Skocz do zawartości

Destiny 2


wrog

Rekomendowane odpowiedzi

Hey, 

 

Zaliczyłem całą podstawkę jeśli chodzi o fabułę(wojna czerwona, Ozyrys i Strategos). Kupiłem dodatek Forsaken i  chciałbym zaliczyć fabułę tegoż dodatku. Problem w tym że nie wiem gdzie się udać, żeby zacząć wątek fabularny Forsaken. 

 

Troszkę można się w tym wszystkim pogubić nie wiadomo co robić, gdzie iść. Jutro plan uderzenia na Lewiatan(mój pierwszy raid w D2). Light na razie na poziomie 901.

Edytowane przez Pauli87
Odnośnik do komentarza

@Pauli87 Jak dobrze pamiętam to Forsaken'a odpala się na nowej miejscówce -"Splątany Brzeg" odpalając misje Last Call. Nie wiem jak teraz po tych wszystkich zmianach ale skoro u Amandy nie ma tej kampanii to raczej tylko Splątany Brzeg. Ewentualnie sprawdź jeszcze na wieży czy przy NPCach nie ma takiej niebieskiej ikonki z koroną. Jeżeli ktoś taką ma to pogadaj z nimi.

 

Edytowane przez Ryo-San
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

po co miałaby się okazywać na nowych konsolach? Już na tej generacji tłumaczyli, ze na mocniejszych konsolach nie mogą zrobić 60fpsow, ze względu cross play ze starszymi sprzętami.

Swoją drogą kupiłem te dodatki i nie żałuje ani złotówki. xD Rzeczywiście obecnie gra się zdecydowanie lepiej przez masę aktywności, które można zaliczać nawet samemu. 

Odnośnik do komentarza

A ja sobie odpuściłem D2 na razie. Po ponad 2000h. Uważam aktualny model gry za bardzo kiepski. Jak wygląda zazwyczaj granie w destiny? Ładuje grę (kilka minut oczywiście na ekranie tytułowym) wybieram postać i lecę na tower (kolejne kilka minut czekania). Biegam po towerze kompletując wszystkie bountisy, oczywiście teraz trzeba zmienić bronie i mody bo każdy bounties wymaga innych zabójstw (kolejne kilkanaście minut) i wracam na orbitę. Minęło już 10-20 minut, a ja nie zacząłem nawet grać. Wiec patrzę na te bountisy i myślę gdzie tu zrobić kille vexów, potem solarne, a potem finishery i przez kolejną godzinę bez sensu latam i robię bountisy, bo przecież aktualny model gry wymaga od nas wbijania levelu przez artefakt, inaczej podchodzenie do aktywności na 980 jest katorgą. Po godzinie strzelania i odebraniu bountisów zrobię może sundial. Wow wydropiła mi broń na god rollu, co i tak nie ma sensu, bo od roku gram metą w postaci reclusa, i spare rations i zmiana na cokolwiek innego nie ma sensu. W tej grze jest mnóstwo lootu, którego i tak się nie używa bo meta PVP i PVE się nie zmienia, a na DPS to tylko zestaw Divinity, krucza chmara i Izanagi.

 

Kiedyś jeszcze grałem w większości PVP ale aktualnie nie zapuszczam się w te terytoria. Obecna mapa jeszcze bardziej faworyzuje grających na myszkach więc o jakiej rywalizacji mówimy? Gość skaczący z max mobility robiący spokojnie 180 w powietrzu walący mi heada z shota z 9m versus ja na kontrolerze. Nie mam szans. W roku pierwszym przynajmniej auto były metą, a te na kontrolerze były łatwe w użyciu i nie było problemu z myszkowcami, a teraz jak widzę te akrobacje w powietrzu to się po prostu w(pipi)iam i wyłączam te grę.

 

 

I tak wygląda typowy wieczór w destiny.

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, easye napisał:

po co miałaby się okazywać na nowych konsolach?

A tak sie zastanawialem...bo w sumie jest troche swirow coby zaplacili za ladniejsze Destiny (moze w 60 fps).  Gierka jest darmowa wiec jakas tam baza by od razu byla. A to ze wyszly dwa duze dodatki to nic nie znaczy bo co to dla nich zrobi te same aktywnosci w nowych skorkach podanych z jakas fabula i przygotowac dodatkowo 4 sezony. Myslalem ze na redditach jakies info sie pojawialo ;)

Odnośnik do komentarza

no ale własnie na to bym nie liczył, bo Twórcy sami twierdzili ze byłoby to nie sprawiedliwe,a wątpię by robili oddzielne serwery pod nextgeny. Moim zdaniem to głupa wymówka, ale raczej skupią się na Destiny 3, ewentualnie pewnie będzie działała 2ka we wstecznej tak jak teraz z lekko podbitą roździałką. 

 

Co do zadań - kiedyś tez tak robiłem, czasami nawet wszystkimi 3 postaciami (kompletne uzależnienie) - teraz biorę wszystko jak leci i gram w to co mi się podoba, zawsze coś przy okazji wpadnie, jak nie to (pipi)ać -może na egzotykach skupię się bardziej - polecam taki tryb gry ^^ Bez spiny, bez robienia 155 raz tego samego by lepszy roll wypadł, co do multi to się nie zgodzę, bo też gram na padzie i jasne zdarzają się chinole, ale jak robię ratio 6.0 na PC, a średnio mam 2.0, przy tym nie jestem prosem to myszki mało mi przeszkadzają. Podobnie z bronią, można grać wszystkim, ja np teraz biegam z Crimsonem, chciałbym zrobić Last Worda, bo mam faze na Handcannony, ale po 2 tys h to nie dziwie sie ze jest przesyt!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

I to jest zdrowe podejście. Jak widzę tych "hartkorofcóf" co to nawet wszystko co jest dostępne za silver wykupują to mnie trzęsie. Każda aktywność 980 musi być zrobiona na każdej postaci, każdy quest wbity na godzinę po premierze, każdy triumf w kolekcji (nie ważne jak niedorzeczny). Do czego ten cały system pinnacle jest to ja ni mom pojęcia. Robiąc raid z klanem ci pinnaclowcy ginęli jak muchy non stop mając 10 lighta wyżej ode mnie. W Iron Banner'ze radzę sobie całkiem nieźle. Dobra snajpa, Blast Furnace z max range'm+feeding frenzy+kill clip i można coś zawojować.

Żeby jednak podbijać staty zbroi i masterworkować broń potrzebne są te kamyki oraz masa surowców. Jedną z metod na wbijanie bounty'sów jest kupienie ich i nie sprawdzanie co właściwie trzeba robić. Po prostu wskakuje się do pierwszej lepszej aktywności, bawi się, a reszta sama wpada. Później dorabia się resztę i season pass sam się robi, a co za tym idzie wpadają egzotyki, zbroja i ornamenty jak much na lep.

Odnośnik do komentarza

A jakie macie K/D (nie K/DA z emblemu w grze)?

Polecam wejść i zobaczyć:
https://destinytracker.com/

Często rozmawiam z kimś na temat PVP w destiny i słyszę jak to jest super, że sobie każdy dobrze radzi i co ja marudzę, a potem wychodzi K/D poniżej 1.0, a ELO poniżej 1000.

Dla mnie sprawa myszek jest przesrana i widać to ewidentnie gdy ktoś wali same heady Asem Pik albo Thornem gdzie na konsoli tymi HC prawie się nie da grać przez recoil i rectangle.

c38b0537fcf49814bd24f61b1f7dcabc.jpg

A to ELO za sezon 7 gdzie jeszcze łupałem PVP na potęgę.... Stare dobre czasy.6b4a2a3a8c5827c9e7d151751ac65a0d.jpg

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, WisnieR napisał:

Dla mnie sprawa myszek jest przesrana i widać to ewidentnie gdy ktoś wali same heady Asem Pik albo Thornem

nic nie mow..dosyc duzo teraz gram przetrwanie i co tam ludzie wyprawiaja to masakra. Mam wrazenie ze co drugi team napierdziela na myszce albo jakies koksy przeciagaja swiezakow ;) najgorsze combo to bylo 3x Hunter 3x Thorn i 3x Ambicja, nawet z reki nie mozna bylo ich trafic :D nie wiem jak sie to ma do rzeczywistosci ale ma sie wrazenie ze duzo jest myszek :( 

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza

W moim klanie 80% osób gra na ximie. I nie są to jakieś domysły tylko fakty. Jestem jednym z nielicznych, którzy jeszcze się nie przesiedli na zima, a to tylko dlatego, że od kiedy oddałem pokój dla syna, nie gram już przy biurku z monitorem. Tak to już dawno bym grał na myszce bo to jest jakiś dramat...

 

 

Odnośnik do komentarza

jak probuje podejrzec statystyki w trackerze to mi pokazuje, ze nie jest powiazany ze steam...

 

EDIT: chyba źle zrozumiałem, Wy narzekacie na to, ze na konsolach graja na myszkach i ximach, tak?

Powinni wszyscy wprowadzić system jak Activision w nowym Codzie i nie byłoby problemów.

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, easye napisał:

jak probuje podejrzec statystyki w trackerze to mi pokazuje, ze nie jest powiazany ze steam...

 

EDIT: chyba źle zrozumiałem, Wy narzekacie na to, ze na konsolach graja na myszkach i ximach, tak?

Powinni wszyscy wprowadzić system jak Activision w nowym Codzie i nie byłoby problemów.

 

Nic by nie dało. Ximowcy w zdecydowanej większości nie grają na myszkach, bo wygodniej, tylko chcą mieć przewagę na pozostałymi.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.01.2020 o 12:46, WisnieR napisał:

Wow wydropiła mi broń na god rollu, co i tak nie ma sensu, bo od roku gram metą w postaci reclusa, i spare rations i zmiana na cokolwiek innego nie ma sensu. W tej grze jest mnóstwo lootu, którego i tak się nie używa bo meta PVP i PVE się nie zmienia, a na DPS to tylko zestaw Divinity, krucza chmara i Izanagi.

No to mam kolejne 100h za sobą i mogę napisać, ze w multi ginę od tryliarda rożnych broni i wcale nie jest to zawsze ten zestaw. Mógłbym sam na swoim przykładzie napisać, ze gdzie spare rations na długiej prostej wygra z pulsami, czy scoutem, o rolach broni z forga (taki puls z Rampage/Zaznaczeniem przeciwników/ Szybkim przeładowaniem i 100% zasiegiem), inne pukawki z Gambita jak Night Watch (Quick Scope+Rampage > Mida), ba nawet shaxowe bronie przez rożne role dostały drugie życie - z dobrze zrolowanym Last Perdition mozna zrobić wszystko niemalże na każdej mapie.

 

Zestawów milion, podobnie jak w surivalu - granatniki, shotguny, snajpy, fusiony - no tylko łuków brakuje... Co gracz to inny styl gry, inne bronie....

 

Wygrywasz pojedynki 1 na 1 Reclusem z Lordem, Telesto, Erentil, czy jakimś innym prze(pipi)anym shotem na 3 metrach? Bo nie wiem czy mi po prostu nie leży, czy tego Reclusa znerfili, ale dla mnie to poki co największy zawód. Nawet z Side Armem biegając robię więcej killi niz z tym Reclusem, gdy nie mam włączonego Master Worka. Ile map tyle taktyk - jeden weźmie jakiegos Cerbera+Trusta, inny Lune+Snajpe,  ktos inny bedzie trzymal sie z daleko i kosił Symetria... Ba - myślałem, ze Auto Rifle umarly - wczoraj wypadl mi kapec pokroju Halfdan-D, ale z Quick Scopem, zwiekszonym zasiegiem + Rampage i nawet w Surivalu dawał rade... 

 

No można mówić wszystko o tej gierce, ale akurat mety w Destiny 2 to nie ma.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No widzę 20 różnych pukawek, które w zależności od mapy można w dowolny sposób mieszać, a nie 2 pkt pokroju:

1.Spare  Rations

2. Recluse

Bo reszta się nie gra.

 

No i to że te są najbardziej popularne też nie oznacza, ze inne odstaja i nie ma sensu nimi grac. 

 

Czy np. Nightwatch to słaby scout? 

Czy Blast Furnance z dobrym rolem to słaby puls? Boże co wczoraj typ robił w surival z Telesto... A jeszcze wybór ciezkiej broni do danego zestawu. Ide o zalad, ze zaraz wszyscy beda biegac z nowym egzotykiem, kinetycznym Fusionem - Bastion - no co by nie mowic pukawek jest sporo...

Jeżeli meta multi składa się z 30-40 różnych kombinacji broni to oby w każdym FPSie takie mety były...

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...