Skocz do zawartości

The Surge


Czezare

Rekomendowane odpowiedzi

Gram i jestem w polowie - maksymalny sredniak. Lokacje designerskie dno i monotematyzm, ost wpada i wypada, fajnie sprawdza sie tworzenie gearu i duzo broni ale ogolnie walka mocno srednia.  60 klatek na plus i poziom trudnosci ale ogolnie nie rozumiem zachwytow w tym temacie, ja sie troche zawiodlem.

Odnośnik do komentarza

Podpowie ktoś jak uruchomić windę przy Pożodze? Irytuje mnie już przechodzenie połowy mapy żeby dojść na arenę, za dużo zdrowia tracę jeszcze przed walką..
Nie wiem gdzie przeoczyłem skrót.

 

W dniu 2.08.2017 o 23:01, Czezare napisał:
Liczba implantów zależy tylko i wyłącznie od levelu postaci, a nie od egzoszkieletu. Im wyższy poziom tym więcej implantów możesz założyć. A co do zakamarków to ja absolutnie zakochałem się w level designie the Surge. To że czasem błądziłem w ogóle mi nie przeszkadzało. Z czasem intuicyjnie zaczynałem się nieźle orientować w architekturze leveli.

To nie prawda, mam 75poziom i wciąż 8 slotów.
Nie mogę pokonać Pozogi, chyba będzie uninstal..

Odnośnik do komentarza

Oraz te słynne bugi w grach From Software. Nie róbmy z nich geniuszy programowania bo do tego im daleko - siłą ich gier jest świat i znakomicie poprowadzona rozgrywka.

 

A The Surge może nużyć bo nie każdemu odpowiadają industrialne klimaty. Podobnie uzbrojenie i walka różnią się od walki FS - i bardzo dobrze.

 

A osobiście klimaty średniowiecznej japońszczyny na tyle mnie odrzucają, iż Sekiro podziękowałem. Jeśli The Surge 2 zrobiliby (absurdalny pomysł ale podaję jako przykład) w tym samym świecie co NioH i Sekiro to również bym podziękował. Szkoda, iż Sekiro nie toczy się w klimatach Bloodborne no ale ludziom się podoba tak jak jest :)

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Bloodborne było moim pierwszym zetknięciem z grą typu S-L. Zaufalem opiniom i się przełamałem choć na początku mnie odrzuciło(Wiktorialna stylistyka TOTALNIE nie moje klimaty, ja słucham techno xD) i kurde, zakochałem się. Mega inteligentnie zaprojektowany świat, atmosfera, growosc.

Surge mimo że odstaje, to i tak mnie jakoś hipnotyzuje tą swoją pustką- troszkę skojarzeń z Nierem pod względem atmosfery.

No napewno to dla mnie najlepsza gra która kiedykolwiek dostałem w plusie :-)


Odnośnik do komentarza

Pomocy, nie wiem gdzie iść confused.gif

Jestem.. stacje medyczną mam na "piętrze wystawowym".

Wydaje mi się że wszytko obszedlem, gadałem z tym psychicznym naukowcem i teraz nie wiem gdzie dalej. Wydaje mi się że przede mną powinien być już czwarty boss, tylko gdzie on się znajduje??

 

OK, odnalazłem typa.. Wydaje się nie do przejscia.

 

 

Odnośnik do komentarza

Layout poziomow w tej grze... Nie wiem, ale czy tylko ja czuje sie jak dziecko we mgle? Gubie orient bardzo latwo i z trudem przychodzi mi wyczuwanie kolejnych poziomow (a jestem dopiero pod koniec drugiego). Czy to w RL czy w grach nigdy nie mialem az takiego problemu z orientacja. Tylko ja mam takie odczucia czy to po prostu juz jakies oznaki starosci?

Odnośnik do komentarza

Zaraz wejdzie Bluber i napisze "Tę"*, dzięki czemu zacznie nowy dziesiąciotysięcznik swoich niezwykle pomocnych i merytorycznych postów, wcale nie składających się w większości z dwóch słów na krzyż...

A wracając do tematu, to ja również kocham TĘ grę - ostatnie soulsy, które mi podeszły i jak na razie jedyne od dłuższego czasu - wszystko mi tu zagrało.
Klimacik, walka, finishery, eksploracja, ba - nawet ta umowna fabuła. No i projekty poziomów są świetne - geniusz skrótów i połączeń, niczym w pierwszym Dark Souls.
Czekam z niecierpliwością na drugą część, choć w jedynce jeszcze nie ruszyłem tego westernowego DLC - przed premierą dwójki chyba trzeba będzie.

Odnośnik do komentarza

To westernowe to takie malutkie mini etapy składające się z kilku pomieszczeń, przez które musisz się po prostu przebić. Masz 9 epizodów i tak naprawdę tylko walka z bossami na 9 dała mi trochę w kość (czyli po 3 podejściu poszło). Dlc jest dobre, ale w uj krótkie, Creo World było dużo lepsze bo przypominało prawdziwy dodatek.

Co do gry, to jak nie trawie formuły Soulsów, tak The Surge siadł mi wyjątkowo dobrze. Wolne tempo, dziabanie kończyn, wykończenia, fajna konstrukcja etapów, no i non stop można coś ulepszać i farmić. Mocno czekam na The Surge 2, będzie grubo!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.04.2019 o 18:40, Czezare napisał:

Architektura poziomów w The Surge tj układ korytarzy, ich powiązania ze sobą, odkrywane przejścia i skróty są lepsze niż w Soulsach, więc nie wiem o czym Wy Panowie @Rillas i @SpacierShark123 do nas rozmawiacie:dunno:

 

95% lokacji w the surge to industrial i pajeczyna korytarzy, bez wzgledu na charakter lokacji. Bez otwartych przestrzeni, bez jakiejs historii. Bez punktu odniesienia. Stad to uczucie zagubienia. Bardzo fajny labirynt, ale zawieszony w prozni. Korytarze, klatki schodowe, korytarze, pokoje i tak przez wiekszosc czasu. Level design i swiat przedstawiony kojarza mi sie bardziej ze starym doomem/wolfem niz z dark souls. Nawet ishimura w dead space 1 miala wiecej charakteru (i lepszy storyteling), mimo, ze tez byla klaustrofobiczna. Prawdziwa, technokratyczna dystopie przedstawil Deus ex. 

 

Surge jest okej, ma pare swoich pomyslow, podobnie jak Lordsy, ma potencjal i kontynuacja moze byc czyms wiecej....

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.