Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, izon napisał:

No i super, jak czytam te komentarze wyżej to się zastanawiam wtf. Ludzie jeszcze nie zagrali, przeczytali kilka spoilerów i już zawyrokowali. Ja również miałem nie brać, a jednak po recenzjach wziąłem pre-ordera i mam podobne przeczucie, że będzie sztos..

 

Kilka spoilerów, jasne.. xD

Nie wierzę, że UserScore będzie taki sam, jak prasy po tym, co przeczytałem na temat fabuły.

Odnośnik do komentarza

Coś jest na rzeczy, wszyscy mówią super gra, itp. ale wydaje mi się że są te wątki które mi też nie siedzą, czyli biały heteroseksualny człowiek to śmieć. Looknijcie na komentarze pod tym filmikiem (dużo ich nie ma) 

A jak cały czas macie klapki na oczach i nie widzicie co się dzieje to wpiszcie w google white men and white women lub coś o podobnym brzmieniu. Niezły ubaw.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, aph napisał:

Tlou na wyzszych pokazuje pazur, ale otwieranie zawsze pustych szafek nie jest fajne.

No dla mnie w jedynce kluczowym elementem który zmieniał diametralnie poziom trudności i mega zwiększał immersje był brak radaru. Mam nadzieje że tutaj będzie mozliwosc wylaczenia go od razu bo w jedynce (PS3) trzeba było chyba najpierw ukończyć gre na jakimś poziomie trudnosci i dopiero pozniej byl dostępny nowy poziom własnie bez radaru. W Remasterze już nie pamiętam jak to z tym było ale tam ten bezradarowy poziom był już dostępny od pierwszego odpalenia gry.

Odnośnik do komentarza

Pewnie grałeś na hardzie. Na normalu był i bardzo to pomagało.

 

Btw. Przeglądam kolejną recenzję i w kolejnej piszą, że obowiązuje ich embargo na wiele rzeczy. Ja się pytam: jaki sens mają te recenzję? To jest nic innego, jak reklama :/.

Tracę wiarę w recenzentów, dosłownie..

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Pupcio napisał:

Na 100% grałem na ps3 za pierwszym razem bez nasłuchiwania. Nie wiem tylko czy to od tego że grałem na hardzie czy dało się to wyłączyć w opcjach

Nie dało się. Od harda (na szczęście) znikał. 

 

W tygry, choć mogę się mylić, wspominali że nasłuch jest nawet na Survivalu. Mam nadzieje, że wśród tych wszystkich opcji będzie można go wyłączyć. Choć podobno taka była decyzja przez psy i to, że z nimi ten nasłuch jest wręcz konieczny. 

 

Czy wiadomo już coś nt. trofeów? 

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Shago napisał:

 

 

Btw. Przeglądam kolejną recenzję i w kolejnej piszą, że obowiązuje ich embargo na wiele rzeczy. Ja się pytam: jaki sens mają te recenzję? To jest nic innego, jak reklama :/.

Tracę wiarę w recenzentów, dosłownie..

Na wiele rzeczy, czyli jakich? Jeżeli chodzi o historie, to chyba nic dziwnego, że nie mogą spoilerować w recenzji. Jaki sens mają te recenzje? No taki, jak recenzja każdej innej grze, poczytasz tam o każdym elemencie gry.

 

 

PS. Moja sygnaturka jest już gotowa na premierę Mesjasza :kaz:

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Przeczytanie suchego tekstu a granie gdzie w grach ND gameplay jest rozwinięciem cutscenki to chyba nie to samo co? Przecież to trzeba być graczem od wczoraj żeby tego nie kumać. Zadne przeczytanie, obejrzenie nie ma się nijak do tego gdy sami chwycimy za pada, wcielimy się w bohatera i będziemy przeżywać historie razem z nim 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Masorz napisał:

Btw. jak będzie jeszcze bardziej kontrowersyjnie to w sumie dlaczego nie?

Ja się cieszę zbulwersowaniem prawaków i ogólnie tych, którzy prawie się popłakali przez te rewelacje z przecieków.

Sprawia mi to frajdę i jeżeli w grze pojadą po bandzie tak po całości, to będzie wspaniała rozrywka.

 

 

No jak dla mnie kontrowersja dla samej kontrowersji to coś płytkiego i niedojrzałego, forma trollingu. Lubisz takie coś, spoko, dla mnie takie wsadzanie kija w mrowisko nie ma żadnej wartości. Jakby ze Snejka w MGS VI zrobili transa to też by było "spoko, bo przynajmniej prawakom du.pa pęka" (abstrahując od tego, że w świecie Kojimy wszystko było możliwe)?

 

Z drugiej strony tworzy się jakaś dziwną atmosferę, w której nie wypada krytykować tych na siłę "postępowych" (a tak naprawdę po prostu modnych i wyrachowanych w świetle obecnych standardów szeroko pojętego zachodu) kontrowersji, bo samemu narażamy się na ostracyzm xd. Przecieków nie czytałem, grę zaliczę pewnie jakoś na jesieni, ale nie da się ukryć, że coś jest naprawdę mocno nie tak i sugerowanie się jakimś metascorem czy reckami dzisiejszych przesiąkniętych poprawnością polityczną mediów, byle tylko utwierdzić się w tym, że to MESJASZ, a hejterzy to buldupiący bigoci, jest mocno naiwne. Przypominam, że żyjemy w czasach, w których obniża się ocenę grze, bo jej bohater to biały dupek, który "seksistowsko" komentuje walory swojej żony. 

 

Czy gra okaże się kosmicznie dobra we wszystkich aspektach, poza fabułą/budową postaci, i mimo to uczciwie zasłuży na dyszki i dziewiątki? Jest to bardzo możliwe. Jednak, czy sequel gry, której sukces opiera się w przeważającej części na narracji i relacjach między bohaterami, zasłuży na takie peany, jeśli ten właśnie aspekt będzie kulał i mocno jak nigdy dzielił graczy? Śmiem wątpić. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Tak sądziłem i faktycznie - przez chore rozmiary poprawności politycznej gra mocno ucierpiała, ale tam niskie oceny leciały przez to, że Deacona nie dało się polubić bo zrobił coś i tego nie żałował co pokazywało, że dziewczyna, która grę recenzowała jej nie skończyła.

 

Ale tak, teraz pamiętam, było coś takiego.

Odnośnik do komentarza

Polecam obejrzeć reckę Skillupa, jest fanem jedynki i wytyka wszystkie poważniejsze wady, czyli historię i gameplay, który nie jest w ogóle rozwinięty w żaden sposób. A te rzekome różne drogi do celu, to iluzja. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Rozi napisał:

Polecam obejrzeć reckę Skillupa, jest fanem jedynki i wytyka wszystkie poważniejsze wady, czyli historię i gameplay, który nie jest w ogóle rozwinięty w żaden sposób. A te rzekome różne drogi do celu, to iluzja. 

Nie jest, co z resztą mówi w swojej recenzji jedynki sprzed tygodnia i w recenzji Laymena. Jedynka jest dla niego all right, grą bez sensacji.

Edytowane przez - V -
Odnośnik do komentarza

"Singlowe gry juz nigdy nie będą takie same" - gry online.

Jak zapowiadali, tak zrobili.

 

Czytałem kilak recenzji, wszędzie podkreślają, że gameplayow i eksploracyjnie jest duży krok do przodu względem jedynki. Lokacje są ogromne, nie brakuje też podobnych wielkością do tych z jedynki. Pod koniec każdego etapu pojawiają się statystyki, gdzie można sprawdzić co pominęliśmy, a jest tego podobno dużo.

Jeżeli chodzi o poziom techniczny gry, ci co opierali swoje opinie na jakiś kilku sekundowych urywkach z twittera, już chyba wiedzą, że nie powinni tego robić. Wszędzie mowa o świetnym poziomie graficznym oraz niespotykanej nigdzie indzie, animacji postaci. Oby do piątku.

 

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, YETI napisał:
Pod koniec każdego etapu pojawiają się statystyki, gdzie można sprawdzić co pominęliśmy, a jest tego podobno dużo.

Poważnie? Statystyki? Po każdym rozdziale? Ja (pipi)ie... takie zabiegi mi psuja gre. Nawet kuzwa numeracja rozdziałów w FFVII mnie irytowała ale nie sądziłem że tu też tak będzie...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...