Skocz do zawartości

Destiny 2


wrog

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, mugen napisał:

Lore a nie fabuła, no i po co grać skoro wszystko trzeba na jutubie oglądać.

Nie trzeba jeżeli czytasz wszystkie rzeczy które Ci wpadną w ręce i wiesz jak powiązać jakieś elementy ze sobą. Oczywiście jak to w lore bywa jest bardzo dużo spekulacji, tajemnicy, niedomówień czy duże pole do własnej interpretacji. Ja akurat uwielbiam sam rozkmniac takie rzeczy dlatego fabuła/lore w Destiny 2 jest dla mnie czymś zayebistym. Oczywiście rozumiem że nie każdemu to siedzi no ale wtedy zawsze można zagrać w Supermana. Tam fabuła pewnie jest pięknie wyjaśniona :cool2:

@Patricko no ja miałem ponad pół roku przerwy od D2. I wcześniej ewidentnie tą grę przedawkowałem ale teraz po powrocie zakochałem się w niej na nowo. No uwielbiam ten feeling strzelania, ten weapon combat design którego nie ma żaden inny shooter (IMHO). Zresztą patrząc na to jak ta gra się zmieniła w przeciągu 3 lat po baaaardzo fatalnym początku to naprawdę Bungo odwaliło kawał dobrej roboty. Oczywiście jest to opinia stricte subiektywna i rozumiem że ktoś może mieć inne zdanie. No i ja tam wolę właśnie takie rozkmniny niż nayebane w grze kilka godzin pstrokatych CGI z fabułą na poziomie Transformerów

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza

@KOMARZYSKO jeszcze nie bo narazie próbuje ogarnąć co tu się dzieje. 2 sezony przerwy to jednak sporo więc nie wiem w co łapska włożyć. Wszyscy w klanie latają już na 1080LL a ja ledwo co dobijam do 1020LL. Ale oczywiście kupię to czysta formalność.

No i rozumiem że jak kupię Beyond the Light to automatycznie mi się odblokuje ten DLC w wersji na PS5, podobnie jak wszystkie inne dodatki?  Trochę szkoda że wydłużyli obecny sezon aż do listopadowej premiery Beyond. Mogliby dać jakąś opcje rolowania ostatnimi sezonami żeby ludzie którzy opuścili jakiś sezon (i za niego zapłacili tak jak ja) mogli go jeszcze nadrobić. Podobno zawartość sezonowa od Beyond ma być dostępna cały rok a nie tylko przez sezon więc chociaż o tyle dobrze. Chętnie bym wymasterował poprzednie dwa sezony bo ten aktualny to pęknie pewnie doscyc szybko bo jestem koorewsko głodny Destiny i do listopada zostanie jedynie nadrabianie starych zaległości których w sumie i tak mam dosyć dużo. Sporo pieczęci do wbicia, flawlessowanie rajdów z klanem , solowanie dungeonów, wbijanie katalizatorów i pewnie jeszcze z tysiąc innych rzeczy się znajdzie więc nudzić to się bankowo nie będę :cool2:

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza

Ostatniego sezonu nie masz co zalowac bo to byla ultra s.raka a jedyna warta uwagi rzecza, byl Felwinter Lie (shotgun). Z kolei gwiazda tego sezonu jest Prophecy dungeon oraz umbilical engrams. Pojutrze startuje solstice ale po ostatnim fiasku nie mam wielkich oczekiwan. Niby spoko ze w koncu postanowili dodac te zbroje jako universal ornaments, ale to i tak strzal w ryj dla tych co zaplacili w zeszlym roku za glow tylko po to, by 2 tygodnie pozniej, okazalo sie ze ta zbroja to absolutny pazdzierz.

 

Trailsy to dalej rak i trzeba sporo sily woli by je przetrwac nie narazajac sie na onkologie. Przynajmniej PC. Konsole maja z deczka lepiej.

 

Z plusow to na pewno tez nowe egzotyki z ciekawymi perkami. Szczegolnie Ruinous Effige zaskoczyl. Moments of Triumphs tez na plus bo w koncu byl powod, ze odkurzyc stare rajdy. No i mozna je farmic.

 

Najwazniejsza teraz kwestia, to kiedy Bungo zdecyduje sie odpowiedziec na pytanie zwiazane z transmogiem i jak bedzie to dzialalo? Caly ten sunseting to imo nie najgorsza rzecz, ale fakt ze niektore bronie trzeba od nowa farmic, mocno wkurza. Plus, po co sunsteowac zbroje? To mnie najbardziej drazni, bo tyle materialow pojdzie sie kochac ze az mi szkoda.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

O rany, gadają o fabule w Destiny, nie mogę nie zabrać głosu :D

 

No więc tak. Single w tych grach są... hmm, w jedynce jest po prostu słaby. Misje z Crotą... meh, trochę lepsze z House of Wolves. Potem z tych bardziej znaczących był Oryx i tu już było lepiej, a najlepszego singla w jedynce miał moim zdaniem Rise of Iron. Całościowo było widać znaczny progres w pisaniu fabuły i projektowaniu misji.

 

Potem przyszła dwójka, która singla ma zdecydowanie lepszego. Co prawda główny zły jest dość generyczny ale same misje są lepiej wykonane. Dodatek Forsaken to najlepszy singiel w całej serii i tutaj jest prawdziwy cymesik. Shadowkeep też całkiem spoko.

 

To na pewno nie jest najwyższa szkoła singli w FPSach ale z od początku do końca jest coraz lepiej. Natomiast nie wiem czy Destiny nie ma najlepszego lore jaki powstał w grach w ostatnich 20 latach w grach. Serio to ile ja czasu spędziłem na YT z najlepszym loremasterem ever - Byfem, to głowa mała. Żadna gra mnie nie zaangażowała w lore tak bardzo i to jest absolutne mistrzostwo co Bungie stworzyło. Ale prawdą jest że lore to nie fabuła. Można uwielbiać świat Star Wars a nie lubić poszczególnych filmów. Żeby cieszyć się opowiadaniem historii w Destiny trzeba lubić tzw environmental storytelling. Jest tu go pełno, w każdej lokacji.

 

W dodatku Beyond Light singiel pewnie będzie bardzo fajny bo tendencję mają zwyżkową, ale moja ekscytacja spowodowana jet głównie tym, że zatopiłem się w to uniwersum mocno. Ludzie oglądają trailer i twierdzą... no ok. Ja jak widzę ten trailer to widzę Savathun, siostrę Oryxa i coś co Bungie teasuje od 3 lat. Ludzie nawet nie wiedzą o czym ja mówię :D 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, El Loco Chocko napisał:

Niby spoko ze w koncu postanowili dodac te zbroje jako universal ornaments

 

 

Ale jak dobrze pamiętam to już zbroje z zeszłorocznego solstice można używać jako ornamenty. 

A co do Felwinter Lie to można go jeszcze zdobyć bo tez gdzieś słyszałem że to zayebista pompka :shotgun:

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Ryo-San napisał:

Ale jak dobrze pamiętam to już zbroje z zeszłorocznego solstice można używać jako ornamenty. 

A co do Felwinter Lie to można go jeszcze zdobyć bo tez gdzieś słyszałem że to zayebista pompka :shotgun:

Nie, rok temu dali te zbroje w wersji 2.0 do odbioru u Banshee. Problem w tym, że miały bardzo niski roll (chyba do 48) i nie dało się z tym nic zrobić.  :D

 

Misji na Felwintera już nie ma. Pewnie kiedyś go do puli Iron Banana dodadzą.

Edytowane przez wrog
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Podobają mi się zmiany, które zaszły w D2. Ostatnio zaliczyłem krótki powrót żeby przejść Shadowkeepa i trochę pograć ale tak rzeczywiście przy grze siedziałem trochę przed wyjściem Metro Exodus, więc już jakiś czas temu. Teraz po powrocie musiałem się zorientować co i jak ale znowu chce się grać bo ten gameplay wciąga jak bagno. Lighta można spokojnie podnosić po prostu grając co się chce. Są aktywności bardziej istotne ale nawet wpadający niebieski engram podniesie light i nie jest od razu złomem do zmielenia. Wyleczyłem się już z pogoni za egzotykami i w Destiny gram dla przyjemności i taki spokój psychiczny i granie w to bo mam akurat na grę ochotę to błogi stan.

 

Beyond Light kupuję na pewno tak samo jak The Witch Queen I Lightfall. Ten pierwszy niestety ma teraz premierę za blisko Cyberpunka więc wpadnie pewnie z miesięcznym opóźnieniem. Ludzie się już z nim zapoznają i będzie można do nich po jakimś czasie dołączyć.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@MLeKSk nie, jak ktoś już wbił to zostanie a dać się da bo już tak wcześniej zrobili w przypadku Destiny 2. Wcześniej do platyny wystarczyło zrobić NightFall na 100k punktów a później zamienili to wlaśnie na ukończenie rajdu Lewiatan na prestiżu co znacznie podniosło poziom trudności platyny, ale ci którzy mieli wbitą platyne wcześniej to oczywiście lewiatana na prestiżu robić już nie musieli.

Edytowane przez Ryo-San
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zmieni się po prostu jego opis tak jak było wcześniej. Będzie może przejście jakiegokolwiek raidu na Prestiżu i tym co mają już ten pucharek zmieni się opis. Tak też było za pucharek poniżej za spotkanie przedstawiciela Dzięwięciu. Wcześniej trzeba było przejść trialsy bo był na końcu, ale jak wywalili tą aktywność to zmienili opis, a Emisariusza można było spotkać już w jakiejś innej aktywności dostępnej dla wszystkich.

 

A apropos pucharka za Lewiatana na Prestiżu to w końcu go wbiłem po tym jak zalegał mi ponad dwa lata i jest platyna :D Dzięki, @Ryo-San mordo! Sory, że potem na Crownie tak padałem jak pizda :D 

Edytowane przez Voytec
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, Voytec napisał:

A apropos pucharka za Lewiatana na Prestiżu to w końcu go wbiłem po tym jak zalegał mi ponad dwa lata i jest platyna :D Dzięki, @Ryo-San mordo! Sory, że potem na Crownie tak padałem jak pizda :D 

Looz i tak biorąc pod uwagę jaką miałeś przerwę w tej grze to zarówno Lewiatan Prestiż jak i Crown of Sorrow pięknie wczoraj poszły. A najważniejsze to i tak że Ney nie dostał Tarrbaha na Crownie xD 

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza

Skonczylem solstice na trzech postaciach + glow i zdobylem MMXX duzo wczesniej niz sie spodziewalem. Co do solstice, to mialem zamiar tylko jedna postac zrobic, ale jak sie okazalo ze dostajemy boosta x2 i x3 po ukonczeniu, to pomyslalem, czemu by nie. I w sumie nie zajelo to wiecej niz poltora dnia.

 

Oczywiscie jak zwykle bungo musialo cos namieszac. Zeby dostac glow, kazdy element zbroi ma tam jakies jedno zadanie, ktore trzeba wykonac. No i spoko w sumie, ale oprocz takich trywialnych rzeczy jak NF Ordeal czy event na ksiezycu, nogi wymagaja 7 zwyciestw w trialsach xD

 

No nie wiem, ale dla wielu ludzi to bedzie przeszkoda nie do przeskoczenia. Raz ze trialsy to wylegarnia raka a dwa, oprocz  cziterow i innych tego typu podmiotow, jest tam wielu utalentowanych graczy. Do tego trialsy nie maja matchmakingu, wiec albo znajomi z klanu albo LFG. Mogli chociaz to zmienic na cos w stylu rozegraj x meczy, zwyciestwa daja najwyzszy progres. Choc to pewnie by sie skonczylo banda AFK, ale z drugiej strony, komu by to przeszkadzalo?

 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, El Loco Chocko napisał:

ale jak sie okazalo ze dostajemy boosta x2 i x3 po ukonczeniu, to pomyslalem, czemu by nie. I w sumie nie zajelo to wiecej niz poltora dnia.

Ja mam wrażenie że już na pierwszej postaci jest jakiś boost. Np trzeba było zabić 25 guardianów więc poleciałem Gambit gdzie podczas meczu udało mi się zabić 11 graczy i wchodzę po meczu na armor a punkt za 25 już zaliczony, podobnie było z publikami. Do jakiegoś elementu trzeba było zrobić ich 5 a po pierwszym miałem już 3/5. Kule też mi zaliczyło (100) podczas jednego strike'u a oczywistym jest że tyle ich podczas jednego przelotu nie zrobiłem także nie wiem o co chodzi ale jakoś to dużo szybciej leci. A co do tralsów to całe szczęście że nie 7 win pod rząd bo to byłyby dopiero problem : )

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza

Nie jest az tak zle. Tytan + bubble, warlock + oppressive darkness i do tego albo goldie albo warlock + well. Heavy to dla kazdego Wardcliff Coil, dwa strzaly sciagaja rycerza. Do tego boss idzie na 2-3 fazy jesli wszystko sie dobrze zsynchronizuje. 

No i nie zapominac o hive mods, szczegolnie barier i arnaments.

Edytowane przez El Loco Chocko
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...