Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.05.2019 o 18:33, Figaro napisał:

Tak sobie pytam, bo wynajmuję to zyebane mieszkanie już ponad dwa lata i sobie myślę - co ja z tego ku.rwa mam. Płacę za wynajem małego mieszkania większą kwotę niż jakbym spłacał co miesiąc kredyt na większe mieszkanie. I swoje. A z Poznania nie zamierzam się wynosić. 

 

Latka ubywają, staram się ogarnąć jakoś życiowo, nałożyć sobie jakąś ścieżkę "kariery", żeby nie skończyć jak moi starsi znajomi, którzy jedyne co mają w głowie, to wrócić z magazynu i odpalić czteropak żuberka (nawet myślę żeby sprzedać wszystkie konsole i gry, tylko żeby nie zabierało mi to chwilowo czasu. Nie, nikt na mnie tego nie wymusza. Switch Pro na pewno kupię, hoho). To może taka pętla na szyi byłaby dla mnie też dodatkowym motywatorem do spięcia pupy i wywalczenia jeszcze czegoś w tym życiu. A marzy mi się własne gniazdko.

 

 

 

Figaro gry nie mają nic wspólnego z radzeniem sobie w życiu. Idąc twoim tokiem myślenia sprzedaj od razu telewizor, smartfona, książki i odłączyć internet, żeby nic Cię nie rozpraszało. 

Czas zawsze się znajdzie. W tym tygodniu mam cudem trzy dni wolnego w przyszłym pracuje ( ok chcę pracować, bo nikt mnie do tego nie zmusza ) 6 dni w tym jeden 11h. Wyobraź sobie, że mimo tego mam czas dla kobity, wyjść gdzieś, pograć sobie i obejrzeć Netflixa.  Mam to szczęście, że ożeniłem się z dziewczyną, która na prawdę umie w życie i jest wsparciem a nie kulą u nogi. W dodatku nieźle zarabia. To mnie motywuje, żeby zapierdalać jeszcze więcej, a nie płakać po kątach i zalewac smutki browarem jak pyzda.  Jeśli wszystko się uda swoją inwestycją pochwalę się w przyszłym tygodniu. 

Edytowane przez chris85
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Mejm napisał:

A jaka gierka wychodzi w przyszlym tygodniu?

Gierka pt  Działka budowlana 28 arów. 

Podobno mężczyzna powinien wybudować dom, zasadzic drzewo i spłodzić syna. Drzewo będzie w tym miesiącu, gówniak w 2020/2021, a dom w ciągu  4 albo 5 lat. Będzie ciężko ale się ogarnie. W każdym razie przed czterdziestymi urodzinami chcę sobie spokojnie czekać na zawał albo udar kosząc trawę z Żuberkiem i patrzeć jak żona tyje. 

Edytowane przez chris85
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
W dniu 4.05.2019 o 11:46, Figaro napisał:

 

Fakt. W gorszym wypadku finansowym wynajmę komuś pokoje, samemu wyjeżdżając pod Poznań. Mam ten komfort domów rodziców i dwie puste nieruchomości, do których mogę się wprowadzić (tyle że nie mam ochoty mieszkać 20 km od centrum Pzń). Myślę że uderzę z tematem za jakiś czas jak mi się życie wyklaruje. 

 

Eee to Ty krezus jesteś, a tu jakieś ciężkie rozważania uskuteczniasz.

 

W ogóle: możesz wprowadzić się do dwóch mieszkań, zakładam, że mógłbyś przynajmniej jedno spieniężyć, a mimo to wynajmujesz i nabijasz kabzę jakiemuś Januszowi? O ile nie jesteś jakoś niesamowicie związany z okolicą (a w Twoim wieku już raczej nie będziesz płakał za kolegami z podwórka) i nie wiązałoby się to z dużym utrudnieniem w dojeździe do pracy, to trochę się dziwię. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Tez jestem sceptyczny, ale niby ta kasa jest twoja na prywatnym koncie, do wyjecia w kazdej chwili w przeciwienstwie do ZUS.

 

Z tego co kumam pracodawca zobowiazany jest dorzucac cos od siebie na ten fundusz, plus państwo daje co roku 250 zl. Takie konto oszczednosciowe z bonusem.

 

I zapisy są by default, trzeba złożyć papier by sie wypisac xd

Także kto nie podziala samodzielnie, za miesiac dostanie mniejsze n e t t o na konto.

Odnośnik do komentarza
Gość Rozi

A to nie po 60 można wypłacić tylko?

 

Cytat

Po ukończeniu 60. roku życia, z zebranych środków będzie można skorzystać bez ponoszenia dodatkowych kosztów, jeśli jednorazowo wypłacimy 25%, a pozostałe 75% w co najmniej 120 miesięcznych ratach. Możliwa jest również wypłata środków w formie świadczenia małżeńskiego, pod warunkiem, że obie osoby ukończyły 60 lat i posiadają konto PPK w tej samej instytucji. Pieniądze z PPK będzie można takżę przetransferować na rachunek terminowej lokaty bankowej, o ile przewidziano w niej wypłatę ratalną przez przynajmniej 120 miesięcy.

 

Odnośnik do komentarza

Można wcześniej przy potrąceniu https://serwisemerytalny.rp.pl/jak-i-kiedy-najlepiej-bedzie-wyplacic-pieniadze-z-ppk/

 

Ogólnie mam takie odczucie, żeby popierdolić państwo w rozporządzaniu moją kasą. Do emerytury to planowałbym mieć raczej własne kilka milionów gotówki odłożonych w mieszkaniach na wynajem, zakładając podobny tryb życia jak obecnie, a nie że rząd będzie mi wypłacał raty z moich pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.05.2019 o 12:48, Figaro napisał:

Tak z ciekawości, ilu z was ma nad głową kredyty mieszkaniowe, jak się z tym czujecie, ile płacicie, czy czujecie czasem ściskający się sznur wokół szyi, czy może podejście "lepiej płacić X za własne mieszkanie niż Y za wynajem i nic potem z tego nie mieć"? No i czy żałujecie po latach :)

Wiem, że to 2 miechy temu, ale odpowiadając na Twoje pytanie, to czuje się z tym kredytem bardzo dobrze. Mam małe mieszkanie, bo 27m2, ale uważam, że było warto, bo rata z ubezpieczeniem na okres 20 lat wychodzi 1150zl, jak dodam czynsz i opłaty wychodzi 1550zl. Ceny najmu kawalerek na tym osiedlu zaczyna się od 1500,do tego czynsz i opłaty (Warszawa Targówek). No więc 1500 i własne mieszkanie >> wynajem za 2 koła.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, _Red_ napisał:

Tez jestem sceptyczny, ale niby ta kasa jest twoja na prywatnym koncie, do wyjecia w kazdej chwili w przeciwienstwie do ZUS.

 

Z tego co kumam pracodawca zobowiazany jest dorzucac cos od siebie na ten fundusz, plus państwo daje co roku 250 zl. Takie konto oszczednosciowe z bonusem.

 

I zapisy są by default, trzeba złożyć papier by sie wypisac xd

Także kto nie podziala samodzielnie, za miesiac dostanie mniejsze n e t t o na konto.

No chyba że tylko pracodawca składa się, tzn PPE w tym wypadku.

U niektórych nie będzie niższego netto :whistling:

Odnośnik do komentarza

Już samo to, że zapisywanie się do PPK jest automatyczne, a wypisywanie się trzeba powtarzać co parę lat świadczy o tym jak bardzo pro obywatelski jest ten projekt. Jak coś jest korzystne to nie byłoby obowiązkowe.

 

(pipi).ać wszelkie rządowe programy emerytalne, jedyny program emerytalny jaki uznaje to SZSK czyli Sam Zarządzaj Swoją Kasą

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...