Skocz do zawartości

Pytania remontowo-budowlane


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

 

jakiś najsensowniejszy sposób ukrycia przewodów w ścianie? Ale tych w nadmiarze wychodzących od sprzętów. Głośnikowe puściłem w rynnach w ścianie i suficie, za TV mam kanały, ale

 

w rogu salonu będzie suboofer, obok będzie lampa i jeszcze stacja robota sprzątającego. Wszystko podłączone do jednej listwy. I jak można sobie wyobrazić, jak wszystkie te urządzenia mają po 3 metry kabli. Co zrobić z nadmiarem? Zwinąć w kłębek, zakryć kocem i zapomnieć to średnio mi się widzi. Skracał ich nie będę xD Więc co? Jakaś puszka w ścianie ze zwijarką? Jak to rozwiązać? 

 

W necie nie ma sensownego rozwiązania,alblo źle szukam, a wiem, że nie ma lepszego miejsca dla pytania o kable niż forum dla konsolamiaków

 

 

edit: dobra, chuj. Wybijam dziurę w ścianie, wjebię tam kable, zakryję kratką wentylacyjną, będzie ślicznie:pizza: 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Muszę kupić wkretarko-wiertarke. Głównie do skręcania mebli oraz wiercenia dziur w G/K oraz ścianie betonowej w mieszkaniu. Możecie coś polecić? Nie chce wydawać 500 zł na Makite, a z drugiej strony domyślam, że marketowe za 200 zł to ledwo do skręcania mebli się nadają.

Myślałem o tym,

https://www.obi.pl/wkretarki/einhell-wiertarko-wkretarka-akumulatorowa-te-cd-18-2-li-2-x-2-5-ah/p/6768287

Edytowane przez Sedrak
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Muszę się wziąć za odmalowanie ścian w mieszkaniu. Obecnie mam kolor jasny brąz a la kawa z mlekiem, ale chciałbym rozjaśnić na taki trochę ciemniejszy biały i teraz takie pytania:

 

1) Jakaś farba jest teraz polecana? Znajomy polecił Tikkurilę, inny Dulux.

2) Czy lepiej pomalować 2 warstwy docelowym kolorem, czy lepiej jakieś gruntowanie na obecną i wtedy 1-2 warstwy koloru docelowego?

3) Czym malować za grzejnikami, albo rurą od ciepła?

Odnośnik do komentarza

1) Ja malowałem jakiś czas temu Luxens'em i było/jest spoko.

2) Jak malujesz ciemny* na jasny, to powinno ładnie pokryć na dwa razy. Tylko pierwszy raz to pędzlem. 

*nie doczytałem, że ciemny BIAŁY. Moim zdaniem dobra farba powinna pokryć na dwa razy, a jak masz wątpliwości, to możesz przeleciec jakaś zwykłą białą. 

3) Za grzejnikami i rurami to pędzlem krzywakiem.

Edytowane przez triboy
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, krupek napisał:

Muszę się wziąć za odmalowanie ścian w mieszkaniu. Obecnie mam kolor jasny brąz a la kawa z mlekiem, ale chciałbym rozjaśnić na taki trochę ciemniejszy biały i teraz takie pytania:

 

1) Jakaś farba jest teraz polecana? Znajomy polecił Tikkurilę, inny Dulux.

2) Czy lepiej pomalować 2 warstwy docelowym kolorem, czy lepiej jakieś gruntowanie na obecną i wtedy 1-2 warstwy koloru docelowego?

3) Czym malować za grzejnikami, albo rurą od ciepła?

 

1. Beckers, Dulux

2. Ja maluje dwa razy bez gruntowania ale zazwyczaj nie ma tak że zamalowuje ciemny jasnym tylko pomieszczenia mam w podobnych tonacjach. Przy malowaniu ma znaczenie temperatura pokoju i warto schłdzić pomieszczenie a najlepiej gdy za oknem jest wilgotno. Otwórz okno na 30 minut zanim zaczniesz. Nie włączać grzejników po malowaniu. Farbe zawsze trzeba rozcieńczyć nawet jak pisze na opakowaniu że nie trzeba. Nawet do 30% - najwyżej pomalujesz 3 raz. To wszystko spowoduje że nie będzie smug po malowaniu wałkiem

3. Jeśli grzejnik w miare nowy (10 letni) to zakręcasz zawory doprowadzające i go ściagasz. Jak starego typu i za rurą malowanie to najlepiej kupić najdłuższy i najcieńszy dostępny wałek. 

  • Dzięki 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Myślę, że ten temat będzie najodpowiedniejszy. Mam piec gazowy RED Termet i chciałbym zainstalować do niego jakiś sterownik/termostat z opcją Wi-Fi i najlepiej aplikacją do sterowania temperaturą. Instalował ktoś coś takiego? Co polecacie? Idealnie by była apka tak aby odpowiednio wcześniej załączyć piec przed powrotem do domu bo nie uśmiecha się czasami wracać po weekendzie a tutaj 14 stopni na chacie. Z majstrem co robi przegląd mojego pieca nie mogę się ostatnio dogadać więc będę musiał samemu dokonać zakupu a potem znaleźć kogoś do instalacji.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
18 hours ago, mozi said:

Nie wiem czy to się da dodać. Zazwyczaj piece maja sterowniki do programowania i tam sie wszystko ustawia. To jest piec z zasobnikiem czy 2 funkcyjny?

Taki mam ale nie wiem czy ten model konkretnie ale wygląda identycznie

 

https://e-rbb.pl/technika-grzewcza/kotly-kondensacyjne/red-by-termet-25

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
13 godzin temu, grzybiarz napisał:

Od dawna mam rano taki widok. Tak się woda skrapla… tzn co jest nie tak? Czy może to normalne ze jest spora różnica temperatur? Okna trza ustawić w trybie zimowym czy jak?

4BFBA18D-BD55-4FC3-B679-21EBFFCD6668.jpeg

Fizyka, wytracanie (różnice) temperatur, mniej gazu w pakietach szybowych (z biegiem lat zmniejsza się jego ilość w pakietach szybowych), brak „ciepłej” (tworzywowej) ramki międzyszybowej z tego co widzę po zdjęciu. 


Taki tip ocierający o lekcję fizyki: wietrzenie (dojście do poziomu wilgoci ok 40-45 przy 21-22C) wilgotnego pokoju 14m2:
- uchył 60min

- rozwarcie 15min

- przeciąg 3min (polecam zawsze z rana i przed spaniem) 

 

 

ps „Tryb zimowy” to ściema. 
https://www.siegenia.com/pl/company/news-archiv/329074

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, grzybiarz napisał:

Od dawna mam rano taki widok. Tak się woda skrapla… tzn co jest nie tak? Czy może to normalne ze jest spora różnica temperatur? Okna trza ustawić w trybie zimowym czy jak?

4BFBA18D-BD55-4FC3-B679-21EBFFCD6668.jpeg

Jeszcze dobra jest ozonowanie pomieszczen. Zabija grzyby, brzydkie zapachy, roztocza i wilgoc.

Odnośnik do komentarza

I przede wszystkim grzanie w domu. Od kiedy mam grzejniki na 3 ustawione i utrzymuje 21 stopni w domu, nie mam z tym problemu, nawet osuszacz nie musi być ciągle włączony. Jak utrzymujesz 19 stopni w domu, a nie masz dobrej wentylacji(mieszkanie w bloku np.) to będziesz z tym walczył i walczył, a nawet wietrzenie nie pomaga. Godzinę po wietrzeniu znów ponad 60% wilgotności w mieszkaniu i w nocy mokre szyby.

Odnośnik do komentarza

Grzejnik na 3 i 21°C? Ja się dziwię jak to możliwe zatem u mnie, że salon i korytarz z wyłączonymi grzejnikami ma aktualnie 23.7.

 

Jedynie w sypialni podkręcam na 3 bo tam chlodniej się robi.

 

Nie wiem z czego to ciepło się generuje, chyba po prostu idzie przez ściane od klatki schodowej, w której jest gorąco jak w saunie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.