Skocz do zawartości

Super Mario Odyssey


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie dlatego jakoś mam wrażenie, że dynamika trochę siadła.. Pewnie byłoby inaczej jakbym grał jakoś niedawno w 64, czy któreś Galaxy.

 

Tak jak w Galaxy nie miałem żadnego problemu ze sterowaniem ruchowym, tak tutaj to mnie już jednak trochę irytuje, wciskane jest trochę na siłę graczowi. Gałki z joyconów, do takiego platformera jednak słabo wypadają w porównaniu do tych z Pro.

 

Oczywiście bardzo mi się podoba, tak tylko piszę spostrzeżenia, żeby nie było nudno z kilogramem stron samych zachwytów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak sobie przypomnę księżyc nr 33 w Wooden Kingdom to zastanawiam się jakim cudem udało mi się go samemu dopaść, bez żadnego YT.

Idź mi precz z takim graniem - obejrzę sobie jak ktoś gra, a potem zagram tak samo - łał, świetna zabawa :facepalmz:

 

Przecież jest Toad, czy inny grzybek, który Ci podpowiada. Ta papużka ze wskazówkami. I ten wujaszek amiibo.

(Nie mówiąc już oczywiście o tym, że plansze są tak zmyślnie skonstruowane, że trudno jest nie znaleźć większej liczby księżyców niż wymaganej.)

Odnośnik do komentarza

 

Jak sobie przypomnę księżyc nr 33 w Wooden Kingdom to zastanawiam się jakim cudem udało mi się go samemu dopaść, bez żadnego YT.

Idź mi precz z takim graniem - obejrzę sobie jak ktoś gra, a potem zagram tak samo - łał, świetna zabawa :facepalmz:

 

Przecież jest Toad, czy inny grzybek, który Ci podpowiada. Ta papużka ze wskazówkami. I ten wujaszek amiibo.

(Nie mówiąc już oczywiście o tym, że plansze są tak zmyślnie skonstruowane, że trudno jest nie znaleźć większej liczby księżyców niż wymaganej.)

 

 

Idź mi precz z takim czytaniem ze zrozumieniem  :facepalmz:  - chyba że konstrukcja wypowiedzi pozwoliła Tobie wysunąc zbyt daleko idące wnioski, ale jak tak czytam to co napisałem to nigdzie nie ma o tym, że YT przechodzi mi Mariana. Głównym akcentem i esencją mojego zdania była informacja, że pomysłowość twórców w ukrywaniu niektórych znajdziek może sprawić naprawdę sporą trudność w ich odnalezieniu co może w przyszłości skutkować, po przypuśćmy 300 H grania i brakach np 30 rogali (gdzie ostatnie 1/4 czasu gry spędziliśmy na ich poszukiwanie) do wsparcia się wujaszkiem google.

 

Na koncie ponad 170 rogali wszystkie zdobyte własną kwawicą  :obama:

 

Natomiast z drugą częścią zgadzam się w 100% wspomagacze i design krain jak najbardziej pomagają/ułatwiają w zdobywaniu większości księżyców, szczególnie mniejsze kingdomy robią dobre wrażenie tym jak są skonstruowane, świetnie działający ''system naczyń połączonych''.

Edytowane przez bulaxyz82
Odnośnik do komentarza

Na koncie ponad 170 rogali wszystkie zdobyte własną kwawicą  :obama:

 

Proszę Cię, ja dopiero 

 

opuściłem Metropolię - zebrałem wszystkie księżyce na tej mapie na które aktualnie pozwala gra (chyba 53 sztuki na 66) i dopiero wyruszyłem do Zimowego Świata  :sorcerer:

 

 

A tak to zdobyłem... równe 240 "rogali" :kaz: i przy jednym sobie musiałem pomóc. Tak to albo sam znajduje albo płacę grzybowi  :Coolface:

Odnośnik do komentarza

W wolnej chwili poszukam, kto ocenial new donk po filmikach i mowil, ze do dupy plansza. Ja bym powiedzial, ze jako caloksztalt z festiwalem, muzyka jedna z najlepszych w Mario ever. Ciary na hoju mialem. Tak się robi gry.

(No i co? Prawda!)

Odnośnik do komentarza

Pograłem dziś trochę w pustynię, mam już 40 księżyców i 97 monet, wszystko jest sensownie poukrywane, dobra spostrzegawczość i myślenie i można wszystko samemu znaleść, ostatecznie pozostaje lizanie ścian, ale korzystanie przy tej grze z opisu to zło, przy SM64 też spędziło się dziesiątki godzin i żaden opis nie był potrzebny :).

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

7h nabite, absolutny sztos, do mnie w chwili obecnej to absolutne 10/10 jesli chodzi o platformery i o ile zelde botw w moich zestawieniach top ever bym nie dawal to odyssey z miejsca w nim sie znajdzie

 

nigdy nie mialem takiego uczucia, ze kazda minuta gry  jest przemyslana przez tworcow, ze kazda minuta gry moze byc inna oferujac nowy pomysl czy rozwiazanie

 

mistrzostwo swiata w gatunku, nie wymysla kola na nowo ale oferuje cos czego dziesiec innych platformerow nawet nie posiada jesli by sie zlaczylo w jedna calosc na konkurencyjnych platformach, az mi wstyd, ze gralem w jakies platformowki na plejce i mowilem, ze sa super, ok dalej niektore sa fajne ale ich postrzeganie po odyssey to gdzies minus dwa do oceny na starcie

Odnośnik do komentarza

Co do GOTY 2017 to nie mam problemów z pierwszym i drugim miejscem, bo aktualnie w mym odczuciu: The Legend of Zelda: Breath of the Wild > Super Mario Odyssey. No ale w Mario wciąż gram - zobaczymy jakie będą wrażenia po przejściu gry. Na trzecie miejsce jest sporo kandydatów, ale najmilej wspominam Gravity Rush 2. No i również mocno liczę na to, że Xenoblade2 też będzie miał szansę w tym zestawieniu. Takie dylematy chciałbym mieć każdego roku :)

Odnośnik do komentarza

A Ficuś to jeszcze Super Mario Galaxy ma przed sobą czy inne Super Mario 3D World :obama:

Nie ogarniaj tego wszystkiego w jednym roku tylko bo zejdziesz z nadmiaru dobra.

 

W sumie ja też jeszcze muszę SMG2 zaliczyć. Jak skończę już SMO w 10h i będę miał niedosyt to wjedzie na deser.

Odnośnik do komentarza

Chociaż 3D World po Odyssey nie będzie już taką petardą to jakby zrobili remaster i dodali online to bym brał nawet w pełnej cenie

 

Wczoraj wieczorem przyjechało do nas kilka osób i na zmianę grali w Odyssey. Teraz gra siostra mojej żony. Każdy zachwycony, a jak widzieli jak grałem na swoim profilu w Luncheon Kingdom i Bowser's Kingdom to im kopary opadały. Kumpel pecetowiec co wpada tylko na Fife i Forze nagle nie chciał grać meczy tylko mówił, żebym nie wyłączał Mario, bo chce zobaczyć co będzie dalej.

 

Edit: W ogóle dobre są reakcje jak ktoś zaczyna od początku grę, a nie widział żadnych trailerów, i pojawia się ten szok gdy przejmują żabę

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza

A Ficuś to jeszcze Super Mario Galaxy ma przed sobą czy inne Super Mario 3D World :obama:

Nie ogarniaj tego wszystkiego w jednym roku tylko bo zejdziesz z nadmiaru dobra.

 

W sumie ja też jeszcze muszę SMG2 zaliczyć. Jak skończę już SMO w 10h i będę miał niedosyt to wjedzie na deser.

Dwójka jest jeszcze lepsza, niż jedynka, tak, Odyssey jest genialne, gra o której będzie się mówić przez kolejne 20lat i więcej, tak jak to było z SM64, ale nie ma co umniejszać SMG, które było równie zjawiskowe przy pierwszym kontakcie, dopracowane do perfekcji, po prostu skończyła mi się skala ocen, tak jak u independent (6/5), skoro dałem dychy SMG1 i 2 to SMO muszę dać 11 :). Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...