Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

 

4 godziny temu, WisnieR napisał:

Ja (pipi)ie, miałem momentami z żoną 9-10k co miesiąc na koncie i nic z tego nie odłożyliśmy za to mam 400 tysięcy kredytu na mieszkanie, 40 tysięcy na samochód, 13 pożyczone od rodziców na nagły wydatek, a bieżący miesiąc zamknę z bilansem 500zl na koncie jak tak dalej pójdzie. Wy żyjecie o suchym chlebie tylko czy jak? Nie jestem jakiś rozrzutny, nie kupuje ciuchów od Armaniego, moja żona też nie wydaje na ciuchy kasy, na konsoli gram tylko w Destiny więc raz na 3 miechy wydam kasę na DLC, jeżdżę Fordem zamiast BMW, na wakacje zamiast na wycieczki jeździmy do rodziny w Chorwacji za darmo, a mimo to mając 10k dochodu wiecznie brakuje nam kasy. Próbowałem kiedyś zoptymalizować wydatki i zacząłem robić statystki z konta i niestety nie było na czym ciąć. No przecież nie zrezygnuje z netflixa żeby ugrać 40zl miesięcznie. Jest to dla mnie mega problem bo wiem, że ludzie żyją za połowę tego i jeszcze oszczędzają, jednocześnie wydając pieniądze na drobne przyjemności. Jak??????????

 

Porównałem swoje rachunki sprzed 6 lat i łącznie na zycie (wynajem, zarcie benzyna, rozrywki) wychodzilo z 3000 zl, więc wtedy przy tamtym nizszym  niz dzis dochodzie na parę chyba nawet więcej odkladalismy niz obecnie, gdy wydatki wzrosly o ok 150%.

 

No ale jak znasz łączne wydatki, a i tak znika drugie tyle to gdzieś ktos wydaje ponad norme. Nie wiem, obiadki w pracy po 20zl na dzien np x 21 dni x 2 osoby to juz moze byc duzo kasy w bloto. Placicie kartą, czy gotowka? Sprawdz może historię konta gdzie najczęściej wycieka.

 

 

edit

grzybiarz to ładnie rozpisal. Wlasnie na pierdoły się wydaje najczesciej majatek. Dzis np. mialem mala delegacje i co:

- kawa i kanapka w drodze: 15 zl

- jakies ciacha dla zespolu: 35 zl

- obiad: 15 zl

- jakies piwa czy ramenik wieczorem i ponad 50 zl. A niby nic waznego nie kupiono i gdzie sie rozeszło.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

W pracy kupiłem dziś Prince Polo. 1.50zł... I wy jeszcze macie z czego oszczędzać????? Latte za 8zł? W domu mam ekspres. Ja się wczoraj zastanawiałem, czy wydać 500zł na nową kurtkę na zimę czy jednak 10rok chodzić w starej bo w sumie kosztowała 700zł i jest dobra jeszcze. Butów mam 3 pary... To taki przekrój mojej osoby...

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, WisnieR napisał:

Jakie obiadki w pracy za 20zł? Coorva w Poznaniu to bym chyba z tą dychą nawet nie wyżył... Obiad to w pracy jest darmowy, a jak nie to w domu. Nie jem na mieście.

 

Ziomek nie chce nic mówić ale ciebie chyba ktoś je,bie na siano 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, WisnieR napisał:

Prawdopodobnie to mój miesięczny syn ale zanim się urodził też nic nie odłożyłem...

 

Szczerze mówiąc jeśli biorąc pod uwagę to, że płacąc rachunki zostaje wam ~6500k to serio nie wiem jakim cudem nie jesteś w stanie odłożyć jakichś pieniędzy xD Polecam co miesiąc na konto oszczędnościowe odkładać 10% z waszych wypłat i próbować przeżyć normalnie za resztę tego co macie. Mi zostawalo momentami po opłatach z 1500zł na życie i jakoś się udawało więc kurde, naprawdę gdzieś masz za(pipi)istą nieszczelność na koncie.

Odnośnik do komentarza

Też nie rozumiem za bardzo co się tam dzieje, to już nawet opłacając samochód co jest konkretną dziurą wsysającą pieniądze to przy wszystkich opłatach zostaje Wam te 6000 zł na miesiąc. Na głowę 3000 zł, każde z Was musi wydawać stówę dziennie, dzień w dzień cały miesiąc by to przewalić. Palisz? Może imprezki w weekend gdzie znika 5 stów nie wiadomo na co? 

Odnośnik do komentarza

Tzn ja wiem na co i kiedy wydaję kasę i nie są to głupoty w stylu idę i prze(pipi)ie 1k na ciuchy czy kupię parę butów co miesiąc tylko po prostu wydatki bieżące. Nie jestem w stanie ich ograniczyć bo musiałbym grubo ograniczyć poziom życia w stylu odmówić sobie pizzy co piątek czy zrezygnować z netflixa. Corva pizza co piątek to wyznacznik dla mnie dobrego życia. Dokąd ten kraj zmierza. Nie wydaje kasy na rzeczy "materialne". Ostanie co kupiłem to nowy tv i to na raty bo Phillips miał z 8 lat. Od 7 lat gram na starym PS4 i ani myślę kupić prosiaka... Hobby już też dawno się skończyło a było dość kosztowne jeżeli chodziło o ceny treningu na lodzie. Tak więc no nie wiem... Jestem pełen podziwu dla tych co odkładają. Z drugiej strony 10% miesięcznie to 1k. To jest 12k rocznie... Tak nie zbyt dużo wink.gif wystarczy, że mi siądzie Power Shift w Fordzie i znika 10k i po oszczędnościach.a wy tu gadacie o inwestycjach w nieruchomości? Ja na wpłatę własną od ojca pożyczałem i kombinowałem z kredytem na remont, który zrobiłem sam, a poszło na wpłatę.

Nie palę a na imprezie ostatni raz byłem rok temu. Piję butlę rudej na miesiąc..

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, WisnieR napisał:

Nie no wiadomo bardziej się opłaca jeździć 23 letnim gratem 30km do pracy i co miesiąc go serwisować wydając na to dwukrotność raty za nowy ;)

 

Jak jedna część do forda napisałeś, że 10tyś to nie wiem czy to dobrze ulokowane pieniądze xd wydatki bieżące i inne 2500, na pewno idzie coś z tego uciąć, zwłaszcza, że napisałeś, że nie jesz na mieście

Odnośnik do komentarza
 

Jak jedna część do forda napisałeś, że 10tyś to nie wiem czy to dobrze ulokowane pieniądze xd wydatki bieżące i inne 2500, na pewno idzie coś z tego uciąć, zwłaszcza, że napisałeś, że nie jesz na mieście

To jest sytuacja ekstremalna ale mając auto z dwusprzęgłową skrzynią muszę być gotowy na taki wydatek w chwili. To tylko żeby zobrazować jak szybko rok odkładane 10k może zniknąć z konta.

 

Z tych wydatków to tak średnio jest z czego ciąć...

 

450zl to rata za tv. 250zl zakupy dla kolegi na Ali za które mi zwróci, a 600zł wypłacone w sumie nie pamiętam na co ale na jakiś gruby wydatek najwidoczniej.

 

19be7b6226dc89102a8166f45b70d301.jpg8ff364c9c806f4d326e90d9200972d41.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...