Skocz do zawartości

PSX Extreme 242


Oceń okładkę PSX Extreme 242  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 242



Rekomendowane odpowiedzi

Dobre te wspominki, o Gearsach i Killzone było już wcześniej mówione, ale że wyniki plebiscytu z 43 numeru były, hmm, oszukane - to jest prawdziwa bomba :devil: Zabawnie w tym kontekście wygląda wypowiedź Butchera, że najważniejsze przy tworzeniu pisma są wyniki... ankiet :lol:

 

Ostatecznie ojcowie założyciele mieli rację, przejście z PSX na pozostałe konsole uchroniło pismo przed upadkiem.

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą, to dziwne, że ludzie byli przeciwni zmianie profilu? Może chcieli, żeby szmatławiec był inny od Neo Plusa? :)

Musiałbyś sie przenieść na początek lat dwutysięcznych by to zrozumieć. W tamtym okresie PSX EXTREME był najważniejszym pismem o konsoli PSX na rynku. Wychodziło kilka innych pism jak Neo, PsxFan czy oficjalny magazyn Sony Playstation, ale one nikogo nie obchodzily. Nikt o nich nie mówił a jak już to w porównaniu do PE jak duzo słabszy jest od niego. Zmiana czy dodanie nowych konsol do gazety były szokiem takim jak -8 dla MGS czy innych "wielkich rzeczy" w gazecie. Co dla Ciebie czy dla Was jest oczywiste, ze wychodzi nowa konsola w tamtych czasach już takie nie było. (Nie) dość, ze szarak zdeklasował całkowicie konkurencje w swojej ekipie (sega, atari, nintendo) to nawet pózniej gdy w 99 wyszedł makaron, który niby był spoko bo super grafika, szybki silnik i crazy taxi na starcie, ale to jednak nie było to, bo szarak sprzedawał sie świetnie a w Europie coraz lepiej! Premiery Finala 9, Tony Hawk, Spyro, Dino Crisis 2 chociażby Tenchu 2. Te gry wychodziły w podobnym a nawet takim samym czasie gdy makaron stawiał pierwsze kroki na naszej ziemi. Psx Extreme miał być o szaraku i koniec ;) Nikt nie chciał zamienić kolejnej recenzji Stara nt. symulatora kierowcy tramwaju pod Szanghajem czy kolejnych rekordów GT II w kąciku u Gamery nawet na cos nowszego i pozornie (badz nie) lepszego.

Co jednak ktoś wyżej słusznie zauważył - bez otwarcia sie PE na inne platformy (chwała, ze bez PieCa....) uratowała pismo przed zniknięciem z rynku.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Wow, dopiero teraz się skapnąłem o co chodzi z tym całym Rayosem :) Gratulacje ziom! To Roger, Komodo i inni chyba przestaną być "nowi" :) I kto to jest Piechota?

 

Czytam te wspominki i nie mam dość. Świetny jest końcowy felieton Rogera i historia z nowym wydawcą, gdy Perez pierwszy raz zobaczył Rogera :) Właśnie takie smaczki chcemy czytać. Podoba mi się również że dużo wspominacie o Neo+. Magazynie którego bardzo mi brakuje.

Odnośnik do komentarza

W sumie szmatławca kupowałem dopiero od 1999 (Pierwszy numer był ze Speed Freaks na okładce) i do 2001 kupowałem wszystko jak leci: Click, Gamestation, Neo, Neo +, OPSM, OPSM Wydanie Specjalne (O bijatykach był moim ulubionym) Playstation/Playerstation Plus, a pierwszym magazynem o konsolach w ogóle, był PSX Fan, pierwsze numery z opisem do Tomb Raidera 2, ojciec pożyczył dla siebie :) Więc jeszcze tego "kultu" nie rozumiałem. W sumie za pierwsze próby "multiplatformości" można chyba uznać Maniaka, pisało do niego sporo zgredów :)

Odnośnik do komentarza

 

Swoją drogą, to dziwne, że ludzie byli przeciwni zmianie profilu? Może chcieli, żeby szmatławiec był inny od Neo Plusa? :)

Musiałbyś sie przenieść na początek lat dwutysięcznych by to zrozumieć. W tamtym okresie PSX EXTREME był najważniejszym pismem o konsoli PSX na rynku. (...)

No właśnie, pamiętam ankietę i pytanie Ściery "co dalej?". Sam żem wysłał ankietę, by gazetka została wierna PSXowi/PS2. Strasznie się wkurzyłem z kumplem, gdy zobaczyliśmy wyniki. I to jakiś malutki procent zadecydował o całkowitej zmianie pisma.

Odnośnik do komentarza

W sumie szmatławca kupowałem dopiero od 1999 (Pierwszy numer był ze Speed Freaks na okładce) i do 2001 kupowałem wszystko jak leci: Click, Gamestation, Neo, Neo +, OPSM, OPSM Wydanie Specjalne (O bijatykach był moim ulubionym) Playstation/Playerstation Plus, a pierwszym magazynem o konsolach w ogóle, był PSX Fan, pierwsze numery z opisem do Tomb Raidera 2, ojciec pożyczył dla siebie :) Więc jeszcze tego "kultu" nie rozumiałem. W sumie za pierwsze próby "multiplatformości" można chyba uznać Maniaka, pisało do niego sporo zgredów :)

 Maniak! to było super pismo, mam wszystkie 3 numery :-) Podobała mi się formuła, krótkich opinii/recenzji ale za to przez 3 autorów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Swoją drogą, to dziwne, że ludzie byli przeciwni zmianie profilu? Może chcieli, żeby szmatławiec był inny od Neo Plusa? :)

Musiałbyś sie przenieść na początek lat dwutysięcznych by to zrozumieć. W tamtym okresie PSX EXTREME był najważniejszym pismem o konsoli PSX na rynku. Wychodziło kilka innych pism jak Neo, PsxFan czy oficjalny magazyn Sony Playstation, ale one nikogo nie obchodzily. Nikt o nich nie mówił a jak już to w porównaniu do PE jak duzo słabszy jest od niego.(...)

 

Wszystko spoko, ale Neo Plus było w tamtych czasach równorzędnym rywalem i nie ma chooja, że "nikogo nie obchodziło". 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Co się stało z tym magazynem? Kiedyś pamiętam, kącik PESa, rozrysowane formacje, rozpisywanie zagrań. A teraz Fifa na okładce :pizza: To jest dramat, tak samo jak ocena 9/10 dla tej gry na stronie ppe.pl. Zgaduję, że w magazynie jest podobnie. Jak można tak wysoko ocenić grę i tak mocno promować grę, gdzie główny tryb FUT ma tyle błędów i tak bardzo odbiega od realnego futbolu. Powinniście promować obie gry piłkarskie, albo wybrać lepszą, SPRAWDZONĄ. Oceniacie przed premierą, gdzie problemów z FUTem jeszcze nie widać. Przybijacie piątkę z rakiem branży jakim jest EA. Kiedyś to było mega fajne, klimatyczne pismo w którym fifa nawet nie istniała, bo po prostu była gorsza. Teraz wszyscy promują nie sprawdzoną, prawdopodobnie znowu mocno rakową grę i Wy również. Wstyd. 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Kolejny odcinek z serii "kiedyś to było".

 

Kiedyś to w ikstrimie jeździli krzesłami po ulicach i w ogóle była beczunia xD i hiv puszczał bąki i była taka luzacka atmosfera XD

A teraz to dajo wysokie oceny rakom branży. Zresztą teraz to prawie wszystko jest rakiem branży. EA to rak branży, ubi(pipi) to rak branży, ektiwiżyn to rak branży. Square enix to rak branży. Nintendo jeszcze nie jest rakiem branży, ale jeśli switch zrobi się zbyt popularny, to też będą rakiem branży. Bo widzicie, KIEDYŚ to gry wideo były lepsze. Był crash bandicoot, ocarina of time, fajnal fantasy vii, contra. A teraz to najlepiej wy.(pipi)ać te konsole w pi.zdu. lepiej jakiś film se obejrzeć. Albo nie, bo teraz w kinach to tylko same superbohaterskie (pipi)ny, którymi GARDZĘ. Kiedyś to był termynator 2 i obcy (PIERWSZE DWIE CZĘŚCI). A pamiętacie gumy turbo xD?

 

O KU.RWA KIEDYŚ TO BYŁO

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza

 

 

Swoją drogą, to dziwne, że ludzie byli przeciwni zmianie profilu? Może chcieli, żeby szmatławiec był inny od Neo Plusa? :)

 

Musiałbyś sie przenieść na początek lat dwutysięcznych by to zrozumieć. W tamtym okresie PSX EXTREME był najważniejszym pismem o konsoli PSX na rynku. Wychodziło kilka innych pism jak Neo, PsxFan czy oficjalny magazyn Sony Playstation, ale one nikogo nie obchodzily. Nikt o nich nie mówił a jak już to w porównaniu do PE jak duzo słabszy jest od niego.(...)

 

Wszystko spoko, ale Neo Plus było w tamtych czasach równorzędnym rywalem i nie ma chooja, że "nikogo nie obchodziło".

Ja mowię jak było w tamtym czasie czyli jaka była rzeczywistość. Fajnie czytać, ze ktoś kupił Atari Jaguar w 1996 czy, ze kupował oryginalne gry na szaraka w latach 90. Spoko super, nawet jeżeli byłaby to prawda to jest to znikomy % odejścia od normy. Konkurencja była duża (nawet nazwa tematu ma tytuł jednego z magazynów), ale nikt nie miał podjazdu do PE. Wychodzily inne gazety, ale żadna nie dała takiego klimatu jak PE. Czasy sie zmieniają, jest sieć, ludzie mogą napisać wszystko co chcą i przedstawiać rzeczywistość taka jaka im sie wydaje/wydawała. Pisze do ogółu oczywiście nie odbieraj tego personalnie. To trochę jak z kibicami polonii niby ktoś gdzieś słyszał ze tacy istnieją, ale jakoś (pipi)wa nigdy na ulicy ich nie spotkałem.
Odnośnik do komentarza

Kosmos, a grałeś w pełną wersję 18nastki? :)

---

Michaelis, też czekasz na pismo? Pierwszy raz mi się to zdarzyło :pechowiec:

 

Nie, chodzi mi o sam model trybu fut, mikrotransakcje, paczuszki itd. Poza tym w każdym Fucie ostatnio był handicap, hokejowe wyniki, setki słupków, poprzeczek...Nadal łatwiej strzelić z dystansu niż z pola? Mało ma to wspólnego z prawdziwym gamingiem i symulatorem piłki, a już dziś były wielkie problemy przy próbie pobrania gry, poza tym demo było koszmarne. Chodzi mi bardziej o promowanie fify na tak wielką skalę. To po prostu niesmaczne, względem Pro Evo. 

Edytowane przez Kosmos
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.