Skocz do zawartości

The Surge


Czezare

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzisz szybem, rozpędzasz się i skaczesz. Jeżeli dobrze kojarzę o, który Ci chodzi. Ja kilka dni temu skończyłem. Jedyny z minusów jakie zauważyłem to bossowie. Żaden jakoś specjalnie mi nie zaszedł za skórę i wiecej jak 5-6 podejść mi nie schodziło. A no i może jeszcze te korytarze, które w każdej lokacji są prawie takie same i można czuć się zagubionym. Ale podsumowując gra jest po prostu cudna. Oby demo przekonało więcej ludzi żeby się sprzedała na tyle aby powstał sequel.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Ależ ta gra jest dobra  :banderas:

Ogólnie uwielbiam "soulsy", ale od ostatniego ich przedawkowania nie mogę się ponownie przemóc. O tym wiedziałem, że chcę kiedyś kupić, więc nawet demo nie sprawdzałem, tylko ostatnio zgarnąłem w niezłej cenie...

No i jest tak dobrze, że nawet długo wyczekiwane Frozen Wilds do Horizona poszło w odstawkę. Niby chwilami mam dość, ale jak tylko wyłączę i zmieniam grę, to zaraz i tak chcę szatkować ludziki w egzoszkieletach :)

 

I tak jak Pan Czezare pisał - konstrukcje poziomów to yebaniutki majstersztyk. Może nie jest to poziom pierwszego Dark Souls, bo tam jednak skala świata była większa i różne regiony były ze sobą płynnie połączone, ale w obrębie jednego obszaru to super przemyślane cudeńko. No i ten system walki oraz lootu - soczysta sprawa.

Drugi boss mną na razie zamiata, ale jest dobrze - niby strategię mam - pozostaje kwestia realizacji :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość _Be_
5 godzin temu, Czezare napisał:
20 godzin temu, PlastikowySmalec napisał:
Jeśli chodzi o poziom trudności to jest poziom DS, Nioh czy LOTF ?

Jeśli chodzi o pierwsze przejście gry to poziom trudności jest zbliżony do Soulsów, natomiast w przypadku NG+ gry od From Software to Teletubisie w porównaniu z The Surge.

Nie grałem w The Surge na NG+ ale wnioskując po twoim poscie w temacie Cupheada to raczej chodzi o twój brak umiejetnosci manualnych a nie tego, że gra jest faktycznie trudna. 

Odnośnik do komentarza

Gra nie jest aż tak trudna, trzeba standardowo poznać schemat każdego przeciwnika, itd. System ucinania kończyn, żeby ulepszać sprzęt to świetny patent. Do momentu jak nie wiemy co robimy to każdy będzie się męczył, jednak jak zdobyłem świetny secik to gra stała się bardzo prosta. Jedynie przeciwnicy typu skaczące skorpiony mnie cholernie drażniły, ale cała reszta była stosunkowo prosta.

NG+ to już w ogóle easy mode, jednak co jakiś czas wrzucili przeciwników, którzy są bardzo trudni początkowo do pokonania. Jest to zwykły typ przeciwnika, ale skokszony na maksa i nawet pojedynek 1vs1 trwa jakiś czas.

Dla mnie świetna gra, super klimat i mam nadzieję, że zrobią sequel bo mimo wszystko jest to stosunkowo krótka gra.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
Godzinę temu, Czezare napisał:

Bluber, wujek dobra rada: najpierw zagraj, a potem pitol...

No ale przecież ta gra była łatwiutka w podstawce nie wierzę, że może komuś sprawiać trudności w NG+ kiedy kumasz każdą mechanike gry itp ale racja, mogę się mylić bo nie grałem ale szczerze w to wątpie, zwłaszcza po tym jak chwaliłeś się swoim manualem w Cupheadzie xD

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Amer napisał:

Wiadomo coś nt kompletnej edycji pudełkowej? Ma być? :)

Jutro wychodzi duże DLC, a czy będzie ostateczna wersja pudełkowa? Ciężko powiedzieć. Grałem w The Surge na prosiaku, ale gra była tak dobra, że kusi mnie czy aby nie zakupić jej jeszcze raz plus ów dodatek tym razem na steryda...

Odnośnik do komentarza

No ja chcę dla niej kupić Pro właśnie. Jara mnie mocno i w sumie nie od dziś, ale uparłem się że w 30fpsach nie będę jej tykać nawet. Odkladam pieniążki na PRO i łykam zestaw konsola, The Surge + dodatek. I pomyśleć, że dla wielu jest to takie solidne 6, w porywach 7 na 10, a mi nie daje spokoju już od dawna.

Odnośnik do komentarza

gram w tego surge. Wczoraj 1,5 h i łatwiejsze od soulsów ale bardzo przyjemne. Na pewno widać progres od lords of the fallen tylko ci przeciwnicy tacy bez wyrazu. Pierwszy mini boss koparka to po prostu śmiech na sali :D Mam nadzieję że będzie lepiej później. Na plus wersja na skorpiona dopakowana i suwak jakość czy wydajność. Oczywiście zawsze wydajność w takiej grze stałe klatki podstawa.

Odnośnik do komentarza

Koparki po ogarnięciu schematu działania są banalne - w końcu to minibossowie potrzebni dla mało przydatnego pancerza. Pierwszy boss też szału nie robi poziomem trudności. Ale już drugi (chyba drugi?) wymaga skupienia i z pewnością banalny nie jest (przynajmniej dla graczy nie wyposażonych w małpią zręczność palców).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.