Skocz do zawartości

Pytania remontowo-budowlane


Rekomendowane odpowiedzi

We Wrocławiu jest taki kamień w wodzie i zanieczyszczenia, że bateria prysznicowa termostatyczna mi się zje.bała, tzn. nie mogę ustawić zimnej wody, ino ciepła. Chcę ją wymienić na taką tradycyjną, ale mam też deszczownicę i się tak zastanawiam - skoro w tej termostatycznej mam odrębny "kurek" za regulację czy leci z deszczownicy, czy ze słuchawki prysznicowej, to co w takiej tradycyjnej (takiej jak bateria kranowa w kuchni) odpowiada za wybór, czy woda ma lecieć z deszczownicy, czy ze słuchawki?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Muszę w brodziku wymienić silikon, bo zaszedł kamieniem i jakimś grzybem. Do usunięcia mam silikon biały na połączeniu ze ścianą narożną i przezroczysty łączący kabinę z brodzikiem. Mam w planie posmarować preparatem do usuwania silikonu, potem to usunąć jakąś szpachelką, albo nożykiem, wyczyścić wszystko czymś od kamienia i grzyba, wysuszyć, odtłuścić i położyć nowe silikony, zagęścić szpatułką. O czymś jeszcze muszę pamiętać, albo wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, triboy napisał:

Ja ostatnio jak nakładałem silikon, to żeby wyglądało ładnie, okleiłem fugi i wannę taśma malarską. Nałożyłem odpowiednią ilość i przetarłem/wygładziłem palcem moczonym w wodzie z odrobiną płynu do naczyń. 

 

Nie odchodził silikon z taśmą jak gdzieś o taśmę zahaczyłeś?

A jak sobie poradziłeś w rogach? Chyba, że nie miałeś takich utrudnień.

Odnośnik do komentarza

Nie, nie odchodził. Tylko, że jak go ściągałem, to tak, żeby przy taśmie był na zero.

Screenshot_20230317-170700_Gallery.thumb.jpg.f82e9b328cb6c0c852d385014a2a2cd3.jpg

To jest akurat zdjęcie z kuchni, ale zasada ta sama. Taśma na blat i jechane. Wtedy krawędź wygląda estetycznie. Słyszałem o przyrządach, ale sam nigdy nie stosowałem. 

 

A w rogach, to już odpowiednio docięta taśma i gotowe.

A brodzik to zrobisz na "raz". To wtedy silikon w rogach będzie jedną masą. 

Odnośnik do komentarza

@krupek Młodszy adepcie układania silikonu polecam tak:

 

 

a do usuwania silikonu kupujesz raz taki zestaw i jest na całe życie. :cool:

 

https://allegro.pl/oferta/wolfcraft-zestaw-naprawczy-do-fug-wf4364000-10666153696#

 

Nmzc.

 

 

1 godzinę temu, BRY@N napisał:

Ja w brodziku pod prysznicem drugi rok zmieniam :kaz:

Tylko tu nie ukrywam, że z tym silikonem to ciężko mi idzie :dunno:

 

Wszystko jest kwestią dobrych narzędzi i praktyki. Trzeba próbować i nie zrażać się niepowodzeniami. Z pracami manualnymi jest jak z graniem na konsoli - masterujesz swoje skillsy i po jakimś czasie opierdalasz silikonem wannę na poziomie PRO i zastanawiasz się "jak ja mogłem pisać, że tego nie umiem". 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 17.03.2023 o 18:48, Plugawy napisał:

Też muszę ściągnąć silikon w łazience. Nawet kupiłem już kartusz rok temu i tak czeka na swój czas :)

 

W dniu 17.03.2023 o 19:50, BRY@N napisał:

Ja w brodziku pod prysznicem drugi rok zmieniam :kaz:

 

Ja robię drugie podejście w ten weekend. W zeszły weekend niesprzyjający układ Wenus i Jowisza spowodował, że się nie zabrałem do roboty.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...