Skocz do zawartości

PES 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze byłem w teamie fifa ale w tym roku biorę pesa. Mam ochotę kupić piłeczkę w tym roku a ponspartolonej fifie 15 obiecałem sobie ze już więcej nie kupię kopanej od elektroników tym bardziej teraz kiedy każda odsłonę mogę sprawdzić w ramach abonamentu origin acess (yourney jest całkiem spoko).

 

Co do pesa to demo bardzo mi się podoba, bardzo ładne są powtórki po bramkach. Fajne tempo, mniej szablonów niż w fifie i chociaż nie umiem w pesa to myślę że będę się dobrze bawił.

Odnośnik do komentarza

Obrona i bramkarze to kpina. Rozegralismy z kumplem ze 20 meczy na vs. Bardzo latwo przejsc napastnikiem obronce a w odroznieniu od poprzedniej czesci jak juz napastnik sie urwie co jest dziecinnie proste to nie ma szans na jego dogonienie. Podanie z wlasnego pola karnego trojkatem do napastnika ktory jest nie kryty to tes norma.

 

Ale duzo poprawione, glowki mniej wchodza, najwazniejsze, nie da sie trojkatem ustawiac bramkarza przy wolnych , mozna tylko zrobic ewentualnie krok w ktorys bok. Przez inny sposob rozpoczecia meczu brak tez szybkich odpowiedzi bramkowych z rozpoczecia co zdarzalo sie w poprzedniej czesci. Za duzo jest tez bilarda czasem przy roznych w polu karnym ale tego to chyba nigdy nie naprawia. Ogolnie gierka mega miod ktory psuja czasem nielogiczne sytuacje.

 

Animacje w tej czesci to jest jakis kosmos, nie wiem czy mi sie zdawalo ale aubameyang mi probowal strzelic barkiem xD , walka bark w bark i animacje przy niej to jest cos czego jeszcze nie bylo w grze pilkarskiej, no i takie smaczki kiedy pilka ucieka na aut a obronca biegnacy do niej oglada sie za siebie czy przeciwnik za nim nie biegnie, ja pier.dole :banderas:

Odnośnik do komentarza

Grałes w bete? Pytam bo ja demo tylko z cpu ograłem. Ale bete ostro trzaskałem. I zero problemow z obrona. Wiadomo jak jest online jesli zagranie jest op, niektorzy uzywaja tylko go. Nikt mi trojkatow nie spamował jak np w PES 13.

 

 

 

Co do głowek. W 17 były zmora i niektorzy robili tylko to. Teraz naorawde nie trace glupich bramek w ten sposob.

 

Jedyne co mi w demi nie siadlo to strzaly z,daleka. Na profesjonal wchodza, ale juz na top player pole karne to magiczna linia

 

Acha!!!! Bo w obronie wg mnie dokonała si mała rewolucja. Mozeszs spamowac odbior R1-plus x . Ale wtedy jestes bardzo podatny na,kiwke z L1.

 

I wreszcie trzeba jak w Fifie schodzic nisko na nogi czyli z L2.Bron tak czesciej i zobaczysz ze nie jest łatwo minac gracza

Edytowane przez Szakalek
Odnośnik do komentarza

Gralem w bete i w becie rowniez nie doswiadczylem przez online tego latwego ominiecia linii pomocy trojkatem. Troche za latwo to sie dzieje w demie.

 

Ok sprawdze dzis to co napisales w obronie jak przyjdzie ziomek bo z kompem grac mi sie nie chce. Ogolnie nie mowie ze jest jakas tragedia z tym minieciem obroncy ale jest o wiele trudniej bronic xem niz poprzednio. Duzo tez wiecej miejsca robi takie miniecie napastnikowi czy skrzydlowemu, blad w wyjsciu obronca jest duzo bardziej bolesny niz w 2017. Chociaz to akurat fajne.

Odnośnik do komentarza

Tak jak kabi pisze, błąd w obronie jest trudno naprawić. Trzeba bardzo toztropnie używać xa i kwadratu, wiąże się to m. in. ze zmianami w fizyce, bo nawrót piłkarzem trwa całe wieki.

 

Generalnie bardzo podoba mi się rozgrywka, Konami nie kłamało pisząc o trójfazowej rewolucji jaka ma się dokonać w serii poczynając od nadchodzącej odsłony. Jest kilka rzeczy zdecydowanie do poprawy (bramkarze i ich zachowanie przy dośrodkowaniach,bezwładność zawodników którymi w danym momenencie steruje komp, a nie my). Jak ktoś narzekał, że w poprzedniczce nie dało się zastawić piłki, to tutaj Konami poszło w drugą stronę i teraz nawet kareły biorą obrońców na plecki.

Odnośnik do komentarza

Dłuższe pogranie w demo wyleczyło mnie z chęci zakupu, nadal zbyt wiele rzeczy mi nie pasuje. Co prawda prezentacja i animacje w tej odsłonie są rewelacyjne, ale nie zmienia to w dłuższej perspektywie niczego, no może z wyjątkiem tego, że seria jednak ewoluuje i w przyszłości może do niej wrócę.

Co mi się nie podoba:

*zbyt dużo miejsca na boisku, wręcz gigantyczne połacie wolnego terenu. Znowu boiska wydają się za duże.
*ustawianie i reakcja graczy na boisku (co przy dziwnej decyzji o braku możliwości zmiany taktyki wkurza i śmieszy)
*domyślne ustawienie PA1 jest zbyt asystowane, a full manual zbyt irytujący - tęsknię do czasów gdy gry piłkarskie nie dawały wyboru w tym względzie i po prostu trzeba było się przyzwyczaić do danego systemu podań.
*cała trójka daje komiczne sytuacje: crossy przez całe boisko, wykonywane graczami nieprzystosowanymi do tego i tak trafią do celu, 1-2 passy + trójkącik i już nie ma gry w drugiej linii, jak chcesz utrzymać się przy piłce to jeszcze prościej, bo popoddajesz do zawodników, a podanie i tak trafi (patrz dużo wolnego terenu i domyślne PA). Superstar i 70% posiadania piłki nie było jeszcze tak łatwe.
*znikoma ilość fauli
*zbyt łatwe ominięcie muru przy rzutach wolnych, co skutkuje bardzo wysoką skutecznością wolnych, wystarczy strzał na 60-70% paska i odpowiednie ustawienie wraz z podkręceniem (może jednak dobrze, że jest znikoma ilość fauli)

Co mi się podoba.

*CPU potrafi wreszcie rozgrywać normalne akcje i wykorzystywać najlepszych zawodników w swojej drużynie. Nawet z dystansu strzela, o.
*czuć ciężar graczy, co w połączeniu z bardzo dobrymi animacjami daje satysfakcjonujące odczucia jeśli chodzi o sterowanie.
*system wybierania różnych wariantów stałych fragmentów gry: intuicyjny i zdaje egzamin.
*drybling (choć czasem zbyt łatwy, ale i tak na duży plus)
*tempo gry
*widać ewolucję w serii, może rzeczywiście kolejne odsłony będą rewelacyjne

Podsumowanie wrażeń po demie (i becie): to nadal dobra gra, nadal ze swoimi mankamentami i "legacy issues", ale widać światełko w tunelu. Ja pasuję niestety, chociaż czekam jak to wszystko będzie wyglądało w fullu i po patchach, które jak zawsze swoje namieszają :v

Jeszcze demo Fify i pewnie kolejny raz jedyną grą sportową kupioną w tym roku będzie 2k18 :|

Odnośnik do komentarza

Jak w to się cudownie gra to głowa mała. PES 2017 już w sumie spoko był, ale nie zdążyłem więcej pograć, tylko może trochę za szybki. 2018 jest z kolei sztywniutka jak nie wiem, na dwóch graczy czy nawet czterech to jest fantastycznie. Żebym tylko miał trochę więcej cierpliwości do tych sportówek :D.

Odnośnik do komentarza

No na PC widziałem taniej w większości sklepów. He, he.

 

Co do wypowiedzi Hendrixa.

Jest sporo miejsca to fakt, ale dzięki temu każdy mecz nie wygląda jakby grały dwie Barcelony, na co swego czasu cierpiała FIFA. Tam boisko było zdecydowanie za małe. Moim zdaniem w pesach jest to rozwiązane optymalnie, a jak ktoś ustawi defensywę ultradefensywnie (hi Pleju) to momentami łapiemy się na tym, że jednak mogłoby być więcej miejsca. Optymalne w sensie dające nam różne możliwości prowadzenia akcji.

 

Zgodzę się co do ustawiania się zawodników, ale to jest wieczny problem gier piłkarskich. Wystarczy pograć z kumplem w jednym teamie, żeby zobaczyć różnicę (7 bramek na najwyższym poziomie trudności orzeciwko Barcelonie sam nigdy nie strzeliłem)

 

Trochę nie rozumiem tej wtpowiedzi na temat sterowania... Większość gra na asystach, więc możesz uznać, że to jest jedyne dostępne sterowanie.

 

Nie pamiętam piłki w której nawet największe drewna nie potrafiły zagrać crossa na centymetry, różnice pomiędzy zawodnikami polegają raczej na tym w jakich okolicznościach przyrody i jakie zagrożenie niosą posyłane piłki.

 

Generalnie skuteczność podań jest teraz bardziej niż wcześniej zależna od tego kim i z jakiej oozycji podajemy. Spamowanie xa we własnym polu karnym (hi Pleju) , to prawie pewna strata, ciężej jest też podać wbrew ludzkiej fizjonomi w jakiejś pokracznej sytuacji. Z drugiej strony jak podajemy z głową, to generalnie piłka częściej jest posyłana tak jak chcemy.

 

Dla mnie największą zaletą i jednocześnie zagrożeniem w dłuższej perspektywie jest gra ciałem, to jest rzecz, która za jakiś czas może okazać się bardziej denerwująca niż wrzutki w 17 i spamowanie trójkątem w 16. I to razem wzięte. Nie chcę nawet wiedzieć co będzie wyprawiał Ronaldo...

Odnośnik do komentarza

Mi tam sie podoba te wiecej miejsca, przez to mozemy bardzo ladnie rozciagac gre co w poprzedniej czesci bylo przez ostry arkejd dosc utrudnione. Miod gierka. Ze tez pierwsze wrazenie tak mnie odrzucilo, no ale po prosti jest zupelnie inny niz 2017.

dokładnie

 

Plus w 17 to była parodiq, gra w parząca piłke. Messi nie Messi musiał pozbywac sie jej błyskawicznie bo kazdy grajek np Legii odbierał mu ja lekko

 

Teraz tak nie ma. Mam nadzieje, ze nadchodza nowe czasy dla PESa bo po fatalnej 14 (dramat) i chu.jowych 15, 16 i w sumie 17, ta odsłona to powrot króla

 

Fifa w tym roku jak dla mnie nieistnieje. Kupie z ciekawosci gdzies w styczniu moze

Odnośnik do komentarza

@Pajgi

Na początku też bardzo mi się podobała ilość miejsca na boisku, ale koniec końców jest imo jej za dużo (broń boże nie chcę ciasnych boisk z Fify, to drugie ekstremum). Przez to troszkę cierpi gra w drugiej linii, za łatwo jest omijać środek pola i koncentrować się bezpośrednio na atakowaniu w obrębie pola karnego. No i kontry nie były jeszcze tak łatwe jak w tej odsłonie.

Co do wypowiedzi o asyście: po prostu wolałbym aby podstawowy poziom asysty (czyli pierwszy, którego najwięcej ludzi używa) był troszeczkę mniej dokładny, zresztą jak widziałem na Operation Sports, nie tylko ja na to narzekam.

Co do crossów, to jasne, w każdej grze piłkarskiej można podać większością graczy na centymetr, ale tutaj przerzucenie piłki na drugi koniec boiska jest po prostu banalne (i regularność jest za duża) - ale to moje subiektywne odczucia, nikt zgadzać się nie musi przecież

No nic, w demo jeszcze trochę pogram, ale nie poradzę, nie potrafię wykrzesać większego entuzjazmu obecnie, mimo tego, że widzę dużo zmian na lepsze. Na Fifę też nie liczę, więc jak pisałem wcześniej - pewnie kolejny rok bez gier piłkarskich. Chociaż będę śledził sytuację z PESem, ta edycja ma potencjał jednak.

 

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...