i jeszcze z 20lat tam poleżą (+ cyklicznie coś tam dokupuję), jednak chciałem wypłacić trochę kapitału z pojedynczych spółek.

No i teraz pytanie jak wypłacać z Revoluta, aby jak najwięcej przelać/wypłacić, ale uniknąć opłat? np tego 0,3% za przelew?
 

Odnośnik do komentarza

Ja już nie handluje. Sprzedaje akcje i kończę z normalnym graniem. Nie mam czasu na to i chęci. Do „normalnego” obrotu akcjami faktycznie Revolut był średni. 
 

Zostawiam tylko etf i trzymam na emeryturę. Dokupując tylko raz na jakiś czas akcji za 1 tys dolarów. Mam w revolucie free przewalutowanie co miesiąc do 5 tys zł. 
Koszt na rok to 0,3% wartości kapitału. No i w huuu łatwość i przejrzystość  appki, a do tego mega łatwe i bezkosztowe kupowanie dolarów pod amerykańskie ETFy (innych nie kupuję) 
 

@Il Brutto Pod kątem zakupów długoterminowych i tylko ETFów USA w czym broker będzie/jest lepszy od Revoluta? Bo może faktycznie oprócz dodatkowy kosztów i gorszych appek broker da mi jakiś boost (tylko ETF akumulacyjne na ok 20-25 lat)? Coś tam się na tym znam, ale nie twierdzę, że jestem jakiś pros i z chęcią posłucham argumentacji na nie pod tym kątem. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, balon napisał:

Ja już nie handluje. Sprzedaje akcje i kończę z normalnym graniem. Nie mam czasu na to i chęci. Do „normalnego” obrotu akcjami faktycznie Revolut był średni. 
 

Zostawiam tylko etf i trzymam na emeryturę. Dokupując tylko raz na jakiś czas akcji za 1 tys dolarów. Mam w revolucie free przewalutowanie co miesiąc do 5 tys zł. 
Koszt na rok to 0,3% wartości kapitału. No i w huuu łatwość i przejrzystość  appki, a do tego mega łatwe i bezkosztowe kupowanie dolarów pod amerykańskie ETFy (innych nie kupuję) 
 

@Il Brutto Pod kątem zakupów długoterminowych i tylko ETFów USA w czym broker będzie/jest lepszy od Revoluta? Bo może faktycznie oprócz dodatkowy kosztów i gorszych appek broker da mi jakiś boost (tylko ETF akumulacyjne na ok 20-25 lat)? Coś tam się na tym znam, ale nie twierdzę, że jestem jakiś pros i z chęcią posłucham argumentacji na nie pod tym kątem. 

Do etf ów europejskich interactive brokers, lub poprzez IKE skoro chcesz trzymać do emerytury to pozostaje konto maklerskie BoŚ banku.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

No z jakiś tam „przecieków” to do 100 tys e bez prowizji, na start limit rocznych wpłat ok 25 tys zł. Do tego reszta podobnie jak w normalnym XTB czyli aby było free to ok 2-3 zakupy w rok itp. 
 

Jakie warunki masz w boś? Płacisz coś za prowadzenie? Jakieeś prowizje od zakupionych ETF? Rozumiem że boś nie ma US S&P 500 w ofercie?

Odnośnik do komentarza

Panowie co do IKE to jak to w końcu jest jak kupię przez nie np 10 letnie obligacje skarbowe, to będę mógł potem IKE wykorzystać do zakupu akcji np przez brokera (np XTB jak wprowadzą IKE). 
To jest tak wszędzie niejasno opisane. Niby IKE to takie jakby „opakowanie” do inwestycji, ale z tego co czytam przy zakładaniu trzeba będzie zdecydować co tam będziemy inwestować np „IKE OBLIGACJE”

@MaZZeo może ty coś, coś jako były „finansista” ? 

Odnośnik do komentarza

Jako podatnik europejski nie mozesz kupowac amerykanskich ETFow, te ktore masz w niektorych aplikacjach typu Revolut czy eToro to CFD. Mozesz kupowac tylko te ktore sa notowane na europejskich gieldach. Np. IE00B3XXRP09 albo IE00B5BMR087. Wlasciwie to w Revolucie chyba nawet wszystkie akcje sa CFD a przynajmniej kiedys tak bylo. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Il Brutto napisał:

Jako podatnik europejski nie mozesz kupowac amerykanskich ETFow, te ktore masz w niektorych aplikacjach typu Revolut czy eToro to CFD. Mozesz kupowac tylko te ktore sa notowane na europejskich gieldach. Np. IE00B3XXRP09 albo IE00B5BMR087. Wlasciwie to w Revolucie chyba nawet wszystkie akcje sa CFD a przynajmniej kiedys tak bylo. 

No tak CFD ale na instrumencie SP500. Kupuje tylko to. 

Odnośnik do komentarza
11 hours ago, balon said:

Panowie co do IKE to jak to w końcu jest jak kupię przez nie np 10 letnie obligacje skarbowe, to będę mógł potem IKE wykorzystać do zakupu akcji np przez brokera (np XTB jak wprowadzą IKE). 
To jest tak wszędzie niejasno opisane. Niby IKE to takie jakby „opakowanie” do inwestycji, ale z tego co czytam przy zakładaniu trzeba będzie zdecydować co tam będziemy inwestować np „IKE OBLIGACJE”

@MaZZeo może ty coś, coś jako były „finansista” ? 

Z tego co się orientuję w IKE obligacje skarbowe można kupić tylko w PKO i oni mają PKO Super Makler tj. możliwość kupowania obligacji oraz konto maklerskie w jednym. Są tylko dwa haczyki. Pierwszy przez to konto można kupować tylko na GPW i są dość wysokie opłaty za zakup, ale i tak korzystam. Dzięki temu mam ponad 60% kasy w obligacjach, reszta w ETF na różne WIG i z 3-4 spółki,, ale inwestowanie w pojedyńcze spółki olewam i skupiam się tylko na obligacjach i ETF (głównie wig40 i wig80(

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Ja za to jakiś czas temu wróciłem do funduszy inwestycyjnych po tym jak cały tamten rok trzymałem hajs na rachunkach oszczędniościowych 6-7%.

 

Taki mam rozkład portfela jak poniżej

 

Zrzut ekranu 2024-02-27 o 17.42.16.png

 

zapewne w zależności od sytuacji będę przesuwał środki albo zmieniał fundusze. W ostatnim czasie chyba najlepszą robotę zrobiły mi akcje japońskie.

 

Mam jeszcze od paru lat PPE gdzie rozkład mam bardziej agresywny

 

Zrzut ekranu 2024-02-27 o 17.50.33.png

 

 + jeszcze holduje Ether który w końcu wygląda na to że wszedł w hossę. Ogólnie dobry czas był ostatnio na inwestycje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dawno mnie nie było ale przrz ten czas kupiłem 2 mieszkania we Wro i mam łącznie 1,5 miliona kredytów do spłaty więc witam forumek jako milioner. XDDDDD

 

Dom na wsi na razie tam mieszkam a 2 mieszkania we Wro właśnie ruszają z remontem. Małe klity w blokach po 40m2 kupione za niecałe 900 k, roboty że doba jest za krótka ale licze, że jak nic nie jebnie to za 4 miechy opierdole je koncertowo na plusie.

 

Pozdrawiam. :lapka:

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
W dniu 3.03.2024 o 21:26, Kenny tJJger napisał:

Dawno mnie nie było ale przrz ten czas kupiłem 2 mieszkania we Wro i mam łącznie 1,5 miliona kredytów do spłaty więc witam forumek jako milioner. XDDDDD

 

Dom na wsi na razie tam mieszkam a 2 mieszkania we Wro właśnie ruszają z remontem. Małe klity w blokach po 40m2 kupione za niecałe 900 k, roboty że doba jest za krótka ale licze, że jak nic nie jebnie to za 4 miechy opierdole je koncertowo na plusie.

 

Pozdrawiam. :lapka:

Na jaką stopę zwrotu liczysz? 

Odnośnik do komentarza

Zależy jak się sytuacja rozwinie w tym pojebanym kraju ale chce MINIMUM po 50 tysi na czysto z każdego mieszkania wyciągnąć po odliczeniu kosztów robocizny, materiałów i podatków. 

 

Ciekawe czy zaraz wpadnie Grabuś i znowu się osra na miętowo. XD 

 

Ahahahaa dał clowna i poszedł dalej szorować pokład z mopem w grabie. Ahoj frajerzyno. XDDDDDD

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Sporo czasu jestem już w Velo i znów mnie pozytywnie zaskakują. Po zakończeniu promocyjnych 7% przyszła niby indywidulna oferta podwyższenia standardowego oprocentowania na wszystkie środki (nie tylko na nowe) na kolejne 3 miesiące prawie do poziomu Toyoty, do której miałem przerzucać część hajsu. Widać więc że śledzą konkurencyjne oferty i starają się utrzymać klienta zbliżoną stawką.

 

Póki co nie żałuję że nie zamroziłem kasy w obligacjach, bo te bankowe oferty trafiają się w mojej ocenie naprawdę dobre, przy zachowaniu swobodnego dostępu do kasy. :red:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...