Skocz do zawartości

"Zielony jak ta trawa" - Switch Ver.


Rayos

Rekomendowane odpowiedzi

Na moim swictchu już po pierwszych wizytach w docku pojawiły się bardzo płytkie ryski w lewym dolnym rogu tabletu na ramce poza ekranem. Później już się nie rysował w tym czy innych miejscach, a jako że te ryski są ledwie widoczne to nie robię z tego dramy.

 

ninja edit. w prawym dolnym rogu :D

Edytowane przez kes
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kazuyoshi napisał:

Panowie, pytanko,.... może dwa do Was, a głownie do osób, które praktycznie cały czas korzystają  ze Switchowego doka.

Pytanko 1 -  Jak to jest z tymi rysami, odciskami - są zauważalne po dłuższym wkładaniu :) - przód/tył Switcha, czy nie ma tragedii. 

Pytanko 2 - czy po dłuższej eksploatacji - nagrzewanie  w doku,  zauważyliście jakieś odkształcenia samego tabletu.

 

Korzystam cały czas z doka - to jest gram wyłącznie na TV.

1) Nie ma rys, ani odcisków... bo konsola siedzi cały czas w doku, nie wyjmuje jej, i nie maziam.

2) Nie zauważyłem żadnych odkształceń... bo konsola jest cały czas zadokowana, i trudno jest cokolwiek zauważyć.

 

Ale żeby nie być całkowicie niekompetentnym to sprecyzuje, że Słycz znajduje się  99,99% czasu w doku - zdarza mi się jednak wyjąć tabletokonsolkę w celu zaprezentowania znajomym czymże jest ta cała "konsola hybrydowa". Nie zaobserwowałem u mnie żadnych rysek, ani odcisków, bo nie ma sposobności by takie coś powstało. Choć lekkie kołysanie się konsoli w doku w czasie wkładania/rozłączania joyconów, czy wciskania/wyciągania kartridża, może wyglądać trochę niepokojąco. Nie zauważyłem do tej pory żadnych odkształceń obudowy, czy ekraniku (a rozumiem obawy, bo konsola grzeje się relatywnie mocno). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szczerze, trochę wyolbrzymione są te problemy z wkładaniem switcha do doka. Ja mam bez folii i wkładam bez stresu w celu podładowania konsoli i ani razu żadnej rysy nie zrobiłem, żadnych odkształceń obudowy i ekranu jeszcze nie stwierdzono. Co do folii, jeśli chodzi o szkła hartowane, imo jest to nabijanie ludzi w butelkę, konsola ani ze szkła ani z ekranu takiego, która Ci zbije czyt. pajęczynę zrobi. Typy na youtube już z tym kombinowali i nie widziałem, żeby pajęczyna się pojawiła, prędzej joycony się rozwalały i imo wystarczy zwykła folia ochronna, jak ktoś ma fobię rysowania ekranu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Żeby strzelic jakiegoś coopa czy multi z małym na dwóch konsolach potrzebne są dwie kopie gry czy wystarczy jedna, da się połączyć żeby na drugim pstryczku działało?

 

Są jakieś różnice konsolach w nowszych wersjach z mariosem czy siedzi to sami co w pierwszych egzemplarzach? 

 

Opłaca się inwestowac w etiu, folie lub szkło ochronne?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Nurtuje mnie jedno zagadnienie. @NemoKOFty jesteś trochę lepiej obeznany w tych tematach.

 

Jak Switch siedzi cały czas w docku (albo poza nim ze specjalnym kabelkiem :potter: ) to czy czasem bateria nie dostaje wtedy po du.pie? Urządzenie cały czas jest pod prądem, więc siłą rzeczy bateria też jest non stop ładowana, a z tego co mi wiadomo to to nie jest najzdrowsze dla niej właśnie. Mam rację? Czy jednak dla Switchowej baterii nie robi to różnicy?

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza
48 minut temu, ireniqs napisał:

Nurtuje mnie jedno zagadnienie. @NemoKOFty jesteś trochę lepiej obeznany w tych tematach.

 

Jak Switch siedzi cały czas w docku (albo poza nim ze specjalnym kabelkiem :potter: ) to czy czasem bateria nie dostaje wtedy po du.pie? Urządzenie cały czas jest pod prądem, więc siłą rzeczy bateria też jest non stop ładowana, a z tego co mi wiadomo to to nie jest najzdrowsze dla niej właśnie. Mam rację? Czy jednak dla Switchowej baterii nie robi to różnicy?

To już tak nie działa. Tzn, układ sterujący odcina prąd. Jest to już od dawna dobrze opracowane, patrz na smartfony - nie nagrzewają się jak długo są na ładowarce po pełnym naładowaniu. Natomiast baterie zawierające lit (ogniwa) najlepiej jak są jednak używane co jakiś czas i to w przedziale 30-80% naładowania. Jeśli nie są używane długi czas, to się degradują. Producenci zalecają żeby trzymać takie ogniwa na ok 60% naładowania. Niektóre kompy maja taki tryb - jak będzie podpięty tydzień pod ładowarkę to możesz włączyć żeby bateria była naładowana max do 60%. Switch chyba tego nie ma. 

 

Ale nie odpowiem ci co bardziej niszczy ogniwa - ciągle ładowanie do 100% i zjeżdżalnie do 0% czy trzymanie na 100% ciągle. Pewne jest, że najzdrowiej będzie go trzymać pomiędzy 30% a 80% czyli jednak nie w docku cały czas. Ale czas pokaże jak będą te baterie żyły. Na razie nie słychać o uszkodzeniach a jest cześć osób która rzadko go z docka wyjmuje. 

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Witam,

moje pytanie jak w temacie  posta:) Czy gry kupione online będą przypisane do Nintendo ID czy do konsoli Switch? Chialbym cos kupić w tej przecenie świątecznej ale wole się upewnić ze jest to tak jak np z Playstation. Ew. link do tematu czy oficjalnego dokumentu Nintendo:)

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich, forum czytam od długiego czasu na logoutcie, ale to mój pierwszy post :)

Właśnie zakupiłem Switcha w bundlu z Mariem. Mam też Wii U i tam założone konto nintendo gdzie mam kilka gier z Wii U na nim.
Możliwe że w niedługim czasie będę sprzedawał Wii U. Co teraz - zakładać nowe konto nintendo na Switcha czy jakoś inaczej?

I pytanie dodatkowe kod na pobranie Mario - powinienem pobrać po zlinkowaniu z kontem Nintendo, czy jest to obojętne i mogę zrobić to od razu?

Edytowane przez bld
Odnośnik do komentarza

1. Czy monety czy co tam się dostaje za gry dostane tylko na konsoli do której pierwsza zostanie włożona gra, czy tez dostane na drugim koncie w drugiej konsoli jak jej użyje?

2. Czy założenie konta dla dzieciaka działa tylko na jednej konsoli czy można z tylko tego konta korzystać na drugiej, bez ingerencji w główne konto?(żeby mi dupy nie zawracał jak będę grał w Xeno2 :P )

3. Ile trzymają  joycony bez ładowania, a ile padzik?

Odnośnik do komentarza

Ja mam z kolei pytanie do tych co zaopatrzyli się w większe karty SD. Czy ktoś może polecić sklep (lub użytkownika allegro) skąd zakupił 64/128GB kartę i wszystko śmiga bez zarzutu? Jak się zastanowiłem, że chce dorwać parę pozycji, które mają kilkugigowe patche albo zakupie je tylko cyfrowo niezależnie od regionu (RE: Revelations 2 / Bayo 1) to bez dużej karty ani rusz (a na razie mam podpiętą 16-tkę). 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...