Skocz do zawartości

Pytania remontowo-budowlane


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cześć forumki, potrzebuję Waszej pomocy. Otóż jakiś czas temu (jak mniemam) wiórowy front przymocowałem do zmywaki za pomocą 4 wkrętów, ale z czasem ta płyta po prostu się wyrwała z powodu niedopasowanego "progu" o który front zahaczał za każdym razem kiedy otwierałem to cudowne urządzenie. Teraz "gwint" w płycie jest kompletnie zniszczony. Idzie to naprawić, bez konieczności zamawiania kolejnego frontu?

 

front3.thumb.jpeg.cf494134286ae36fb4c822505aeae15d.jpegfront1.thumb.jpeg.4796df886baa42a1b9e99172934d9fed.jpegfront2.thumb.jpeg.e155f9ccf06303d57e45784a84d77a29.jpeg

Odnośnik do komentarza

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to gwint w płycie nie trzyma śruby. Tak? Nie, że płyta jest zniszczone, a jedynie nie ma możliwości dokręcenia i ta śruba ciągle się kręci? 

Nie widzę tego, więc tak sobie teoretyzuję*, że ja to bym wcisnął w ten gwint jakiś klej epoksydowy, albo jakaś żywicę i włożył tę śrubę w jeszcze miękką masę. Tak, żeby ta śruba była wtopiona w masę. Jak już klej/żywica stwardnieje, to będzie/powinna trzymać śrubę na miejscu. 

Nie wiem jak w trwałością, szczególnie, że napisałeś o źle dopasowanym progu. Tu też powinieneś coś pokombinować, bo skoro teraz haczy, to cały czas będzie generowało problem.

 

*nie wiem jak robią to fachowcy, ale wiem, że ja bym tak sobie zrobił, gdybym nie chciał płacić za nowy front :dunno:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Taki problem: w kilku drzwiach wewnętrznych śruby mocujące klamkę już się nie trzymają (otwory mocujące są już wyżarte). Ktoś ma doświadczenie w naprawie? Znalazłem taki sposób, że wywiercamy większe otwory, zasklepiamy drewnianym kołkiem oraz klejem do drewna i wywiercamy nowe otwory. Sprawdza się to?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ktoś ostatnio wykańczał nowe mieszkanie pod klucz? Da się w rozsądnym standardzie wykończyć całość licząc po 2000 zł za m2? Liczę tutaj absolutnie wszystko (sprzęt RTV AGD też).

 

Wszyscy mi mówią, żebym się walnął w łeb, że przy dzisiejszych cenach da się to zrobić. Ja mimo wszystko wierzę, bo jak wykańczałem swoje pierwsze mieszkanie, to słyszałem to samo gadanie. Finalnie wyszło na moje, a piękne mebelki od stolarza do dziś wyglądają jak nowe.

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

Niee, wcale nie jestem najmądrzejszy, tylko miałem kiedyś własny przykład, w którym udało się to zrobić poniżej średniej rynkowej, więc staram się być przy dobrej myśli. Precyzyjnie policzyłem sobie wszystko w kalkulatorze budowlanym w oparciu o koszty usług powyżej średniej no i niby powinno się spiąć idealnie.

 

@Ukukuki Sam ostatnio wykańczałeś, czy po prostu jesteś na bieżąco w branży?

 

Domek piętrowy, salon z kuchnią ponad 40m2, mikro łazienka, przedpokój, a na górze duża łazienka z 3 pokojami, w których dwa zostaną zamknięte na zasadzie położenia podłóg i pomalowania w biel. Łącznie wychodzi mi 75m2 do wykończenia na full opcji, no i chciałem to zrobić przy kwocie 170 tysięcy, z uwzględnieniem dyszki dla architekta.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

@Ukukuki bije się w pierś i przyznaję rację. Poświęciłem kilka dobrych dni na risercz cenowy usług i sprzętu, poprosiłem o kilka wycen, no i i wychodzi mi na to, że przy podwyższonym standardzie wykończenia z uwzględnieniem wynagrodzenia dla architektki (120 zł za m2), taniej niż 2600 zł za m2 nie wyjdzie. Mocno w ryj dostałem od stolarza, który wycenił mi wykończenie betonowych 16 stopniowych schodów drewnem (jesion) na 15 000 zł. Tutaj szukam jeszcze alternatyw - może panel winylowy? Myślałem o mikrobetonie, ale koszt wykończenia zbliżony do drewna.

 

No nic, w końcu całą kwotę powinienem wydać na cele mieszkaniowe (w celu uniknięcia podatku od sprzedaży mieszkania), więc taki wał z zaoszczędzenia chociażby 10k :leo:

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Właśnie odebrałem klucze do mieszkania na rynku wtórnym i z chęcią poczytam co byście polecali/odradzali gdybyście mieli teraz robić remont. Jakieś ciekawe rozwiązania pod ściankę medialną? Na pewno wiem, że kontaktów nigdy dość plus tunel na przewody. Odległość od kanapy do ściany to ok. 4m, więc zakładać, że optymalny będzie TV ~65''?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...