Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, MichAelis napisał:

Z zapowiedzi wynika, że dokładnie ma być jak piszesz. Blokujesz sobie ratę powiedzmy 3k, która składa się z 2500 odsetek i 500kapitalu. I całość wpłacasz na kapitał tego samego dnia xd tylko ja obawiam się, choć rzekomo zapowiedzieć jest ze ma NIE BYĆ ODSETEK I RATA JEST PRZESUWANA, ze kurwy banksterskie będą te raty wpisywać w kapitał w całości, a nie przesuwać na koniec okresu do spłaty.

Też ostrze sobie żeby na to, ale zobaczymy jak wyjdzie bo to za piekne cos. 

 

Prawdę mówiąc chyba każdy sobie na to ostrzy zęby :nosacz:

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, _Red_ napisał:

Dupa boli że w ogóle MdM brałem zamiast dobrać drugi kredyt na kawalereczke za 100.000 zł, kawalerze.

 

W dniu 6.05.2022 o 18:51, _Red_ napisał:


Ekonomia to jednak cykliczna dziwka pełna naczyń połączonych - jedni tracą, inni zyskują w zależności kto w jakim momencie się wpakował w dany interes i po której stronie szali siedzi w danej chwili.

 

:szopenhauer:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

https://www.money.pl/banki/zamiennik-wibor-to-nie-wszystko-rzad-szykuje-cos-jeszcze-6768350291909504a.html

 

Jeżeli dobrze rozumiem treść newsa, to obecni kredyciarze chooya zobaczą, a nie nowy wskaźnik, bo ten ma być dla nowych umów. W teorii nie dziwne, bo w sumie umowa podpisana, ale po co w takim razie ta dyskusja o nowym wskaźniku, skoro najbardziej zainteresowani obejdą się smakiem?

Odnośnik do komentarza

obecni będą mieli inny wskaźnik  niż wibor, ale dla nowych kredytobiorców rząd dodatkowo szykuje inny. Od stycznia 2023 moim zdaniem raty kredytu mocno spadną, do tego jeżeli wakacje kredytowe na te 8m będą dla wszystkich to jednak te aneksy mogą się okazac w chuj nieopłacalne.

 

"WIBOR "może i powinien być zastąpiony dwoma wskaźnikami". Wskazał przy tym na zamiennik wydawany rozporządzeniem ministra finansów, który będzie stosowany głównie do już zawartych umów kredytowych. Jak dodał, planowane jest także wydanie wskaźnika alternatywnego, który ma obejmować nowe umowy kredytowe zawierane w przyszłości. "

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Shago napisał:

https://www.money.pl/banki/zamiennik-wibor-to-nie-wszystko-rzad-szykuje-cos-jeszcze-6768350291909504a.html

 

Jeżeli dobrze rozumiem treść newsa, to obecni kredyciarze chooya zobaczą, a nie nowy wskaźnik, bo ten ma być dla nowych umów. W teorii nie dziwne, bo w sumie umowa podpisana, ale po co w takim razie ta dyskusja o nowym wskaźniku, skoro najbardziej zainteresowani obejdą się smakiem?

Shago jak nie chce, aby innym było lepiej! XD  :kaz:

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, easye napisał:

Od stycznia 2023 moim zdaniem raty kredytu mocno spadną, do tego jeżeli wakacje kredytowe na te 8m będą dla wszystkich to jednak te aneksy mogą się okazac w chuj nieopłacalne.


No właśnie, mogą, ale nie muszą, bo jak do nowego roku wibor 3m osiągnie z 8%, no to mega bym się zdziwił, gdyby nowy wskaźnik nie spowodował znacznego obniżenia rat, co niekoniecznie musi być niższe od tego, co mają ludzie na aneksach zawartych jakiś czas temu. Do tego jak będą wakacje kredytowe dla wszystkich, to sam nadpłacam kredyt.
 

  

1 minutę temu, balon napisał:

Shago jak nie chce, aby innym było lepiej! XD  :kaz:


Skąd taki wniosek? Mnie to rybka, ale nikomu nie życzę wpadnięcia w kłopoty przez to, że durnie są podwyższone stopy, co kompletnie chuja daje w walce z inflacją :dunno:

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czoperrr napisał:

To spoko. W czerwcu będę miał aktualizację Wibor 3M i podniesienie raty o kolejne 600-700zł także spoko. Pierwszy raz z czegoś będę mógł skorzystać.

 

No jak mi wsrosła rata z 2880 nagle do 4030 i mam wibir 3m to tobie życzę, żeby to było te 6-7 pak. :headbanger:

Odnośnik do komentarza

Tego chyba nikt nie wie jeszcze jak to ma DOKŁADNIE działać, ale z tego co można wyczytać, to założenie jest takie, że 1 ratę na kwartał w 2022 i 2023 można odłożyć w czasie (zarówno kapitał, jak i odsetki), co daje łącznie 8 rat "na później". Na kiedy? Nie wiadomo. Czy tak faktycznie będzie? Nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza

Znowu przekręcasz. Jak niby miałoby działać zawieszenie raty raz na kwartał, skoro uruchomią to w wakacje i możesz zawiesić 4m jeszce w tym roku... 

Będziesz mógł zawiesić sobie 4 kolejne raty z rzędu!

 

Na kiedy? 

90% ze pewnie na koniec okresu kredytowania, więc tylko głupiec by nie skorzystał. 

 

Jeżeli tak będzie to można zawiesić kredyt od września do kwietnia 2023!, gdy wibor będzie zastąpiony juz innym wskaźnikiem. 

 

Tylko głupiec by z tego nieskorzystal.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, easye napisał:

Znowu przekręcasz.

 

Wakacje kredytowe w projekcie przepisów o pomocy kredytobiorcom - Infor.pl

 

Cytat

Rząd planuje wsparcie dla kredytobiorców, w tym po cztery miesiące wakacji kredytowych w 2022 r. i 2023 r., zmniejszenie obciążeń z tego tytułu ma wynieść ok. 3 mld zł rocznie - poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki w dniu 10 maja.

"Wprowadzamy cztery miesiące wakacji kredytowych w tym roku oraz cztery miesiące w przyszłym roku. Łączny koszt - a korzyść dla kredytobiorców - to ok. 3 mld zł z tego tytułu.

 

 

Wakacje kredytowe już od lata. Na propozycję zamiennika WIBOR-u rząd czeka do września - Money.pl

 

Cytat

Wakacje kredytowe od lata?
Wakacje kredytowe w nowym wydaniu zagwarantują raz na kwartał przesunięcie spłaty raty kredytu bez poniesienia z tego tytułu dodatkowych kosztów. Według rządowego planu mają ruszyć już w wakacje obecnego roku.

 

Wskaż mi co przekręciłem :dunno:

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Shago napisał:

założenie jest takie, że 1 ratę na kwartał w 2022 i 2023 można odłożyć w czasie (zarówno kapitał, jak i odsetki)

Jeżeli uruchomia program powiedzmy od czerwca, a w 2022 możesz tak przesunąć 4 raty, to oczywistym jest ze to nie będzie 1 RATA na kwartał.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, easye napisał:

Na kiedy? 

90% ze pewnie na koniec okresu kredytowania, więc tylko głupiec by nie skorzystał. 

No ale dlaczego tak warto z tego skorzystać? Przecież i tak trzeba będzie oddać. Pytam serio. 

Chodzi o to, że teraz jest na maxa niekorzystny wibor, a od 2023 jest szansa, że będzie dużo lepiej? 

Odnośnik do komentarza

Bo przez 8 miesięcy obecnie z takim oprocentowaniem płacisz 90% odsetek?

A z wakacjami możesz te wszystkie pieniądze oszczędzić i nadpłacić sam kapitał jak uruchomisz znowu kredyt.

 

Bo za 8 miesięcy przez zmianę wskaźnika może się okazać, ze Twoja rata będzie parę stówek mniejsza, a Ty wciąż będziesz 8 rat do przodu.

 

Bo nawet przekładając raty na koniec okresu kredytowania i wydłużając sobie jego spłatę wartość tej raty za 20-25 lat będzie śmieszna w porównaniu z ratą dzisiejszą.

Ja nie widzę żadnych minusów tego rozwiązania, by nie skorzystać.

 

Jedynie banki straszą tym, że później może być ciężej wziąć Ci kolejny kredyt jak ktoś zobaczy ze korzystałeś z takich ulg, straszą tylko dlatego, bo muszą za ten projekt zapłacić z własnej kieszeni, a przecież woleliby ściągać nadal 90% odseteczek. Zresztą to moja ostatnia hipoteka w życiu, wiec jak będzie tak kolorowo jak zapowiadają, to na bank biorę.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, easye napisał:

Jeżeli uruchomia program powiedzmy od czerwca, a w 2022 możesz tak przesunąć 4 raty, to oczywistym jest ze to nie będzie 1 RATA na kwartał.

 

Wyraźnie masz napisane, że 1 rata na kwartał. Sam się zastanawiam jak to zrobią z racji tego, że jak sam zauważyłeś mamy prawie środek roku, ale to nie oznacza, że coś przekręcam, skoro niemal wszystkie dzienniki tak podają.

 

35 minut temu, balon napisał:

No ale dlaczego tak warto z tego skorzystać? Przecież i tak trzeba będzie oddać. Pytam serio. 

Chodzi o to, że teraz jest na maxa niekorzystny wibor, a od 2023 jest szansa, że będzie dużo lepiej? 

 

Easye dobrze to wyjaśnił. I z racji tego nie chce mi się wierzyć że nie będzie żadnego haczyka, bo obecnie 85% mojej raty to odsetki, więc gdybym dostał odroczenie do spłaty "na później" tych 8 rat, to z niedużą dopłatą mam ekstra środki na spłatę 10% kapitału, co zajebiscie zmniejszy ratę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...