Skocz do zawartości

Switch - prezentacja, preordery i ogólna szajba :)


aux

Czy forumek kupi Switcha  

166 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kupisz Switcha?

    • Oczywiście że tak i to w dniu premiery!
    • Oczywiście że tak, ale nie od razu
    • Raczej tak, zastanowię się jeszcze
    • Raczej nie, zastanowię się jeszcze
    • Nie, ta konsola zupełnie mi nie pasuje


Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo w ogóle kiedy będą jakieś pierwsze recki Zeldy? Ja mam nadal dylemat, chociaż z drugiej str ten rok aż tak tragiczny by nie był bo Zelda, zaraz Mario kart (którego nie grałem jeszcze) potem Disgaea 5 i pewnie do tego czasu coś tam dojdzie jeszcze. Cyfrówki mnie nie interesują i po cichu licze na I am Setsuna na karcie.

Odnośnik do komentarza

zdrowywariat, a ograłeś poprzednie Zeldy? Jeżeli tak, to kupuj. 

Mnie Switch kusi, ale jako nowa zabawka, nowy gadżet do macania, nic więcej. Jedna gra do końca roku, to zdecydowanie za mało. Na Ps4 tak miałem po U4 i BB. Sprzedałem. Teraz kilka mesjaszy doszło. Kupiłbym Pro, ale chyba skończę z Slimką dla tych paru gier. 

Odnośnik do komentarza

Do pewnego czasu, jak wyjdzie Scorpio to nie ma bata, że magicznie "niektóre" gry nie będą możliwe do uruchomienia na zwykłej PS4. Zresztą w przypadku 3DS'a to nadal masz zaledwie Xenoblade, gry ze SNESa i nadciągający Fire Emblem Warriors. Patrząc na to, myślę że w wielu przypadkach nikt Ci nie karzę przesiadać się na New 3DS'a chyba, że zależy CI na grach ze SNESa. Zwłaszcza, że napisałeś tak jakby New 3DS nie odpalał nagle gier ze zwykłego 3DS'a i DS'a  :reggie:

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Do pewnego czasu, jak wyjdzie Scorpio to nie ma bata, że magicznie "niektóre" gry nie będą możliwe do uruchomienia na zwykłej PS4. Zresztą w przypadku 3DS'a to nadal masz zaledwie Xenoblade, gry ze SNESa i nadciągający Fire Emblem Warriors. Patrząc na to, myślę że w wielu przypadkach nikt Ci nie karzę przesiadać się na New 3DS'a chyba, że zależy CI na grach ze SNESa. Zwłaszcza, że napisałeś tak jakby New 3DS nie odpalał nagle gier ze zwykłego 3DS'a i DS'a  :reggie:

 

jeszcze isaac rebirth jest tylko na n3dsa i sporo gier chodzi lepiej na n3dsie

Odnośnik do komentarza

Tak jak na PS4 Pro wszystko chodzi lepiej o to w tych modelach przecież chodzi tak? Są kompatybilne a jeżeli ktoś będzie chciał wersji "premium" to zakupią nowszy model. Nie widzę na razie aby Nintendo bardzo starało się zmusić starych użytkowników 3DS'a do zakupu N3DS'a. Jakby jeszcze rzeczywiście pierwsze ploty o remakeach Super Mario Sunshine i Zeldzie TP okazały się prawdziwe i takich gier byłoby więcej niż 1 (chodzi o pudełkowe gry od Ninny) to mógłbym zrozumieć narzekanie ale obecnie prawie wszystko co jest na New 3DSa ograsz na Wii U (lub częściowo na Wii). 

Odnośnik do komentarza

Wyzysk? Przynajmniej na ps4 amator nadal dzialaja i beda dzialac wszystkie gry, wyzysk to byl new 3ds i raptem kilka eksluzywnych gier na niego.

Trudno się nie zgodzić, nie lubię takich zagrywek, mimo iż nowa wersja wyszła po kilku latach. Czyli ogólnie nie lubię grzebania w bebechach, wizualne zmiany są ok, nie mam nic do wersji XL i slimów.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Konsole były za słabe na VR i po to wyszły nowe konsole. Oby VR padło jak 3D i inne ruchome dildosy :) 

Ale forma taka jak u Apple jest bardzo ok. Dostajemy nowy sprzęt co 2/3 lata, ale cała biblioteka odpali na nowym sprzęcie. Wymieniamy tylko konsole. Któraś gen się odcina i jedziemy dalej bez patrzenia w przeszłość. Apple tak działa i tutaj się to sprawdzi. Poprzednia gen konsola pokazała, że 8 lat to za długo. 5 lat to również średnio na tym rynku. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, co ma Scorpio od MS do PS4. New3DS został wydany chyba tylko po to, żeby Ninny mogło zarabiać na konsolach tyle, ile planowało na początku. Każdy z was pewnie pamięta, że żeby ratować sprzedaż konsoli, zrobili sporą obniżkę ceny niedługo po premierze. New zostało wydaje moim zdaniem wyłącznie z chęci poprawienia finansów, jest tam tak malutko nowości, że nic innego nie tłumaczy tego urządzenia. Od razu zakończyli produkcję starego i teraz już nie kupisz 3DSa za 300-400 pln.

Co do PS4 Pro to nie jest tak różowo - są przykłady gier które działają GORZEJ (mniej klatek) bo konsola natywnie wypluwa (może to już zmienili) 4K i downsampluje do 1080p jak masz taki TV. To jest kompletna strata mocy która idzie w gwizdek natomiast zdarzały się gry, które przez to miały mniej klatek na takim samym TV, więc nie jest różowo link (stary): http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-why-are-some-ps4-pro-titles-running-slower-than-base-hardware

 

 

EDIT - kolega wyżej napisał to przede mną :-)
 

Ale z kolei trzeba przyznać, że plusem PS4 Pro jest to, ze ogólnie chodzi chyba każda gra z PS4 a to duży plus. Pozostanie na x86_64 pozwoli na to też w przyszłości i nie będzie sytuacji, że za parę lat, jak padnie ci konsola to będziesz mógł na nowej grać w całą kolekcję swoich gier jak masz teraz na PC. Masz gry na Steamie i działają ci po zmianie kompa - nie masz sytuacji jak z PS3 np, gdzie mając kolekcję gier muszę mieć drugą konsolę, żeby je ograć. Wiem, konsole to w założeniu nie PC ale mimo wszystko - mamy teraz taką sytaucję i najpewniej tak już zostanie. Powoduje to też prostsze portowanie gier czy pisanie ich od razu na PC/PS4/XOne.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

To nie jest tak, że nie uważam nowe modele tej samej konsoli (za wyjątkiem wydań Slim) za konieczność. Prawda jest taka, że obecnie firmy widzą, że ludzie nie mają problemu z kupieniem nowszego trochę lepszego modelu za niewiele większą cenę, skoro robią tak z TV, Telefonami itp. (bo komu potrzebna jest zmiana Smarkfona z Jabłkiem co 2/3 lata a i tak kolejne iteracje biją rekordy popularności w sprzedaży pomimo wysokiej ceny) to dlaczego z konsolami tak być nie może? Od kiedy to te firmy działają charytatywnie? To jest oczywiste, że wszystko jest robione z myślą "zaróbmy jak najwięcej kasy i starajmy się podtrzymywać zainteresowanie". 

 

Patrząc na 3DS'a dziwi mnie sytuacja, gdzie Ci sami ludzie najpierw twierdzą, że Nintendo nic nie robi aby przekonać ludzi do zakupu N3DS'a. Gdy nagle wychodzą exy na tą platformę lub mamy SNES VC tylko na tej platformie to jest czysty wyzysk. Nie kumam tego. Z drugiej strony już sam pisałem bodajże w temacie 3DS'a kilkukrotnie dlaczego Nintendo nie mogło od razu wydać takiego N3DS'a za właśnie cenę 250$ zarabiając trochę mniej na każdej konsolce? Ta obniżka do 170$ to był typowy chwyt aby zarobić i pokazać że słucha się uwag klientów.

To samo będzie ze Switchem co już potwierdzali, że konsole sprzedają ze sporym zyskiem i jest miejsce na obniżkę ceny a dalszym zarabianiem kasy na konsoli. Dlatego myślę że choć fajnie byłoby mieć Switcha na premierę (ta radocha z nowej konsolki, będąc jednym z pierwszych swoje robi) tak ponownie powtórzę wcale się nie zdziwię jeżeli na koniec roku Switch będzie śmigał za 249$ bez gry (chyba, że powtórzy się szajba jak z Wii i DS'em to Nintendo zostanie przy tej pierwotnej cenie bardzo długo). 

 

P.S.

A podałem też Scorpio jako przykład bo tak samo jak PS4 Pro ma odpalać wszystkie gry z XO i rzekomo MS ma nie tworzyć ex'ów na Scorpio, których nie odpalisz na zwykłym XO. 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

3DS dostał ale bardzo mało gier wykorzystuje te dodatki. Sam grałem w jedną grę (RE Revelations) właśnie na tym durnym dodatku (Circle Pad Pro, piękna nazwa ;-) ) i grało się dobrze. Szkoda, że nie dali po prostu tego na początku. No nic to, PS4, PS4 Pro, PS5 - to będzie szło już tylko z większą mocą ew. technicznymi dodatkami typu jakiś G-Sync czy inne badziewia, wątpię, żeby COKOLWIEK dodawali. Przy przenośniakach jest więcej pola do popisu.

Odnośnik do komentarza

No mm i saturn nie dziwi bo już wcześniej mieli sprzęty nintendo 3dsy, Wii U za to z tego co pamietam Rtv euro nie mialo. Dla nas to dobrze im wiecej sklepow zalapie bakcyla tym bardziej mozna liczyc na jakies promocje w przyszlosci.

 

Ps.

http://www.play-asia.com/ikenie-to-yuki-no-setsuna/13/70av9h

 

Wiadomo coś czy u nas albo w usa tez będzie fizyczna wersja?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Biorąc po uwagę fakt, że Ninny kieruje swoje gry również do dzieci, to na pewno jakby napisy chociaż polskie dodawali do gier, to byłoby lepiej ze sprzedażą. Tak przynajmniej mi się wydaje. No ale będąc Polakiem trzeba ten angielski umieć, inaczej jesteś w doopie.

 

Syberia 3 i Lego City Undercover będą po polsku. 

Odnośnik do komentarza

Ja bym wolał żeby zadbali o dostępność niektórych gier i żeby więcej wychodziło w pudle niż ten język no ale wszystkiego mieć nie można i tak dobrze, że na naszym rynku już nie jest tak tragicznie z nintendo.

 

Ps. Konsoleigry ma rozsyłać conajmniej dzień wcześniej więc teoretycznie w pt. powinny preorderki być jak ktoś tam brał.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...