Skocz do zawartości

Sezon 7 [Winds Of Winter, A Dream of Spring (?) ]


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 459
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W serialu w konwencji fantastycznej, przedstawiający świat pełen magii, nadprzyrodzonych zjawisk, proroctw i innych niewytłumaczalnych wydarzeń armia nieumarłych wyławia spod lodu smoka, a największe wątpliwości sprawia pytanie "ciekawe kto przyczepił łańcuchy, hehehe11?!"

 

Aha.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak, dokładnie. 

Ta sama dyskusja była tutaj na temat walki Aryi z Brienne na dziedzińcu. Konwencja fantasy nie zwalnia nikogo z podstawowych zasad logiki.

 

Nie mówię, że mieli pokazać jak umarlaki nurkują, ale szło to zrobić inaczej.

Jakby NK wskrzesił tego smoka w jeziorze, po czym ten wyje.bał by z trzaskiem do góry, padł na tafle i otworzył oko po dotyku NK, to wyglądałoby to dużo lepiej niż jakieś metalowe łańcuchy z du.py wzięte.

Odnośnik do komentarza

W serialu w konwencji fantastycznej, przedstawiający świat pełen magii, nadprzyrodzonych zjawisk, proroctw i innych niewytłumaczalnych wydarzeń armia nieumarłych wyławia spod lodu smoka, a największe wątpliwości sprawia pytanie "ciekawe kto przyczepił łańcuchy, hehehe11?!"

 

Aha.

 

 

Logika w serialu, w którym dziecko ubiera czyjąś maskę i staje się tą osobą? Czy gdzie samozwańczy kapłan strzela ogniem z palców?

 

logika narracji obowiazuje we wszystkich formach przekazu i bycie serialem fantasy nie zwalnia od jej przestrzegania

Odnośnik do komentarza

 

W serialu w konwencji fantastycznej, przedstawiający świat pełen magii, nadprzyrodzonych zjawisk, proroctw i innych niewytłumaczalnych wydarzeń armia nieumarłych wyławia spod lodu smoka, a największe wątpliwości sprawia pytanie "ciekawe kto przyczepił łańcuchy, hehehe11?!"

 

Aha.

 

 

Logika w serialu, w którym dziecko ubiera czyjąś maskę i staje się tą osobą? Czy gdzie samozwańczy kapłan strzela ogniem z palców?

 

logika narracji obowiazuje we wszystkich formach przekazu i bycie serialem fantasy nie zwalnia od jej przestrzegania

 

halo policja? chciałem zgłosić brak logiki!

Odnośnik do komentarza

(pipi)enie to wymaganie od wszystkiego, niezależnie od konwencji, żelaznej logiki, trzymających się kupy faktów i twardej rzeczywistości. W każdym, obojętnie jakim filmie czy serialu, znajdziesz czasem takie bzdury, że się w głowie nie mieści. I co? Nie oglądać najlepiej, nie dotykać kijem, mijać szerokim łukiem? Ja rozumiem, że niektóre kwestie mogłyby i powinny zostać rozwiązane inaczej. Ale bez jaj.

Odnośnik do komentarza

(pipi)enie to wymaganie od wszystkiego, niezależnie od konwencji, żelaznej logiki, trzymających się kupy faktów i twardej rzeczywistości. W każdym, obojętnie jakim filmie czy serialu, znajdziesz czasem takie bzdury, że się w głowie nie mieści. I co? Nie oglądać najlepiej, nie dotykać kijem, mijać szerokim łukiem? Ja rozumiem, że niektóre kwestie mogłyby i powinny zostać rozwiązane inaczej. Ale bez jaj.

 

Rozmawiasz ze mna hiperbolami. Nie wymagam "zelaznej" logiki od "wszystkiego". Wymagam za to od serialu, ktory do tej pory trzymal swietny poziom jesli idzie o ciag narracji, zeby ten poziom sie utrzymywal. Jesli sie nie utrzymuje to wspominam o tym, nazywajac rzeczy po imieniu. Nie tlumacze wpadek konwencja serialu.

 

Nie bede tez "nie ogladal dalej" i "nie dotykal kijem" Ogladam dalej, bo wciaz jestem ciekawy co sie wydarzy, jak sie zakonczy i  czekam na swietnye sceny, ktorych na pewno jeszcze troche bedzie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja tam nie wiem, mnie jakoś specjalnie te niektóre głupotki nie bolą. Może i rzeczywiście wcześniej było lepiej. Pewnie za mało Martina. A może ludzie tak już wypatrują końca, czy rozwiązania, że mają zbyt wysokie oczekiwania lub, o zgrozo, są zmęczeni materiałem, być może nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Może.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...