Skocz do zawartości

Dead Cells


c0ŕ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.01.2022 o 17:03, Starh napisał:

Jeżeli nigdy nie grałem, a chciałbym jakiegoś dobrego indyczka to giereczka się nada?

Jest tu jakaś fabuła?

 

Jest dużo lore, ale nie jest podany na tacy i niełatwo go odkryć. Gra jednak stale o nim przypomina. To taka wyspa tajemnic.

Gra jest łatwą w opanowanu, ale ma wiele ng+ , które są solą gry, trudne (dodają m.in. nowe potwory) i są potrzebne do true endingu.

Gra na setki godzinn ;)

Odnośnik do komentarza

Najnowszy dodatek The Queen and the Sea ukończony kilkukrotnie. Znakomita, wymagająca zabawa.:diablo:

TeEi5NE.jpg
 

DLC odwiedziłem w stroju Kolektora. Jest najdroższy i najcięższy do zdobycia - kilkukrotnie trzeba przejść Dead Cells na najwyższym poziomie trudności - Hell Cell Mode.:drag:
 

Aby dostać się do wspomnianego dodatku należy odwiedzić Toxic Serwers gdzie znany z pierwszej wersji gry NPC podaje nam informację odnośnie klucza, który ostatecznie znajdujemy w rybackiej wiosce (Stilt Village).

ToM4uIz.jpg

NY3tLzL.jpg
 

Kluczem otwieramy nowe przejście w zamku (High Peak Castle) i wyruszamy eksplorować nowe obszary. Są to zatopiony statek (Infested Shipwreck) oraz latarnia morska (Lighthouse). Pierwszy to klaustrofobiczne korytarze spowite mrokiem. Całość oferuje genialną muzykę, która przywodzi na myśl ścieżkę dźwiękową z kapitalnej NieR Automata.:music:
 

Natomiast latarnia, to szaleńczy wyścig z czasem. Skaczemy po kolejnych kondygnacjach unikając płomieni i bossów.

The Crown natomiast to potyczka z nowym bossem - Królową. :starwars:
VNGF8qq.jpg

 

W grze otrzymujemy również nowy oręż zagłady i stroje.

FoHVoCc.jpg

F03DnSt.jpg
 

Cześć jest powiązana z nowymi przeciwnikami (świetni są), a złote wersje otrzymamy, gdy pokonamy danego bossa bez straty punktów życia.


sKKwL4U.jpg


Nie powiem, ucieszyłem się, gdy udało się ubić jednego z najtrudniejszych bossów w grze w ten sposób, choć do platyny każdego tak pokonałem w sumie.:touche:
 

Dodam, że wraz z dodatkiem wpadła aktualizacja, która dodaje osiągnięcia za każde DLC (wcześniej nie była na sprzęcie Sony dostana - na X bąku jest od jakiegoś czasu ta możliwość).
 

Polecam zapoznać się z rozszerzeniem. Bardzo dobra rzecz.:lapka:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jezu grałem w tą grę jeszcze kiedy była w fazie early acces na pc ale dopiero teraz zabrałem się za pudełkowe kupska na półce, które leżakowały :turned:

Co mogę powiedzieć bodajże Ogór gdzieś na początku tego tematu napisał, że w rogalikach to trzeba znaleść swój ulubiony gatunek. Moim chyba są wszelakie metroidvanie ponieważ ograłem wszelakiej maści Gungeony, Nuclear Throny, Isaaki, Necrodancery, Darkest Dungeony i pomimo, że doceniam ich wkład w branżę oraz są wg mnie ważnymi gierkami to nie kliknęło na tyle żeby był syndrom "jeszcze jednego runu". W DC przyszło mi to naturalnie. Nie czuję jakiejś frustracji po zgonach, nawet jeżeli dany run nie przyniósł mi większych korzyści. Pomaga też fakt, że pierwsze przejście nie było szczególnie męczące. Trzeba było tylko zachować ostrożność w niesławnym Forgotten Sepulcher, gdzie nie ukrywam pierwsze podejścia były ciężkie ale okazuje się jednak, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Ostatecznie udał się pierwszy run, gdzie nieszczególnie się śpieszyłem ale i tak jestem zadowolony z przejścia chociaż jednego rogalika w życiu XD

Na pewno będę do gry jeszcze wracał bo odkrywanie co rusz nowych umiejętności i lore jest bardzo motywujące.

1643641911521.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Fajna gierka. Myślałem, że się nie polubimy bo nie przepadam za tym typem rozgrywki, wolę progres niż powtarzanie w kółko tego samego :pawel: No ale po kilku(nastu) zgonach, ogarnięciu mniej więcej o co biega, wybraniu ulubionych broni i nauczeniu się bossów udało się dojść do Hand of the King, który zjadł mnie na śniadanie bez popity :D No i siedzę teraz i rozkminiam czym by tu go jednak podejść i jakie bronie zebrać i którędy teraz pójść, no jest dobrze. 

Odnośnik do komentarza

Pobawiłem się trochę dłużej i wciągnęło, po kilku testach różnych oręży w końcu mniej więcej zacząłem łapać co z czym parować żeby zyskać jak najwięcej. Rozgrywka jest satysfakcjonująca, choć wkurwia kiedy nas jakiś random uwali i wszystkie nazbierane fanty idą się paść :( Mimo tego, że nadal wolę klasyczne metroidvanie to gierka na pewno zasługuje na uwagę i wciąga a samą muzyczkę zdarza mi się nucić :) 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

O kurwens, właśnie wczoraj pobrałem. Poziom nie za łatwy a dodatkowo przeciwnicy zabierają ci pieniądze :[ Do tego nowe bronie, których cechami jest z kolei wyciąganie więcej kasy z przeciwników. Wygląda na to, że poziom jest losowo generowany pomiędzy niektórymi levelami. 

Odnośnik do komentarza

Widzę, że muszę wrócić do grania, bo kupiłem na tej sporej promce kilka miesięcy temu, pograłem kilkanaście runów (chyba 2x udało się ukończyć) i póki co odpuściłem. A w sumie to nawet nigdy nie brałem żadnej tarczy, bo zawsze tylko jakaś broń dystansowa+zwarcie (trójząb+pioruny ostry kozak połączenie).

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.