Skocz do zawartości

Dead Cells


c0ŕ

Rekomendowane odpowiedzi

Wkurzają mnie w tej grze trzy rzeczy, i to jedna bardzo: grind cellów do odblokowania przedmiotów - potrzeba tego horrendalnie dużo, po 100 i więcej, trzeba tak naprawdę robić farm runy tylko po to, Legendary Forge to samo - 10000 cellów na maksa, no kurwa xd; zajebiście duży spike trudności na 2 BC - bossowie to są gąbki na pociski, wrogowie zabierają 1/4 paska czasami, no to jest jakaś masakra, HotK mnie zabił w oka mgnieniu; wtórność, tak wtórność - mam wszystkie DLC, ale układ poziomów nie oferuje nam nowych wrogów, sekretów, sekretnych pomieszczeń (są lore rooms, no i tyle), po kilku runach wkrada się okropna nuda. Gra ma niesamowity movement, dynamikę, różne bronie, ale nie ma tego poczucia ciekawości i różnorodności, jak np. w Isaacu. Ale tego grindowania cellów nie wybaczę, jeszcze dodatkowo wszystko tracimy podczas śmierci :/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ha! To zobaczysz co to się dzieje na 4 cell Nightmare mode, Rozi. :diablo: Tam to dopiero jest zabawa. Szerzej opisałem całość w temacie :platinum:
Polecam się zapoznać.
 


O liczbę komórek się nie martw. Im wyższy poziom, tym więcej ich zdobywamy. Jedynym wyjątkiem był V cell hell mode, gdzie pozyskiwaliśmy ogromną ich ilość, ale przepadały. W jednym z paczy to zmieniono i na tym, najwyższym, poziomie trudności zostają one z nami.

Ja mam wykupione w tej grze wszytko. Niektóre stroje bonusowe (ten Kolektora) potrafią okolice 800 sztuk kosztować - dodatkowo należy przejść grę dwukrotnie na najwyższym poziomie, by go odblokować. Warto.

Co mogę doradzić - trening, trening i skill. Niezwykle wymagająca gra do zaliczenia na 100%. Szczerze, to już very hard (dwie komórki) potrafią być wyzwaniem, a gdzie tam ekspert, czy nightmare. :devil:

Przy bossach na wyższych poziomach trudności nie tylko należy perfekcyjnie poznać ich ataki, zachowania, ale też przyda się odpowiedni oręż.
Podobnie jak w Darkest Dungeon synergie to podstawa. Wiadomo też, że są lepsze/gorsze mutageny i bronie.

Gdy platynowałem grę, używałem Giantkiller Sword. :drag: Zadaje on bowiem bossom i elitarnym przeciwnikom krytyczne uderzenia, zawsze.
Dodatkowo można połączyć to z mutacją, która przy krytykach skraca czas odnowienia naszych specjali, czyli pożądanego wsparcia.

Wolf Trap, który dodatkowo zatruwa oponenta, także jest fenomenalnym wyborem. A jeżeli GS będzie miał z nim synergie (zadawanie dodatkowych obrażeń zatrutym przeciwnikom), to paski energii bossów pięknie topnieją. :fsg:

Dasz radę, tylko się nie poddawaj. :lapka:

Na zakończenie wypowiedzi wrzucam swoją kolekcję Dead Cells. Zieloni mogliby wydać ją w pudełku. Byłby piękny komplet. :rayos:

nAy9WZO.jpg


 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...


Nieco więcej informacji odnośnie DLC. :ohboy:
Ten dodatek to wręcz cyfrowa, miłosna epistolografia skierowana w stronę fanów wspaniałej Symfonii Nocy.:touche:
Tylko spójrzcie na te detale, na zapożyczenia z SotN. :yahoo:
Zapowiada się najlepsze DLC do tej genialnej gry.

Uwielbiam Dead Cells, a przygodę Alcucarda w zamczysku Drakuli wspominam z niesamowitym rozrzewnieniem. Cudowna pozycja.:fsg:
Takie kombo to nieprawdopodobna sprawa i jeden z najsmaczniejszych kąsków bieżącego roku.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zaczalem wczoraj na Decku. Gra chyba stworzona na ten sprzęt. Wykurwistwa, do tego zżera mało baterii w 60 fps, teraz 3 dni jestem far from home, więc będzie troche grane.

 

Na razie udało mi się dojść do 2giego biomu i nie wiem jeszcze za bardzo jak miałbym go przejść, ale rushowalem 1 biom, pewnie trzeba do końca poeksplorowac i wydac te kulki na coś pożytecznego xD. Sam gameplay i setting mi się bardzo podoba. Zapowiada się idealny rogalik. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

KdCkpSa.jpg

No dobrze. Przeszedłem najnowszy dodatek kilkanaście razy, zatem może kilka zdań na jego temat.
Nikogo nie będę trzymał w niepewności - tak, jest kapitalny. :yahoo:

Nie ukrywam, że od wielu lat, to właśnie Dead Cells jest (tuż obok Darkest Dungeon) moją ulubioną grą.
Natomiast "Symfonia Nocy" to jedna z największych miłości ery konsoli PSX. :wub:
Jestem zatem rad, że to połączenie wypadło tak wspaniale.

AKymFV1.jpg

Wejście do zamku jest sprawnie podane, ponieważ możemy się do dotaku dostać już z areny startowej, więc całość zajmuje kilkadziesiąt sekund.
Otrzymujemy kilka biomów, a wszytko wzorowane jest na ikonicznej SotN. Przeciwnicy, plansze, bronie, a nawet wybitna ścieżka dźwiękowa.

Smaczków jest od groma. Kto grał w Symphony of the Night z łatwością je rozpozna. 

0HYRryB.jpg
dAw9O2q.jpg
hNeWhGq.jpg

Twórcy co rusz puszczają oko w kierunku grającego. Dobrze znać ikoniczną grę Konami. Przykładowo, gdy już dotrzemy do upiornego zamczyska,
od czasu do czasu sam hrabia będzie nas atakował.:diablo: A to swoimi klasycznymi czarami, a to zmaterializuje zamek "do góry nogami". Odniesień do słynnej gry jest sporo. Podczas zabawy będziemy zdobywać klasyczne stroje:

2cABBp0.jpg

W zależności od tego jaki przywdziejemy, podczas spotkania z władcą wampirów pojawią się inne linie dialogowe (kolejny smaczek) na czele z kultowym:

cuCPkUl.jpg

Rewelacja.

Podczas gry możemy odblokować również Richter Belmont mode.

0ErNsYJ.jpg

Bardzo, ale to bardzo polecam ten dodatek. Jest znakomity, klimatyczny przy tym i wściekle wymagający na najwyższym poziomie trudności (V cell Hell mode). A propos tego. Ostatnio udało mi się na nim przejść cały etap Dracula Castle wybijając dwustu przeciwników z rzędu nie odnosząc przy tym obrażeń.:kratoswoke:

qtargEU.jpg

Podczas gry padł również kolejny boss ubity na prefekt, a udało się to 0.4% grającym. :pope:

kZ2vu6t.jpg

Reasumując. Fenomenalna pozycja, cudowne DLC. :good2:

  • Plusik 2
  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
W dniu 17.03.2023 o 19:28, Daffy napisał:

Podstawka coś się rozrosła od stanu trzy lata temu? Czy po prostu całą rozbudowa jest w płatnych dlc?

Ukończyłem "wątek główny" dzisiaj po 33 podejściach.

 

Zajebista jest ta gierka.

 

Nie wiem jak było na premierę, ale zapewne było mniej biomów, teraz jest tego od zajebania, mam wszystkie DLC i pełno biomów jeszcze nie odnalazłem patrząc po aczikach. Nowe DLC z Castlevanii teraz robię, zameczek jako lokacja wymiata, boss ten pierwszy też, z Draculą jeszcze nie walczyłem. DLC jest tak skonstruowane, że nie da się przejść w jednym podejściu, ale w tej grze to chyba ma sens :). 

 

Lecę teraz custom mode, bo za dużo pierdół wpadło, a na DLC to już trzeba buildów, bo poziom trudności wyższy w tych biomach tak z 2x, szczególnie boss.

 

Odnośnik do komentarza

Ja na switchu miałem podstawkę i teraz chętnie bym kupił znowu na decka bo gierka się gigantyczne rozrosła. Boje się tylko że jak kupię samą podstawkę to będę miał kalkę tego co skończyłem wtedy i wszystkie nowości są w dlc czyli bym musiał ponad 100pln wydac

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, Daffy napisał:

Ja na switchu miałem podstawkę i teraz chętnie bym kupił znowu na decka bo gierka się gigantyczne rozrosła. Boje się tylko że jak kupię samą podstawkę to będę miał kalkę tego co skończyłem wtedy i wszystkie nowości są w dlc czyli bym musiał ponad 100pln wydac

Nie wiem jak to wyglądało na premierę, ale jak jesteś wprawiony, to leciutko i szybko porobisz DLC. Mi zajęło 15h "przejście" od zera do tego podstawowego bossa, wszystkie DLC biomy są trudniejsze, więc warto dalej robić podstawową ścieżkę, a dopiero potem resztę. Jest też Custom Mode. 

Odnośnik do komentarza

Nowy Final Boss z ostatniego DLC - Castlevania pokonany, buildy na bleeding są przekozackie w tej grze, prawie jak god mode :D. Na razie chyba kończę przygodę, chociaż wiele biomów i wyższe poziomy trudności jeszcze gdzieś pozostawały, czuję się już i tak spełniony w tej grze. Wrócę pewnie jak będzie jakiś nowy content. Rzeczywiście jeden z lepszych rogalików, a już na pewno pod względem kontentu, bo jest tego masa i wszystko wysokiej jakości. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ląduje na półce dej łan. :fsg:
Ach, szkoda, że na Xbąku nie wydano fizycznej wersji. Z chęcią bym ją nabył, by wzbogacić kolekcję. :pope:

:frog:

@KrYcHu_89 fantastycznie, że dobrze bawiłeś się przy grze. Jest świetna. Niemniej jak będziesz miał doń wrócić za kilka miesięcy, co gorąco rekomenduję, to koniecznie sprawdź wyższe poziomy trudności.:diablo: Te bowiem są mocno niestandardowe. Nie polegają tylko na tym, że przeciwnik ma więcej HP i mocniej bije, ale pojawiają się zupełnie nowi wrogowie, tych jest znacznie, znacznie więcej (nierzadko ponad 80 więcej na biom), a dodatkowo dochodzą nowe mechaniki (od 4 cell nightmare oponenci potrafią się teleportować w pobliże gracza, gdy go zauważą, są bardziej agresywni, dochodzi przekleństwo w postaci malaise, możliwość napełniania flaszek z energia topnieje do zera).

Kapitalnie to rozwiązano. Warto, oj warto. :good2:

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...