Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Dodatkowa. Chyba 2% pensji zabieraja na to konto.

 

Plus taki ze dodatkowe 1.5% wynagrodzenia doklada pracodawca.  Z tego co rozumiem, z wlasnej kieszeni. Panstwo doklada 240zl rocznie za staż. I 250 na start.

 

Skoro i tak odkladam sam kase, to moze to nie bedzie az tak głupie, ale nadal nie ufam.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

(pipi)any juz na etacie 20k przekroczyl :frog:

Ale licza 2% od pensji brutto, odejmujac ja od realnej netto xD 

 

Wiec kazdy odczuje po kieszeni.

 

edit 

https://rekinfinansow.pl/pracownicze-plany-kapitalowe/

 

no tak jak myslalem. Nie ma funduszu gwarancyjnego na te środki, jest ryzyko, ze inwestycja przyniesie straty, ze fundusz zbankrutuje itp. Jestem na tyle swiadomy wlasnych finansów, ze (pipi)e i jutro robie odmowe udziału. 

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

W korpo popularne są fundusze emerytalne, w jednym jak pracowałem to było to 3% wypłaty z czego wszystko opłacał pracodawca a my tylko podatek o ile dobrze pamiętam. Teraz mam 5% no i nie powiem fajnie to rośnie. Już tam mam sporo kasy a do 60 daleko a wtedy można ten hajs ruszyć. Udało mi się ,że w obu korpo był Legg Mason obecnie to się nazywa esaliens. 

 

Sam z własnej woli bym z tego nigdy nie skorzystał, sam wolę inwestować swoje pieniądze szczególnie długo terminowo. Jednak jak wszystko bierze pracodawca na siebie to dlaczego nie:dunno:

Odnośnik do komentarza
Cytat

Szanowni Użytkownicy,
Z przykrością informujemy, że w skutek utraty płynności, z dniem 08.07.2019 roku, Serwis Bitmarket.pl/net został zmuszony zakończyć swoją działalność. Będziemy informować Państwa o dalszych krokach.
***
Dear Users,
We regret to inform you that due to the loss of liquidity, since 08/07/2019, Bitmarket.pl/net was forced to cease its operations. We will inform you about further steps.

 

 

xDDDDDDDDDDD

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.07.2019 o 18:29, MaZZeo napisał:

(pipi).ać wszelkie rządowe programy emerytalne, jedyny program emerytalny jaki uznaje to SZSK czyli Sam Zarządzaj Swoją Kasą

 

:good:

Zero gwarancji, czy za parę(naście) lat rząd nie położy na tej kasie łapy, bo przecież budżet roz(pipi)any przez socjal.

No i wielka łaska, że naszą kasą obracają XD Ogólnie program wygląda jak stworzony pod naiwniaków, te symulacje ile to oni hajsu nie wypłacą...Nie mówię, że cały pomysł jest do dupy, ale zarabiając powyżej 3K to już lepiej samemu sobie zarządzać tymi 2%.

Odnośnik do komentarza

Myślicie, że coś takiego jak ogródki działkowe będzie trzymało cenę? Wczoraj byłem na działce u znajomego i powiedział mi, że działka na przeciwko jest na sprzedaż. 350 metrów z drewnianym domkiem, prądem i prysznicem. Facetowi żona zachorowała poważnie i nie może już wychodzić z domu więc chcą ją sprzedać za 10k. Trochę zapuszczona ale kilka weekendów i do zrobienia na błysk. Nie powiem fajnie by było mieć takie miejsce 15 minut drogi autem od domu szczególnie, że mieszkamy w bloku, więc to jakaś odskocznia od betonu dla nas i dla syna by była. Sąsiedztwo kolegi z dzieciństwa też na plus. Ewentualnie z myślą by w przyszłości ja sprzedać. Przejrzałem Olx i faktycznie takie działki ale w dużo gorszym stanie startują od 15k więc cena atrakcyjna. Nigdy się tym nie interesowałem i nie wiem jak to wygląda ale wydaje mi się że takie działaczki w dużych miastach to nabierają wartości z czasem.

Odnośnik do komentarza

Ale wez pod uwage, ze ten teren nie bedzie nalezal do ciebie. Za 10k kupujesz dzierzawe wiec w kazdej chwili zarzad ogrodkow moze ci powiedziec ze nara. Takze lepiej to 2x sprawdz zanim wydasz 10k. Moim zdaniem cena za duza jak na taka inwestycje. 

 

Jestes chyba z wro, jaka to jest dzielnica tych dzialek?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.07.2019 o 06:52, WisnieR napisał:

Myślicie, że coś takiego jak ogródki działkowe będzie trzymało cenę?

 

Nie, będzie jeszcze drożeć. Bierz to chłopie jak masz wolne środki. Raz, że sama taka działka to skarb, szczególnie, jak sam napisałeś, mieszkając w mieście, a dwa, że jak Ci się odechce, to sprzedasz z zyskiem. Oczywiście że jest szansa 1 na milion, że prędzej czy później wejdzie jakieś nowe, niekorzystne prawo i np. będą wywalać z działek, ale już był taki moment, przynajmniej w Krakowie (a tu jak wiadomo, władza sprzedałaby każdy skrawek ziemi deweloperom) i się działkowicze mocno trzymali. 

 

No za mniej niż 15k w Krakowie to już tylko jakiś syf z ob.sraną ruderą jako altanką. Z takiej okazji to tylko korzystać. 

Odnośnik do komentarza

Bo w obecną cenę spółki wliczony już jest ogromny sukces tej i następnej gierki. Oczekiwania inwestorów są olbrzymie, a lista czynników które może pokrzyżować plany jest długa. Bańka już jest bardzo mocno napompowana. Jest szansa, że akcje firmy wzrosną o 10/20%, ale potencjał na spadek w tym momencie jest zbyt duży. W CDPR było trzeba dużo wcześniej inwestować, jeżeli chciałeś zarobić duży hajs. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...