Skocz do zawartości

Dostawca internetu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Zawitał do mnie na wieś światłowód i drzwiami i oknami dobijają się dostawcy żeby podpisać umowę akurat z nimi. Na ten moment mam dylemat Inea vs Vectra. Ceny mają zbliżone, ale rozchodzi się o szczególiki i tą truskawkę na torcie. Może mi ktoś zweryfikować prawdziwość informacji podanej przez pana z Vectry, jakoby rzekomo ich baza (serwery lub centrala, nie pamiętam) stała w Warszawie, a Inei w Budapeszcie przez co jego firma będzie miała do zaoferowania dzięki temu znacznie lepsze pingi? Za to pani z Inei mówi, że to jest ich światłowód i inne firmy go dzierżawią i dzięki temu tylko Inea zaoferuje mi stałe 1 Gb/s, a inni nie bez kozery mają w ofertach prefix "DO", bo nie będą w stanie zaoferować przez to stałej najwyższej prędkości przesyłu. Zna się ktoś na tym i powie, czy nie kłamią? Ewentualnie jak ktoś ma światłowód z ww firm, to poproszę również o opinie i parę słów jak się współpraca układa.

Edytowane przez second
Odnośnik do komentarza

Bierz te firmę, która wejdzie ci ze światłowodem do domu, a nie jakieś dziwne kable. Generalnie vectra to największa kurwa i szmata i nie ufałbym im.

stałego 1gb to nikt Ci nie da, ale bierz tych, którzy są właścicielem światłowodu - choć to nie ma aż takiego znaczenia.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, second napisał:

Może mi ktoś zweryfikować prawdziwość informacji podanej przez pana z Vectry

Vectra się zabezpiecza że oferuje transfer DO iluśtam Gb/Mb, natomiast może być minimalnie połowa z tego - czy nawet mniej i to jest prawidłowe według ich umowy:

https://n-18-4.dcs.redcdn.pl/file/o2/Vectra/www/Vectra/www/uploads/20200113145047/in14-predkosci-uslugi-internetu-stacjonarnego-v1-5.pdf

Ja mam w chacie 300Mb, to mam transfer max te 20 megabajtów na sekundę (co według tabeli jest minimum - nigdy nie miałem maksymalnego 40 Mb, czy nawet 30 Mb), chuje proponują dopłatę 10 zł za jeszcze szybszy Internet...

TAKŻE NA PEWNO PIERDOL VECTRĘ, a o Inei nie słyszałem.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 31.05.2022 o 14:18, second napisał:

Zawitał do mnie na wieś światłowód i drzwiami i oknami dobijają się dostawcy żeby podpisać umowę akurat z nimi. Na ten moment mam dylemat Inea vs Vectra. Ceny mają zbliżone, ale rozchodzi się o szczególiki i tą truskawkę na torcie. Może mi ktoś zweryfikować prawdziwość informacji podanej przez pana z Vectry, jakoby rzekomo ich baza (serwery lub centrala, nie pamiętam) stała w Warszawie, a Inei w Budapeszcie przez co jego firma będzie miała do zaoferowania dzięki temu znacznie lepsze pingi? Za to pani z Inei mówi, że to jest ich światłowód i inne firmy go dzierżawią i dzięki temu tylko Inea zaoferuje mi stałe 1 Gb/s, a inni nie bez kozery mają w ofertach prefix "DO", bo nie będą w stanie zaoferować przez to stałej najwyższej prędkości przesyłu. Zna się ktoś na tym i powie, czy nie kłamią? Ewentualnie jak ktoś ma światłowód z ww firm, to poproszę również o opinie i parę słów jak się współpraca układa.

Handlowcy i ich bajki ; D

Jako że się znam, bo zajmuję się tym zawodowo i z tego światłowodu co to go masz we wsi, to jest opłacana co miesiąc faktura którą wystawiam, to mogę coś dopowiedzieć.
Otóż: INEA też ma zapisy "DO" jak każdy inny Operator. To co wyróżnia INEA (z dużych graczy na sieci światłowodowej jeszcze UPC to robi), to fakt, że oferują prędkości symetryczne, czyli upload masz taki sam jak download - pytanie czy Ci się to przyda.

Sam światłowód "należy" do firmy Fiberhost, która powstała z dawnej INEA S.A. To co teraz nazywa się "INEA" to wydzielona część dawnej spółki, zajmująca się tylko sprzedażą detaliczną i usługami końcowymi. Część infrastrukturalna zmieniła nazwę i zajmuje się tylko sprzedażą hurtową, czyli dzierżawą sieci do innych operatorów. Z tego punktu widzenia INEA tak samo dzierżawi sieć jak Vectra.

INEA nie ma serwerów w Budapeszcie ; )

Dla przeciętnego Kowalskiego różnica między INEA a Vectra czy dowolnym innym operatorem jest w praktyce niezauważalna, jak jesteś technicznym freakiem to możesz sobie sprawdzać jak dalej kierowany jest ruch, ale w codziennym użytkowaniu nic to nie zmieni.

U którego będzie lepiej? W swojej masie u każdego to samo. A indywidualnie to nikt Ci nie powie, powodów potencjalnych problemów może być milion, a tutaj sytuacja jest o tyle specyficzna, że każdy operator działa na sieci dzierżawionej, więc jak gdzieś trafisz na opinię w stylu "Łe, Vectra ch.ujowa, bo u mnie w Warszawie działa słabo" to nijak będzie się to mieć do Twojej sytuacji.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Na światłowodzie Fiberhostu ma.
Po prostu Fiberhost, jako jedyny dostawca hurtowy, oferuje usługę BSA (czyli umożliwia innym operatorom świadczyć internet) symetryczną.
W tej sytuacji, skoro UPC tylko tam może świadczyć symetryk, to informuje o tym w materiałach dedykowanych, stosowanych tylko na tej sieci.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Moja lokalna kablówkę wciągnęła Netia, z zachowaniem dotychczasowej oferty tj. 100/100mbps i multum kanałów w tv, których nie oglądam xd Za to 50 zl na miesiąc place.

 

Teraz widzę fajny deal na:

300/50 Mbps (down/up)

99 kanałów

Disney+ :ohboy:

za 65 zł (3 mc za free).

 

No chyba warto bo sam Disney miałem brać za 289 zł na rok.

 

edit

Aaale to chyba tylko dla nowych klientów widzę, zadzwonię, dopytam.

Pogadałem i wychodzi, że dla spadkowiczów z tej poprzedniej kablówki cena za powyższe to 60 zł/mc. Po roku +29 zł za disneja. 

I tak spoko skoro zamierzałem kupić subskrypcję osobno.

Odnośnik do komentarza

Dobra, z cyferek wychodzi, że gdybym został przy obecnym abonamencie 100mbps i przez dwa kolejne lata kupował D+ samodzielnie to wyjdzie mi to samo kosztowo co upgrade do 300mbps na 24mc z D+ gratis w pierwszym roku, więc siłą rzeczy lepiej ściągać gierkę 3x szybciej z PSN, a w przypadku sonypass ma to teraz sens :ohboy:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Właśnie na klatce schodowej zobaczyłem ofertę lokalnej światłowodowni na net 600mbps + 100 kanałów TV za 55 zł/mc :cebula: Nagle 300mbps w Netii, na aktywacje którego czekam, zrobiło się jakoś tak powolne xD

A już wydawało mi się, że Netia z TV & Disneyem miała dobrą cenę, a tu podstawowa usługa jeszcze taniej. Co tu się dzieje, że usługi cyfrowe prześcigają się kto tańszy przy tej inflacji, przecież to też wymaga utrzymania i kosztów.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Może T-Mobile coś ma, przedzwoń i popytaj. Sam korzystam z ich oferty bez lejka (umowa przeszła już na czas nieoznaczony), ale od czasu do czasu jakiś osioł i tak zadzwoni, że potrzeba mi czegoś więcej (oczywiście nie za darmo) i klnie się na Boga, że lejka nie ma. Ale po co to sprawdzać, skoro mnie w sumie dobrze z tym, co mam.

 

image.png.623cabe6f001eb19d4d0fe968d1988d0.png

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, benito82pl napisał:

Ja miałem kiedyś tmobile bez limitu. Po przekroczeniu 100 giga byłem ostatni w kolejce do neta

no to chyba jednak miałeś limit ;) o tym właśnie mówię, żadne "po iluś tam giga prędkość spada" mnie nie urządza.

 

11 godzin temu, Grze(pipi) napisał:

Może T-Mobile coś ma, przedzwoń i popytaj. Sam korzystam z ich oferty bez lejka (umowa przeszła już na czas nieoznaczony), ale od czasu do czasu jakiś osioł i tak zadzwoni, że potrzeba mi czegoś więcej (oczywiście nie za darmo) i klnie się na Boga, że lejka nie ma. Ale po co to sprawdzać, skoro mnie w sumie dobrze z tym, co mam.

 

image.png.623cabe6f001eb19d4d0fe968d1988d0.png

140gb w miesiąc? Panie, tyle to ja czasem w trzy dni zjem :D 

No nic, szukam dalej bo możliwe, że będę musiał się przez jakiś czas odpychać internetem mobilnym w chacie. Jest jeszcze opcja zakupu modemu i kart pre paid, ale nie wiem czy będzie mi się chciało bawić z rejestracją

Odnośnik do komentarza

Jest oferta bez limitów od t-mobile - 5g home office, mam od 4 miesięcy, co miesiąc leci 1,5-2tb danych i żadnego lejka nie ma, ja mam w ofercie bez limitów prędkości. 

 

Jest też Orange dla firm 999gb bez limitów niby, ale maja zjebany lejek technologiczny i jak przekroczysz 10-20gb dziennie to masz lejek do północy więc unikać tego. 

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kislawa napisał:

Jest oferta bez limitów od t-mobile - 5g home office, mam od 4 miesięcy, co miesiąc leci 1,5-2tb danych i żadnego lejka nie ma, ja mam w ofercie bez limitów prędkości. 

to brzmi sensownie, ale chyba nie mają już tej oferty :( ile płacisz za to?

edit: dobra znalazłem, ale to jest na firme więc wywalone. no i 100zł za prędkość do 30mb to jakiś żart. Tak jak myślałem, ten bezprzewodowy net jest jeszcze 100 lat za kablem

Edytowane przez number_nine
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, number_nine napisał:

no to chyba jednak miałeś limit ;) o tym właśnie mówię, żadne "po iluś tam giga prędkość spada" mnie nie urządza.

 

140gb w miesiąc? Panie, tyle to ja czasem w trzy dni zjem :D 

No nic, szukam dalej bo możliwe, że będę musiał się przez jakiś czas odpychać internetem mobilnym w chacie. Jest jeszcze opcja zakupu modemu i kart pre paid, ale nie wiem czy będzie mi się chciało bawić z rejestracją

 

Bywały miesiące, że i po 900 GB warezu się targało, ale od dłuższego czasu jestem grzeczniutki. Trochę żałuję, że nie dołożyłem dychy za 60 Mb/s, bo teraz nie ma już takiej możliwości. Skromne 20 Mb/s za 49 zł to może średni deal, ale cenię sobie właśnie brak lejka, niskie pingi i dobry zasięg na terenie Poznania (wynajmuję, dwie przeprowadzki za sobą). No i nie muszę ustawiać żadnej strefy domowej, równie dobrze kartę SIM mógłbym do telefonu wsadzić.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Grze(pipi) napisał:

 

Bywały miesiące, że i po 900 GB warezu się targało, ale od dłuższego czasu jestem grzeczniutki. Trochę żałuję, że nie dołożyłem dychy za 60 Mb/s, bo teraz nie ma już takiej możliwości. Skromne 20 Mb/s za 49 zł to może średni deal, ale cenię sobie właśnie brak lejka, niskie pingi i dobry zasięg na terenie Poznania (wynajmuję, dwie przeprowadzki za sobą). No i nie muszę ustawiać żadnej strefy domowej, równie dobrze kartę SIM mógłbym do telefonu wsadzić.

oj tam warez, teraz to lajtowo tyle zeżrą gry i streaming wszelaki. a co do prędkości, to obawiam się właśnie jak takie łącze zachowa się w przypadku odpalenia serialu w 4k z dodatkami typu hdr, dolby vision etc, 20mb raczej już by sie zapchało... btw ja też z Poznania ;) 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, number_nine napisał:

to brzmi sensownie, ale chyba nie mają już tej oferty :( ile płacisz za to?

edit: dobra znalazłem, ale to jest na firme więc wywalone. no i 100zł za prędkość do 30mb to jakiś żart. Tak jak myślałem, ten bezprzewodowy net jest jeszcze 100 lat za kablem

Ja płace 65 (85 łącznie z telefonem) za nielimitowany transfer i prędkość - średnia prędkość między 75 a 110 u mnie wychodzi. Ale standardowo to chyba 110 zł za ten pakiet - ja dostałem dobra cenę bo im wypowiedziałem poprzednią umowę.

 

Od miesiąca światłowód nawet mam już w drodze ale dostawca u mnie to taka kurwa że nie chce mieć z nim nic wspólnego.

 

edit: To nie jest na firmę. 

 

https://www.t-mobile.pl/c/oferta-specjalna/internet-tmobile?oferta=lte&miejsce=dom&klient=nowy

 

 

Zrzut ekranu 2022-11-29 o 11.06.23.png

Edytowane przez kislawa
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...