Skocz do zawartości

Zużycie prądu. Ile placicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Fajny temat :)

 

Mieszkanie w bloku z lat 80 ponad 74m2  4 osoby i opłaty

1100 zł  czynsz (wywóz śmieci, gaz, prąd z klatki, woda, ogrzewanie, opłaty remontowe oraz jakieś inne duperele) 

130-150 zł prąd/ miesięcznie

 

Czyli 15 tyś rocznie, czytam w necie że to jedna z najdroższych spółdzielni  we Wrocku.  

Edytowane przez Tynio
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, mitra napisał:

Mówisz, żeby co miesiąc im podsyłać stan licznika i co miesiąc będą przesyłać blankiet do wpłaty bieżącego zużycia?

Zapewne zależne od dostawcy, ale ja co dwa miesiące (można tez co miesiąc) loguje się na stronę Taurona i tam podaje stan licznika, po czym faktura przychodzi w .pdf na maila.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

@Wilk_Zly Ja mam dom wpełni elektryczny z panelami 9,6 Kwh

Wszystko mam na prad, razem z ogrzewaniem

 

Jestem bardzo zadowolony z komfortu jaki to daje, jednoczesnie przy tegorocznej mroznej zimi caly dom zuzyl w ciagu roku kwiecien-kwiecie 13800 kwh

 

Wyprodukowalem 10740 kwh mimo bardzo pochmurnych listopada i grudnia.

Szacuje ,ze razem z kosztami orzesylowymi bla bla bla roczny rachunek nie powinien przekroczyc 2800-3000 PLN za prad i ogrzewanie razem

 

W kwietniu prze 10 dni wyprodukowalo 258 kwh

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza

W lutym miałem rachunek na 103 zł, a w marcu już 174 zł. Dwie osoby, od roku siedzę na HO, czasami konsola, telewizor z filmem/serialem, jakaś pralka, wiadomo lodówka, oczyszczacz, nawilżacz powietrza, płyta indukcyjna, piekarnik. W porównaniu z zeszłym rokiem mocno poszło do góry, biorąc pod uwagę, że dodatkowo doszło tylko zasilanie laptopa + co któryś dzień konsola na 3-4 godziny. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.03.2021 o 11:51, Wilk_Zly napisał:

Czy ktoś z Was ma/myśli o położeniu paneli fotowoltaicznych?

 

W dniu 21.03.2021 o 14:14, Sedrak napisał:

Bielik chyba ( taki z orłem w awavatarze) się tym zajmuje. Ja jakbym budowal dom to na pewno biorę panele pod uwagę, a najlepiej z pompą ciepła, ale to już dość duże wydatki

Jo jak coś zapraszam w wiadomości prywatnej, mogę nieco rozjaśnić sytuację. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.03.2021 o 10:28, Plugawy napisał:

Mi ostatnio wyszło 210zł za dwa miesiące, co dla mnie jest sporo bo zawsze było 180zł, ale może to przez tę podwyżkę albo przez covida, bo dużo pralka chodziła no i wiadomo, że wszystko chodziło włączone częściej,

 

To nie było covidowe pranie u mnie też podwyżka niestety i teraz 198 wpadło do zapłaty za dwa miesiące, a specjalnie pilnowałem się z prądem.

Odnośnik do komentarza

Prognozy są mega pojebane. Teraz 100zł bo zima była, to światło non stop itp, a w czerwcu (do grudnia) pewnie z 70 zł. Za 3 lata zmiana liczników za 360 zł i zbierane "na bieżąco" czyli znowu podwyżka bo ktoś musi chodzić i trzeba mu płacić. Czyli teraz powiedzmy jak mam po podwyżce 100 zł po zimie to pewnie w lato koło 80 zł. Po wymianie liczników na zdalne czyli ich cena, co roku podwyżka i płacić typowi z radiem to w okresie letnim pewnie 120 a zimowym koło 200.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Prąd i gaz opłacam w OVO Energy i w kontrakcie mam zapisane 44£ miesięcznie przez Direct Debit. Woda ok 60£ kwartalnie. Niezależnie czy zima, czy lato, ile bym nie naciągnął to płacę za prąd co miesiąc tyle samo. Na poprzednim flacie ze współlokatorami to bywało różnie bo preferowali oni kąpiele w wannie pełnej wody z bombelkami zamiast prysznica, co przekładało się na wydatki. Po przeprowadzce rok temu i zmianie dostawcy, opłaty mamy już znacznie mniejsze.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...