Skocz do zawartości

Zużycie prądu. Ile placicie?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, gtfan napisał:

107 PLN miesięcznie, 3 osoby w domu, w tym dwie pracujące zdalnie (na laptopach, plus jeden dodatkowy monitor), gotowane też codziennie (codziennie indukcja i mniej więcej 2-3 razy w tygodniu piekarnik), codziennie zmywarka, pranie co drugi dzień. TV mam 15-to letnią plazmę co żre prąd bardzo mocno, ale bardzo mało używamy, klima też sporadycznie.

 

jakim cudem?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Miałem ostatnio naprawianą pralkę szajsunga eko babol, gdyż przypadkiem przy diagnozie innej usterki wyszło, że grzałka jest spalona. Ciekawe jak długo już pierzemy osrane gacie w zimnej wodzie xD Ale też oznacza to, że 1-2x dziennie nie odpalało się 2000W w czasie trwania cyklu od niewiadomo kiedy, więc prąd pójdzie w górę od teraz :smutas:

Odnośnik do komentarza

U mnie nadal około 100-120zł miesięcznie. Mieszkam z żoną, ja pracuję na HO - laptop i monitor. Pierzemy raz lub dwa razy na tydzień, gotowanie indukcja/piekarnik codziennie. Sprzęty trzyletnie i patrzyliśmy na to by było AAA+. Teraz mogę mieć trochę więcej bo przez jakiś czas chodził klimatyzator z dość sporą mocą. 

Odnośnik do komentarza

ja prowadzę działalność i tu prąd droższy niż w chacie, no bo wiadomo prywaciarz itp, no i co jakiś czas dostaję pisemka od tauronu, o tym jak to od nowego miesiąca wzrośnie prąd i że jest tarcza od państwa... Teraz mam coś takiego: Strefa 1 C11, 2185,60 zł/MWh/netto, a od września 2294,88 zł, a to z tarczą anty, bez tarczy 2688,78... ale to nie jest kwota co miesiąc jakby co. Tylko niedawno te rozliczenia przychodził na kwotę 2x mniej... zresztą pojebane to, bo rachunki coraz wyższe :/

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, grzybiarz napisał:

ja prowadzę działalność i tu prąd droższy niż w chacie, no bo wiadomo prywaciarz itp, no i co jakiś czas dostaję pisemka od tauronu, o tym jak to od nowego miesiąca wzrośnie prąd i że jest tarcza od państwa... Teraz mam coś takiego: Strefa 1 C11, 2185,60 zł/MWh/netto, a od września 2294,88 zł, a to z tarczą anty, bez tarczy 2688,78... ale to nie jest kwota co miesiąc jakby co. Tylko niedawno te rozliczenia przychodził na kwotę 2x mniej... zresztą pojebane to, bo rachunki coraz wyższe :/

Też dostaję z enei co kwartał info o podwyżkach, już by ten papier chociaż zaoszczędzili. U nas ogrzewanie tylko energią albo piece gazowe. Ludzie z biur dookoła już sieją panikę, że płacili po 1800 zł/2 miesiące a teraz będzie w granicach 5000 zł.

Odnośnik do komentarza

Kumpel zbudował dom dość mocno eko friendly (pompy, fotowoltaika, odwierty wgłąb działki do ogrzewania gruntowego czy cuś i inne rzeczy, na których się nie znam) i mówił, że obecnie utrzymanie miesięczne (grzanie, woda, energia, śmieci) zamyka się w 300-400 zł :geek:  Zimą okolica sąsiedzka będzie palić gównem w piecu byle przetrwać a tu like a sir, nawet jeśli to i do 800 zł by się zwiększyło w mróz. No nieźle jeśli to prawda - brzmi jak zbyt dobre przygotowanie na kryzys.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jakieś cuda ostatnio, ja płaciłem zawsze wg zużycia w Enei, miesiąc w miesiąc. A od czerwca nie przesłali żadnej faktury (ofkoz przez e system), dopytywałem skurwysynów na PW, ale milczą. To normalne? Zaraz mi kurwy prąd odłączą i powiedzą, że to moja wina

 

 

Jakbym żył w średniowieczu i płacił prognozowe lub fakty nosiłby mi listonosz to bym im sypnął jakieś groszaki na konto na odpierdol i czekał cierpliwie na rozliczenie

 

Spoiler

I'm Gonna Pay You $100 to Fuck Off | Know Your Meme

ale jak miałem do tej pory wszystko elegancko w systemie i płaciłem co do kilowata to tak dziwnie mi teraz

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.08.2022 o 19:46, _Red_ napisał:

Kumpel zbudował dom dość mocno eko friendly (pompy, fotowoltaika, odwierty wgłąb działki do ogrzewania gruntowego czy cuś i inne rzeczy, na których się nie znam) i mówił, że obecnie utrzymanie miesięczne (grzanie, woda, energia, śmieci) zamyka się w 300-400 zł :geek:  Zimą okolica sąsiedzka będzie palić gównem w piecu byle przetrwać a tu like a sir, nawet jeśli to i do 800 zł by się zwiększyło w mróz. No nieźle jeśli to prawda - brzmi jak zbyt dobre przygotowanie na kryzys.

Tylko maly problem

Jak wylaczal prad to szukaj kocy.

 

Mam ten sam problem i realnie boje sie blackoutu.

Agregatu nie podlacze bo nie.ma takich co pociagnal caly moj dom w zime w racjonalnej cenie i rozmiarach.

Natomiast znajomi maly agregacik do.pieca i pompki podlogowki i maja przynajmniej cieplo.

Prad woda smieci scieki u mnie.obecnie sredniorocznie ~~625pln

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Głupie pytanie, ale jak sprawdzacie najprościej archiwalne zużycie kWh w ciągu roku, by mieć szansę załapać się na ten freeze cen do 2000?
W Tauronie nie ma jakiegoś licznika online, muszę chyba odkopać dostęp do portalu klienta, pościągać każdego PDFa z roku i przeglądać prognozy oraz naliczenia.

No bo licznik fizyczny to pokaże mi całkowite zużycie na ten moment - nie kojarzę, by miał ustawienia dat np. z ostatniego roku.

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Square napisał:

Coś jeszcze trzeba spełnić czy tylko poniżej 2000?

Trzeba na PiS głosować, ale to chyba nie problem :wujaszek:

Teraz, _Red_ napisał:

Wiadomo jak się liczy ten rok? Od stycznia do stycznia, czy wybieramy najlepsze 12 miesięcy xd Chyba jeszcze nie ma konkretów.

Chyba wg twojego roku rozliczeniowego jaki masz w umowie z dostawcą?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

U mnie tak.... a z tą dopłatą to nie jest także że cena energii jest zamrożona do 2000kwh, a powyżej będzie po prostu wyższa? A nie że jak przekraczasz to nie dostaniesz. Widziałem nawet gdzieś stronę z symulacją która pokazywała ile więcej zapłacisz i zużycie i cena energii była właśnie rozbita na do 2k, a powyżej 2k była wyższa.cd7e921d5a486fff7e7bf932aad65007.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...