Skocz do zawartości

Zużycie prądu. Ile placicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Za grudzień miałem sporo bo 150zł, za styczeń standardowo czyli 120. Płacę co miesiąc, pracuję w domu, a żona co drugi dzień piecze chleb więc prąd leci.

Gorzej sytuacja wygląda z gazem, za styczeń zapłaciłem 448zł - ogrzewnie gazowe w mieszkaniu niecałe 60 metrów na ostatnim piętrze więc kiepska izolacja.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza

U mnie w typowym dwupokojowym mieszkaniu (brak gazu, więc gotowanie również na prąd) wychodzi średnio w granicach 80 zł na miesiąc (praca z domu).

 

Ale całe oświetlenie ledowe, żadnych tradycyjnych żarówek. I faktycznie widać wahnięcia kosztów jak się skumulują w danym miesiącu jakieś imprezy wymagające częstszego uruchamiania piekarnika. :D 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
19 hours ago, mitra said:

Pany. Pytanie. Mam indukcję od początku kiedy mieszkam w tym moim m³. Nigdy nie sprawdzałem ale może ktoś się orientuje czy lepiej przywalić na maksa przy gotowaniu wody, jajek itp czy jednak na średnio albo mało? Czy może nie ma znaczenia?

Ja robię tak, że na maks aż woda się zagotuje, a później zmniejszam do odpowiedniej temperatury. No i oczywiście pod przykryciem gotować, bo co najmniej o dwa poziomy niżej potrzeba mocy . Jednak to powiedziawszy  nie wiem czy to jest najbardziej optymalny sposób grzania.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Mi dzisiaj przyszlo rozliczenie

 

7400 PLN za prad za caly rok.

 

Moj dom jest zbudowany w calosci na prad. Wiec gotownie indukcja, ogrzewanie maty grzewcze, generalnie wszystko. Nie mam gazu itd.

Place w domu 2 rachunki prad i wode.

 

Ciezko wyczuc czy to duzo czy malo ale chyba pp wszystkich podwyzkach nie jest tak zle.

Szczegolniw biorac pod uwage ogrzewa ie 178m2 domu w zime

Odnośnik do komentarza

Poniżej 100 kWh się zamykam zwykle, w lipcu mniej, ale miesiące wakacyjne średnio reprezentatywne, bo sporo wyjazdów weekendowych. Domyślam się, że z dzieciakami (więcej prania, gotowania) czy w większym mieszkaniu (więcej punktów świetlnych) to by było nie do osiągnięcia, ale ja się jakoś specjalnie nie spinam, po prostu gaszę za sobą światło, i tyle wychodzi. :D Nie pamiętam czy dobiłem w ogóle do 100 zł kiedyś. 

Odnośnik do komentarza

Mało gotuję, pralka chodzi raz, czasem 2 razy w tygodniu, światło tak jak pisałem - po prostu świecę tylko tam, gdzie korzystam... :D Ale TV, konsola, laptopy, monitory - to chodzi długimi godzinami prawie codziennie, więc to nie jest tak, że żyję jak pustelnik asceta przy świeczce.

Podejrzewam, że głównie to gotowanie i pranie ma wpływ na rachunki. 

Odnośnik do komentarza

Piekarnik żre sporo prądu jak ktoś w nim często obiady robi, wiem po sobie. Teraz przyszedł mi rachunek za dwa miesiace 180zł za dwie osoby, czy mało? Chyba tak. Konsola, tv to cały dzien leci jak nie gry, to muzyka z YT. Piore zazwyczaj na szybkim praniu, pół godziny i gotowe, chyba, że widzę, że plamy są wtedy normalne wjeżdża.

Odnośnik do komentarza

U mnie za ostatni miesiąc np. jest 98,67zł a codziennie pracuje na komputerze w domu, do tego monitory studyjne z osobnym zasilaniem + na gram na tym kompie.

Jak ktoś mówi o rachunkach 360zł na miesiąc to mam przed oczami dom w którym TV jest włączony cały dzień mimo że nikt go nie ogląda ale byle coś grało w tle. Moja matka tak robi i jej to wypominam jak zaczyna narzekać na rachunki za prąd 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...