Jump to content

Zużycie prądu. Ile placicie?


Recommended Posts

Nic nie oszczędzam.

Tzn. nie zapalam bezsensownie światła, a w sypialni halogeny ledowe - drogie były, ale mało prądu zżerają. W sumie w całej chacie są ledy, a w niektórych pomieszczeniach dodatkowo klasyczne oświetlenie.

Płacę coś koło 8-9 dych co miecha.

Link to comment

Nope, nic nie wylaczam. Widocznie klasa energetyczna robi swoje.

 

Indukcja i piekarnik chodzą głównie w weekendy. Poza tym często pralka, TV, ps4.

 

24h router, dekoder, lodówka.

 

Wiecej chyba sprzetu nie mam, co by zjadal prund.

Edited by _Red_
Link to comment

Płacę co dwa miesiące w przedziale 90-120. 

W mieszkaniu poza oczywistymi sprzętami pokroju lodówki czy pralki - PC stacjonarny, laptok, drukarka, TV, konsole. Wszystko normalnie użytkowane, bez przesadnej oszczędności, która w zasadzie ogranicza się jedynie do wyłączenia listwy zasilającej te wszystkie ustrojstwa na noc lub przy wyjściu do pracy. 

Uważam, że kwota, która płacę jest całkiem ok, jak na dwie osoby. Może ma na nią nieco wpływ te wyłączanie listew, ewentualnie fakt, że w całym mieszkaniu podczas remontu założyliśmy jedynie ledowe oświetlenie. 

Edited by Hum
Link to comment
  • 2 weeks later...

Bojlera do grzania wody ktos ma? Bo tak jak wspominałem, w poprzedniej chacie był boiler, lodówka mini ale klasa chyba D, stuletnia pralka pewnie klasa Y.

 

Ssało prawie 2.5x tyle kWh co w nowej chacie z ciepłą wodą miejską, sprzetami wyłącznie elektro (brak gazu), ale w klasach możliwie wysoko energooszczędnych.

Edited by _Red_
Link to comment
  • 3 years later...

kurwa,powiem wam ze prąd tak wzrósł teraz że to się nie dzieje, babka do mnie jeszcze z Taoronu zadzwoniła i mi zaproponowała nową umowe ( mam swoja do polowy 2021) gdzie stawka za kilowatogodzine w dzien jest drozsza o 4 grosze a w nocy o 3 XDD pojebało XDDD wysmialem XD

Link to comment

jeszcze wzrośnie:
"Opłata mocowa od początku 2021 r. będzie nową pozycją w rachunku za energię elektryczną. Wraz z coroczną podwyżką taryf (druga połowa grudnia), podniesie sumę comiesięcznych rachunków. Dla większości gospodarstw domowych będzie to ponad 10 zł miesięcznie. To jak 13. w roku rachunek za prąd."

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.