Skocz do zawartości

PES 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mozna, pajgi przestrzelił.

Ja odczuc takich nie mam. Narzekam jedynie na long shoty. Na top player wpadaja na tyle rzadko, ze jak chcesz wygrac to nie oplaca sie probowac

 

PES17? Ficus prosze Cie, ta gra w ktorej odbierało sie pilke jak w Fifie 17, zastosowano spory catch up i bylo mega,adhd?

 

Z Boltem to zenada. Gdyby był doatepny tylko offlinw to ok. Najsmiesniejsze, ze Maradona ma ovr 83 a Bolt 75.

Edytowane przez Szakalek
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie opłaca się, zwykle da się łatwo wywalczyć w ten sposób rzut rożny (a te są zabójcze), albo sprowokować zamieszanie w polu karnym, bo bramkarze dalej wybijają przed siebie najczęściej.  Najbardziej skuteczny (imo bardziej niż strzał z pola karnego xDD) jest strzał w obrębie 16-20 metra, niespecjalnie nawet trzeba kontrolować siłę strzału, wystarczy schodząc do środka uderzyć mocniejszą nogą piłkarza i zwykle pada gol.

Generalnie jestem bardzo niezadowolony z A.I w obronie, czym więcej gram w demo, tym bardziej to irytuje. Gra błyszczy tylko gdy grają ze sobą gracze o podobnych umiejętnościach, w przeciwnym wypadku jest po prostu za prosto. Oby w następnych edycjach popracowali nad tym.

Odnośnik do komentarza

Nie mozna, pajgi przestrzelił.

Ja odczuc takich nie mam. Narzekam jedynie na long shoty. 

Nic nie przestrzeliłem. Nie pisałem o zmianie formacji, a zmianach taktycznych (te przypisane pod strzałki), te można zmieniać i gra się wtedy diametralnie inaczej. Moim zdaniem w 18 mają większy wpływ na grę niż w 17. Nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że większe niż sama formacja, bo poprzez zaawansowane taktyki z 433 możemy zrobić pokracznie nieofensywne  ustawienie (jak wyjściowe Brazyli, gdzie środkowy napastnik non stop się cofa, żeby rozegrać, a obrońcy są cały czas podczepieni pod skrzydłowych, którzy trzymają się linii jak rzep psiego ogona).

Jak ktoś się w to nie bawił, to naprawdę polecam. Napiszę to kolejny raz, nie licząc zabawnych interwencji bramkarza, nie miałem takich jaj w obronie jak piszecie, ale dlatego, że zawsze grzebie w taktyce.

Odnośnik do komentarza

W obronie podstawa to nie biegać z R1, w odpowiednim momencie zmieniać się obrońcami (bez mashowania L1 aż w końcu konsola przełączy się na tego, na którego chce, wystarczy wyczekać odpowiedni moment i wtedy w większości przypadków przełącza dobrze), używać samego x wraz z gałką, np. napastnik jest z piłką na skrzydle, my podbiegamy obrońcą od strony pola karnego - jak polecimy na R1 i x to z miejsca jesteśmy minięci i idzie dośrodkowanie albo wbiegnięcie w nasze pole karne, dlatego trzeba podbiec z samym x i (co najważniejsze!) cały czas kierować obrońcą w odpowiednią stronę, w którą ruszy się napastnik (bo samo trzymanie x powoduje, że obrońca bez sensu leci przed siebie a czasem nawet jakby przebiega obok napastnika zamiast podbiec do niego) i wtedy obrońca cudownie zaczyna walczyć o piłkę z napastnikiem, odpala się tak animacja walki ciałem, nie daje się tak łatwo wziąć na plecy i minąć kółeczkiem, spycha napastnika i albo sam odbierze piłkę albo w odpowiednim momencie dajemy 2razyx i zabieramy sami. Jak ktoś nam próbuje na R1 lecieć na skrzydle to podbiegamy do niego z R1+x ale BARDZO ważne jest żeby przed dobiegnięciem puścić R1 i zrobić tak jak napisałem wyżej z samym x.

Ciężko to tak dokładnie opisać bez pokazywania o co chodzi, ale jak to odkryłem to gra w obronie to jest bajka, wcześniej tez grałem po staremu czyli pressing i x i myślałem, że kur.icy dostanę, ale teraz jest git, wystarczy dodać do tego bronienie z R2 (szczególnie jak ktoś ma problem z braniem obrońcy na ciało i obracanie się kołeczkami, jak ktoś tak robi wystarczy nie raszować go z x tylko stanąć przy nim z R2 i czekać na jego ruch, jak się stoi z R2 obrońcy też bardzo fajnie sami blokują strzały/dośrodkowania).  A jak trzymamy R2 i ktoś chce to wykorzystać i nas obiec (bo wtedy nasz obrońca jest wolniejszy) to szybko puszczamy R2 i robimy to co pisałem wcześniej czyli x i gałka w stronę ruchu napastnika)

A jak ktoś ma problem z piłkami na dobieg (szczególnie tymi górą) to proponuję próbować wybijać taką piłkę kwadratem (wtedy obrońcy o wiele lepiej walczą o takie piłki, mają inne animacje wybicia, niż jak ciśniemy x). Poza tym, tak jak pajgi pisał, odpowiednie ustawienia w advanced tactics też bardzo pomagają.

Kolejna rzecz to nie wiem jak można mieć problem z bronieniem podań 1-2, jak wiesz, że ktoś tak gra to zmieniasz się na tego obrońcę bliżej brami i sam się nim cofasz i przecinasz każdą z takich piłek bez problemu.

To co jest piękne w tej grze, to że w końcu w obronie trzeba mieć skilla tak samo jak w ataku, a nie tylko biegać bezmyślnie z R1.

 

PS. boiska nie są za duże, takie wrażenie powoduje kamera, z której się gra, zmieńcie sobie na chwilę kamerę na tą broadcast i nagle boisko staje się ciasne, moim zdaniem (a porównywałem sobie po zdjęciach z prawdziwych boisk i stosunku wielkości piłkarzy do boiska) są bardzo zbliżone do tych prawdziwych. W Fifie są o wiele za małe niż być powinny i jak ktoś zagra w Pesa to rzeczywiście może mieć wrażenie zbyt dużej przestrzeni.

Odnośnik do komentarza

70 na CMF, jak wiemy w PESie OVR jest podawany dla pozycji na jakiej ustawiamy zawodnika. Na DMF będzie miał więcej, spokojnie ( nawet patrząc na poszczególne statsy to widać,  stawiam na jakieś 79-80)  ;)

 

Glik jak bóg  (tyle, że bardzo wolny, ale przeskoczyć go raczej się nie będzie dało) :obama:

Odnośnik do komentarza

No są różnice pomiędzy 4,5 gwiazdkowymi zespołami, my raczej mamy te gorsze 4,5 ;). Lewandowski nam mocno zawyża średnią, ale teraz serio to wygląda na sensowny team do grania z kolegami. 

Szybki, techniczny Zielu + silny jak koń Krychowiak w środku, no świetny miks. Do tego dwóch szybkich skrzydłowych, solidna defensywa i mocny atak z genialnym Lewym (nie wiem jak Teodorczyk, ale OVR ma bardzo solidny, więc może być dobrym zmiennikiem). Ten team w PES 2017 zmiatałby rywali (główki...)

 

Co by nie pisać, tak mocniej drużyny w gierkach nie mieliśmy od czasu kiedy to robiłem w którymś PESie na PSX edycję zawodników pod MŚ 2002. Jeszcze 3 dni :(

 

Ok, widzę, że już uaktualniają bazy graczy:

http://www.pesmaster.com/poland/pes-2018/team/19/

 

Nie wiem dlaczego, ale na tej stronce często OVR jakiegoś zawodnika różni się o 1 punkt względem gry, w każdym bądź razie reszta statystyk się zgadza.

 

I jeszcze jedno odnośnie naszego 4,5, ze średniej graczy wynika, że jesteśmy gdzieś na 11 pozycji w Europie ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...