Skocz do zawartości

Monster Hunter World


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

Wodny z juratodusa, a ognisty z anjanaha albo rathalosa.

 

Doszedłem do High Ranka. Koniec tutoriala po 24h gry. Mase nowych rzeczy mam odblokowanych w tym posiadłość z kominkiem w której koty grają mi na harfie, statek dostarczający towary itp.

I oczywiście tonę High Rankowych zbroi.

 

Polecam pobawić się Capture Netem. To item który mamy od początku w inwentarzu zakładamy jak pocisk na kusze i łapiemy w siatkę te wszystkie małe stworki i ptaki. Potem wypuszczamy je w swoich domkach. Na tym łapaniu można spędzić kupę godzin, polecam maskującą kapotę będzie łatwiej. Niektóre ptaki ciężko złapać.

Aha i jak nosicie jaja to też maskująca kapota się przydaje.

 

Jakie matsy gdzie zdobyć od zawsze tylko i wyłacznie kiranico: https://mhworld.kiranico.com Narazie oczywiście baza danych nie kompletna ale z godziny na godzinę przybywa informacji. I nie ma tam żadnych worków wodnych xD

Edytowane przez devilbot
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Anja.... ja (pipi)e myślałem że opanowałem charge blade ale 2 razy spanikowałem i kombosy pomyliłem :D Chyba muszę zbroje polepszyć bo mnie one hituje. Co za walka. Zabawa w berka, stawianie pułapek i paniczna ucieczka na koniec skończona wpadnięciem na innego potwora.  Swoją drogą zabawną sytuacje miałem z tym potworem wcześniej.  Miałem zadanie zabić 3 różne potwory w pierwszej miejscówce (a akurat farmiłem z jednego do seta coś). 4 razy robiłem to samo zadanie i za każdym razem inaczej potwory się zachowywały. Najlepsze było za 4 razem. Mocno osłabiłem potwora i uciekł kulejąc. Ja nie śpiesząc się poszedłem łowić ryby bo i tak miałem zapas czasu i reszta potworów leżała. W pewnym momencie łowiąc ryby dostałem wiadomość o ukończeniu zadania. Okazało się że Anja za mnie robote wykonał :D Myslałem że trzeba zadać ostateczny cios ale nic z tych rzeczy. Fajne to będę od teraz eksperymentował z napuszczaniem na siebie wrogów.

Odnośnik do komentarza

Co do aqua saca - on nie dropi bezpośrednio, zdobywa się go w nagrodach (i imo najlepiej łapać, zwykle 2-3 dostawałem wtedy, za zabicie mniej, albo nic). W ogóle Capcom chyba niedostateczną ilość wysłał do sklepów, w wielu miejscach w EU trzeba czekać do dwóch tygodni na kolejny shipment, w reszcie świata podobnie :v  Wynik mógł być jeszcze lepszy niż 5 mln.

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Jak coś za dużo lata to proponuję ułatwić sobie zadanie i zabierać na misje flash pody, a farmę ustawić na zbiera ie flashbugów. Na misję można zabrać 3 flashpody i 10.flashbugów co razem daje nam 13 flashpodów.

Dobrze wystrzelony flashpod przed latającą wyvernę powoduje że spada ogłuszona na ziemię. To czyni wszystkie rathalosy i inne latające ścierwa chłopakami do bicia.

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj z racji na obowiązki i kino pograłem tylko godzinę ale melduje że online działa już na xbox one :P. Udało mi się na czyjąś flare odpowiedzieć. Myślałem że ja nie ogarniam gry ale to co koleś wyprawiał podczas walki to prawie benny hill. Taktyki w tym nie było to pewne :)

 

Co do singla nie idę jak przecinak chyba za mało famiłem bo mam obecnie problem. Czas chyba z początkowej zbroi wyjść :D. Za mało czasu na granie mam i przez to nie łapie odpowiedniego rytmu jeszcze. Przeważnie 1-2 zadanka i konsole wyłączam. Plusem tej gry jest to że można ją na 10 min włączyć aby jedno zadanie zrobić z czego korzystam :)

 

 

P.S. Za co dostaje się dużą i małą korone? Bo dostałem achievementa za dużą korone ale w sumie nie wie co to :D

Odnośnik do komentarza

Sporo uproszeczeń, niektóre na plus jak nieskończone whetstone'y i wyrzucenie pickaxow i bugnetow ale trochę też jest na minus. Przede wszystkim muszki i chodzenie po śladach, aż się najgorsze momenty wiedźmina przypominają :P Trochę to ujmuje rzeczywistemu tropieniu stworków. Mechanika zaznaczonych na zielono śladów średnio do mnie przemawia

Start jest zdecydowanie mniej wymagający niż np. w ostatnim hunterze jakiego ogrywałem (MH3U) w którym pierwszy Qurpeco wołał Rathiana jak miał mało życia i robił się sajgon. Osłabili też Barrotha (mimo, że i tak nie był jakiś trudny), jego błoto nie nakłada już "skorupy" a jedynie spowalnia odnawianie się staminy. Skończyłem na razie na zabiciu Tobi Kadachi który jako jedyny jak na razie sprawił kłopot i raz umarłem.

 

Wiem oczywiście czemu służą wszystkie te zabiegi, trzeba było trochę przytemperować grę, żeby więcej osób mogło się nią cieszyć a obecne uproszczenia i tak nie są tak znaczące jak mogły by być. Także nie zamierzam więcej narzekać bo póki co bawie się świetnie :D 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...