Skocz do zawartości

Pytania remontowo-budowlane


Rekomendowane odpowiedzi

Robota ze szwagrem i chrzestnym, ale będzie chlanie! Mam nadzieję, że się odpowiednio zaprezentujesz sąsiadom i będziesz o 11 rano krzyczał z balkonu w slipach, umazany farbą i z petem w dłoni "Śwagier, weź dwie, co będziesz jak debil je.bany ganiał po schodach!", gdy ten chwiejnym krokiem będzie szedł do osiedlowej żabki (a jeśli to prestiżowa lokalizacji to carefour express).

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Śmieję się, bo to chyba jest ulubiony zwrot deweloperów "mieszkanie na prestiżowym osiedlu", choć co tam mieszkanie, teraz wszyscy budują tylko apartamenty. Albo kolejny kwiatek "osiedle dla aktywnych" Co to kur.wa jest? Zapowiedź braku windy, czy 1,5 km z miejsca parkingowego do klatki? Niemniej jednak chciałem tylko pożyczyć udanych prac remonto-budowlanych, dawaj znać w temacie co tam stworzyłeś i kibicuję wątrobie :D

Edytowane przez Blaise
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mi ekipa ogarnęła mieszkanie jak dobrze pamiętam w 7 dni roboczych. Stan deweloperski, z niestandardowych rzeczy przeniesienie kilka punktów w łazience związanych z hydrauliką plus dołożenie kilku gniazdek w mieszkaniu. Zakres prac: płytki, panele, malowanie, montaż oświetlenia, wstawienie drzwi (całych dwóch sztuk xD) rysunki wykonawcze dziewczyna przygotowała. Jedynie łazienka na gotowo od nich, czyli montaż armatury etc. 

 

12k mnie to kosztowało z czego 3k to była faktura na farby, kleje, cement, wkręty, rurki, łączniki, kable, gniazdka etc. Był to 2019 rok i Podkarpacie więc roboczogodzina lepiej pewnie wychodzi. Jednak sama ekipa miodzio, posprzątali po sobie i niepijąca, pomogli wnosić płytki. Prawie 30kg jedna płytka do łazienki a winda na czas remontów była wyłączona xD 

Jedynie co mogę doradzić to kuchnia na wymiar z ikea, mega tanio i solidnie na markowych komponentach. Jedynie blaty do samodzielnego wycinania. Polecam też dokupić AGD u nich bo jest 5 lat gwarancji a na meble 25 lat. Jeden cichy domyk szybko padł bez pytania dosłali dwa dodatkowe. 

 

Ja składałem wszystkie meble, wszystko jest z ikea. Jedynie szafa w zabudowie i zabudowa piecyka to stolarz (koszt 6 tysięcy). 

 

W przyszłym roku kupujemy działkę i stawiamy dom typu stodoła. Przeraża mnie trochę koszt wykończenia skoro z tak małym mieszkaniem poszło tyle kasy. Kredyt pewnie na 25 lat wleci. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Prosty w budowie przez to tańszy. Dach dwuspadowy, bez wykuszy, na dwóch mur - łatach. Ściany długie i proste w budowie.

 

Wykończenie również tańsze bo raczej duże i połączone powierzchnie podłóg i ścian. 

 

Działka jaka jest wymagana minimalnie do postawienia to taka która może być wąska - takie działki to najczęściej jakieś pozostałe odłamki po innych inwestycjach, trudniej zbywalne bo nie postawisz klasycznego, kwadratowego domu. Trafiają się też takie że ktoś po prostu kupił za dużą, nie potrzebuje takiej i końcówke sprzedaje żeby troche kasy odzyskać. Jak trafisz to może być z 30% mniej niż aktualna cena rynkowa.  Minimalna szerokość takiej działki żeby "stodołe" postawić to 17,5 metra. 

 

Metraż takiej chaty to spokojnie 130 m/kw w zabudowie parterowej. 

Odnośnik do komentarza

No ja celuję w działkę 12 arów, fajnie jakby się udało kupić 15 ale budżet mamy maksymalnie do 220 tysięcy na działkę. Dom w budowie jest prosty ale czy tańszy to już sprawa dyskusyjna :/ W takim domu pasuje mieć ukryte rynny i dach kończący się na równi ze ścianą, plus duże przeszklenia na krótszych ścianach. Takie szyby potrafią 70-120 tysięcy wynieść od strony otwartego salonu. 

 

Nowoczesna stodoła, która  zadziwia od zbliżenia się do drzwi wejściowych

 

Można zaoszczędzić i od salonu nie robić antresoli, tylko normalny strop jednak dom wtedy trochę traci na uroku, ale my zyskujemy 20-40 metrów dodatkowo poddasza.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ukukuki napisał:

No ja celuję w działkę 12 arów, fajnie jakby się udało kupić 15 ale budżet mamy maksymalnie do 220 tysięcy na działkę. Dom w budowie jest prosty ale czy tańszy to już sprawa dyskusyjna :/ W takim domu pasuje mieć ukryte rynny i dach kończący się na równi ze ścianą, plus duże przeszklenia na krótszych ścianach. Takie szyby potrafią 70-120 tysięcy wynieść od strony otwartego salonu. 

 

Nowoczesna stodoła, która  zadziwia od zbliżenia się do drzwi wejściowych

 

Można zaoszczędzić i od salonu nie robić antresoli, tylko normalny strop jednak dom wtedy trochę traci na uroku, ale my zyskujemy 20-40 metrów dodatkowo poddasza.

 

A jak z utrzymaniem ciepła w takim domu?

Odnośnik do komentarza

No to pierwsze, co przyszło mi na myśl, bo ciepło ucieka do góry, a ten dom z obrazka to przecież pomieszczenie o wysokości pewnie coś pod 10m. Druga sprawa, jak utrzymać czystość, na tych belkach, w narożach to raj dla kurzu i pajęczyn, a mycie okien to też pewnie fajna zabawa. No a tak to mega sprawa, piękny i klimatyczny, szczególnie jak położony gdzieś w fajnych terenach.

Odnośnik do komentarza

 

Godzinę temu, Shago napisał:

A jak z utrzymaniem ciepła w takim domu?

W nowoczesnych domach traci się głównie ciepło przez wentylację. Szyby są właśnie drogie ponieważ mają korzystny współczynik przenikania ciepła.

 

Godzinę temu, krupek napisał:

Druga sprawa, jak utrzymać czystość, na tych belkach, w narożach to raj dla kurzu i pajęczyn, a mycie okien to też pewnie fajna zabawa. No a tak to mega sprawa, piękny i klimatyczny, szczególnie jak położony gdzieś w fajnych terenach.

Ze sprzątaniem nie ma problemu, po prostu kupujesz odpowiedni sprzęt, znajomy ma zwykłą myjkę na teleskopie o zasięgu 7 metrów, 200 zł za to dał. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Panowie ktoś się zna coś na pompach obiegowych do wody. Używałem zawsze Ferro ale to goowno max.  W 10 lat już 2 mi siada.

 

Możecie coś polecić ze średniej pułki? Dla mnie to duża niewiadoma, a randomowy internet podaje różne dane. 
 

Potrzeba mi jak coś pompy 60/25/130.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Żona ma mieszkanie po ojcu do generalnego remontu( lata 70, rury wystajace ze ścian). Zastanawiam się czy jest opcja ogarnięcia tych 42m za 100tys. Raczej bez robocizny, ewentualnie elektrykowi za nową instalację. Czyli materiały, meble, sprzęty agd. Raczej szukanie oszczędności typu wypozyczenie sprzętu i samemu wycyklinowanie podłogi niż złote klamki. Ostatni raz miałem do czynienia z remontem jak malowalem ściany w wynajmowanej kawalerce...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...