Skocz do zawartości

Wiedźmin - NETFLIX


Vexilium

Rekomendowane odpowiedzi

 

Podkreślę "W każdym sezonie"

 

A ty myślałeś, że będzie jeden i koniec? Jak sie przyjmie to zrobią tyle ile trzeba. Jest wiadome, że Netflix daje kilka milionów na pierwszy sezon jak bedzie pozytywny odbior i oglądalność budżety mają zbliżyc się ponoć do Gry o tron. 

http://www.filmweb.pl/news/Netflix+ekranizuje+"Wiedźmina"-123168

 

:obama:

 

Wczoraj przeczytałem news, że Netflix wpompuje gruby hajs na produkcję w Europie. Ale czegoś takiego się nie spodziewałem. Mam nadzieję, że tego nie syerdolą 

 

Chociaż z drugiej strony, trochę szkoda, że to nie będzie w 100% polski serial.

 

 

FILMWEB

Netflix przygotowuje anglojęzyczny serial na podstawie książek o przygodach wiedźmina Geralta. 

 

Przecież już dawno Bagiński mówił, że nadchodzący projekt związany z Wiedzminem będzie na rynek zachodni z zachodnimi aktorami. Co w tym złego? Rzym powinnień być tylko z rodowitymi włochami w obsadzie? Wikingowie tylko z faktycznymi potomkami skandynawskich wojowników?

 

Użyj glowy zanim cos napiszesz pl0x. 

 

 

 

Przecież napisałem, że trochę szkoda, że to nie w stu procentach polski serial.  Rozumiem, że Tobie jako rodowitemu Włochowi i potomkowi skandynawskich wojowników, amerykańska wizja tych seriali się podobała. Ok rozumiem. Ale nie rozumiem, takiego zaściankowego myślenia i skreślania na starcie polskich twórców. Skoro Redzi stworzyli grę, którą zachwycał  się cały świat, to Polacy nie mogą stworzyć dobrego serialu, wiernemu książce? Nie mówię, że musi mieć  rozmach Gry o Tron  i podbić cały świat, ale do cholery trochę wiary w nas. 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że będzie miał ten naturalny klimat i genialną muzykę w stylu pierwotnego serialu (oczywiście Zamachowski musi śpiewać ballady, inaczej nie oglądam), a także prostolinijnie odegrane role. Sapkowski w składzie oczywiście z miejsca generuje ból d*py, bo jestem pewien on będzie chciał swoje autorskie zmiany i odmiany wprowadzić (chyba że mu zapłacili tylko żeby się przyglądał z boku). Pierwotny serial został zhejtowany z powodu zmian fabularnych, więc ciekawi mnie reakcja po tym jak amerykańska wytwórnia zdecyduje się na zmiany w scenariuszu, by ten serial był opłacalny, a także zbytnio nie wk*rwił liberalnych cenzorów w USA, dla których propagowanie dragów i przemocy jest ok, ale brak murzyna w obsadzie to gruba przesada ;)

Odnośnik do komentarza

Bardzo sie obawiam poprawności politycznej. Znając hamerykańskie podejście to postarają się przemycić tam murzynów. Chociaż pomysł z czarnuchem z Ofiru jest nawet spoko.

 

Już wiem, że będę musiał się przestawić podczas oglądania, bo jak Geralt to tylko z głosem Rozenka.

 

Licze na takie same krajobrazy jakie były w trailerach W3. W Polsce jest mnóstwo takich miejsc, w moim rejonie pola i mokradła Karsiborskie oferują prawie taki sam krajobraz jak w tym trailerze gdzie Geralt z Vesemirem tropią Yen. Już sobie wyobraziłem jak ja z Geraltem walczymy tam z babą wodną, musze tę okolicę podesłać Bagińskiemu bo parówa chce na ukraine jechać.

 

m78Msil.png

Edytowane przez Heavy Deszcz
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

 

 

Podkreślę "W każdym sezonie"

 

A ty myślałeś, że będzie jeden i koniec? Jak sie przyjmie to zrobią tyle ile trzeba. Jest wiadome, że Netflix daje kilka milionów na pierwszy sezon jak bedzie pozytywny odbior i oglądalność budżety mają zbliżyc się ponoć do Gry o tron. 

http://www.filmweb.pl/news/Netflix+ekranizuje+"Wiedźmina"-123168

 

:obama:

 

Wczoraj przeczytałem news, że Netflix wpompuje gruby hajs na produkcję w Europie. Ale czegoś takiego się nie spodziewałem. Mam nadzieję, że tego nie syerdolą 

 

Chociaż z drugiej strony, trochę szkoda, że to nie będzie w 100% polski serial.

 

 

FILMWEB

Netflix przygotowuje anglojęzyczny serial na podstawie książek o przygodach wiedźmina Geralta. 

 

Przecież już dawno Bagiński mówił, że nadchodzący projekt związany z Wiedzminem będzie na rynek zachodni z zachodnimi aktorami. Co w tym złego? Rzym powinnień być tylko z rodowitymi włochami w obsadzie? Wikingowie tylko z faktycznymi potomkami skandynawskich wojowników?

 

Użyj glowy zanim cos napiszesz pl0x. 

 

 

 

Przecież napisałem, że trochę szkoda, że to nie w stu procentach polski serial.  Rozumiem, że Tobie jako rodowitemu Włochowi i potomkowi skandynawskich wojowników, amerykańska wizja tych seriali się podobała. Ok rozumiem. Ale nie rozumiem, takiego zaściankowego myślenia i skreślania na starcie polskich twórców. Skoro Redzi stworzyli grę, którą zachwycał  się cały świat, to Polacy nie mogą stworzyć dobrego serialu, wiernemu książce? Nie mówię, że musi mieć  rozmach Gry o Tron  i podbić cały świat, ale do cholery trochę wiary w nas. 

 

 

Ja nikogo nie skreślam, nie widze problemu w tym, że Netflix wyprodukuje serial o Wiedzminie nie tylko rękami polaków. A nawet z tego się ciesze. Bo co innego gry a co innego seriale. Widziałeś jakiś dobry serial polskiej produkcji? 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Mnie zastanawia tylko jedna rzecz, Netflix robi serial na podstawie powieści Sapkowskiego, które to prawa sprzedał Sapkowski CDP Red?

Wiedźmin (czy Witcher) to znak towarowy. Węszę tu jakąś zmowę Netflixa z CDP.

 

Martwi też mnie jedna rzecz, ludzie CDPR wykreowali świetne postacie, wspaniale przenieśli świat itd, a jeśli Netflix pójdzie inną ścieżką? Coś w klimacie polskiego sławetnego aikido-wiedźmina ubranego w samurajski ciuszki? Jeżeli Sapkowski jest konsultantem z prawem głosu może chcieć zrobić coś zupełnie odbiegającego od kreacji Redów, a tu może być tak sobie, bo jego idea może w ogóle nie przejść. Wiedźmin jest słowiański do szpiku kości, dodajmy tu elementy na rynek amerykański i mamy kolejna Xenę lub Herkulesa... 

 

Odnośnie praw znalazłem odpowiedź na swoje pytanie  tutaj:

 


wbrew wcześniejszym pogłoskom Adam Kiciński zaprzeczył jakoby spółka posiadała prawa do ekranizacji Wiedźmina.CD Projekt posiada prawa do gier, komiksów, gier "bez prądu" oraz wszelkich gadżetów związanych z Wiedźmińskim uniwersum.

 

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

O oprawe artystyczną nie ma co sie lękać. To pewne. Sapkowski jedynie może im przypomnieć który to był miecz na potwory a który na ludzi. Więc chuy z nim.

 

Poprawność polityczna to jest imo największa zagadka. Mówie to bardzo serio. Wszyscy pamiętamy ludzi z udarem mózgu którzy darli jape o tym, że gala oskarów jest rasistowska bo nie ma nominacji dla murzyna. O "Dear White People" Netfilxa już nawet nie chce się wypowiadać.

Odnośnik do komentarza

Wiedźmin jest słowiański to fakt, ale ma też mnóstwo naszej przaśności, w czym nie pomaga gawędziarski styl -  w końcu to Andrew to pierwszy Heniek (Sienkiewicz) polskiej fantastyki - uprawiany przez Sapkowskiego. Jeśli serial chce odnieść sukces, to muszą znaleźć balans między tym co przenieść bezpośrednio, tym co pominąć, a tym co zmienić. 

Kalka 1:1 nie przejdzie.

P.S

Martwienie się o poprawność polityczną przed ogłoszeniem szerszych planów i pierwszym klapsem na planie jest niepotrzebne imo.

P.S.S

Andrew to ostatecznie najbardziej lewicujący ze znanych polskich fantastów - motywy rasizmu, niesprawiedliwości społecznej i wątki LGBT mają swoje miejsce w Wieśku (nawet jeśli są niedorobione :v) - w serialu pewnie też się znajdą.

Odnośnik do komentarza

 

The Witcher stories follow an unconventional family that comes together to fight for truth in a dangerous world,” said Sean Daniel and Jason Brown. “The characters are original, funny and constantly surprising and we can’t wait to bring them to life at Netflix, the perfect home for innovative storytelling.

 

 

:dynia:

 

http://www.platige.com/en/page/839-The_Witcher_Saga_On_Netflix

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Andrew to ostatecznie najbardziej lewicujący ze znanych polskich fantastów - motywy rasizmu, niesprawiedliwości społecznej i wątki LGBT mają swoje miejsce w Wieśku (nawet jeśli są niedorobione :v) - w serialu pewnie też się znajdą.

 

A to prawda. To co mi się rzucilo w oczy to to, że Geralt to feminista. Tylko ten nieszczęsny polygon się uczepil brak kolorowych i wyszła draka a porównując chociażby Sapka do takiego Piekary to AS wypada jak typowy lewar ze skłotu. 

Odnośnik do komentarza

 

"Znam parę osób, które w tę grę grało, ale niewiele takich osób znam, bo obracam się raczej wśród ludzi inteligentnych". Ten cytat zna każdy fan sagi “Wiedźmin”. Morze kawy, nieprzespane noce i wielogodzinne spotkania. To jest za nami. A przed nami oraz Netflix i Sean Daniel Company produkcja serialu na podstawie opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, którego jednym z reżyserów będzie Tomek Bagiński. Stało się!

 

Mysle, ze tak powinien wygladac news o rozpoczeciu prac nad serialem.

Odnośnik do komentarza

@Bluber

No jasne, wątków lewicujących jest od groma we wszystkim co pisze Sapek - pod tym względem jest zdecydowaną odskocznią od naszej standardowej fantastyki, która lubuje się w konserwatyzmie, albo, że tak ujmę - "sceptycznej prawicy".    

Swoją drogą mamy też dziwniejsze nurty i autorów jak Konrad T. Lewandowski (znany w sieci jako Przewodas - sorry forumku, ale zebranie wszystkich trolli od nas, nie przebije Przewodasa, legenda w polskim internecie), którzy skręcają w niby apolityczną mieszankę libertynizmu i szyldów prosto z racjonalistape-el 

Odnośnik do komentarza

Jesteście niesamowici. Wczoraj dostaliśmy informacje na która czekaliśmy od wielu, wielu suchych lat a wy nie macie nic do roboty tylko sie zamartwiajcie. A czy Wiedźmin będzie słowiański, a czy bedą Murzyni, czy aktor będzie dobry. JA PIER DO LE.

 

Oragnijcie sie. Będzie oddawał klimat książek tak jak Gra o Tron oddaje klimat książek Martina.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.