Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2018


c0ŕ

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie to najbardziej ekscytujący dzień mistrzostw. Od rana mnie telepoce, nie wiem gdzie się podziać. Przed chwilą leciało w radiu Bad Boys BLUE, a BLUE to prawie to samo co Celeste oraz Albiceleste - to dobrze wróży naszym chłopcom. Trochę siem denerwujem ale to dobrze, bo to oznacza, że mi po prostu zależy. Skołatane nerwy, jak to zwykle mam w zwyczaju, staram uspokoić piosenką. Oryginał był/jest śpiewany dla Boskiego Debila przez fanatycznych kibiców Napoli (podaję tę informację jedynie w ramach interesującej wszystkich ciekawostki).

 

O Mamo, Mamo, Mamo (z którą będę mieszkał do końca życia)!!!

Wiesz, czemu me serce bije mocniej?!

Bo dzisiaj gra Lachonel/Edinson!!! Bo dzisiaj gra Lachonel/Edinson!!!

Hej Mamo, mój ukochany gracz!!!

 

Poza tym, MOJA TOPKA ODPADKÓW:

 

5. KOSTARYKA - nie było tej młodości, co cztery lata temu, nie obyło ligowego ogrania, Joel Campbel był kompletnie bez formy, Bolanos (kostarykański Kurzawa) nie mający już siły na pełne 90 minut ogrywał końcóweczki. Obrona z kolei spisywała się jak zwykle bardzo dobrze. Giancarlo i Duarte czyścili jak po(pipi)ani, Keylor w mistrzowskiej formie jak cały Real Madryt, aż przyjemnie było popatrzeć jak kolejnymi świetnymi interwencjami skutecznie powstrzymywał zakusy atakujących drużyn przeciwnych. Była ta sama taktyka, ale wykonawcy odpowiedzialni za tworzenie sytuacji bramkowych zawiedli, nawet legendarny Bryan Ruiz, ale może po prostu nie miał z kim grać. Tej zasłużonej drużynie potrzebna jest rewolucja. Oby tylko wśród czterech milionów obywateli znaleźli się godni następcy tej legendarnej mundialowej ekipy z przed czterech lat.

 

4. IRAN - do dziś wspominam legendarne uderzenie Vahida Amiriego w spotkaniu z Portugalią. Dzielną, dobrze skonstruowaną grę obronną oraz kapitalną wolę walki i gdyby nie problemy z kupieniem korków, bo Donald podpisał umowy z kilkoma sklepami w kwestii "W tym przybytku Irańczyków nie obsługujemy", to może to kluczowe uderzenie by wpadło. Gość mógł nie trafić, bo grał w kiepskiej jakości tenisówkach. Eh to oni graliby dzisiaj z Urusami. Tak się nie stało ale nikt nie zabroni mi marzyć.

 

3. MAROKO - naprawdę mocni na papierze, co jak rzadko znalazło odzwierciedlenie w ich boiskowych poczynaniach. Co nie zagrało w takim razie? Nikt ich ich zawczasu nie poinformował, że liczy się to co w siatce i że to czeba bronić, a potem jechać ze skuteczną kontrą jak się nie ma Neymara albo Kyliana w składzie. Odpadli bo grali widowiskowo. Ale ten Amrabat to dawał do pieca.

 

2. PERU - Inkowie zawsze mieli zakusy do tego, aby stać się Brazylią Ameryki Południowej, ale tą Brazylią, której dzisiaj już nie ma. Tą, którą znamy z legend, z full atakiem i koronkową wymianą piłek. Peruwiańczycy z kolei nadal grają a la mityczna Brazylia i za wszelką cenę próbują wbiegać z piłką do bramki w stylu piękniejszym niż jakikolwiek inny piękny piłkarski styl. Poza tym nienawidzą wykorzystywać przyznawanych im karnych, gdyż uważają, że strzelanie bramki samotnemu typowi z 11metrów godzi w godność ludzi i zwierząt. Tak, podobnie jak Maroko nie zostali poinformowani, iż tutaj to się tak nie da i trzeba strzelać, ale nie atakować. Są romantykami bez Kyliana w ataku i właśnie dlatego są piękni i naprawdę mi ich szkoda.

 

1. KOREA POŁUDNIOWA - słynący z twardej męskiej gry (w przeciwieństwie do np zawodników reprezentacji Polski), amatorzy słodkiego mięsa z naszych pupilów naszymi bohaterami narodowymi od ostatniego czwartku? Świat nie przestanie mnie zadziwiać, chociaż ostatnio robi to coraz rzadziej. Krótka (w przypadku Tygrysów Azji akurat długa) piłka : zlali jakichś tam miszczów czegoś tam, dostali wałkiem w meczu z Meksykiem (a powinno być 1-1), i to oni powinni grać w 1/8 z Brazylią, no ale ktoś wolał Meksyk, więc puścił akcję po faulu na poławiaczu psów, po której Chicharito wpakował im drugą lagę. Wraz z Serbami najbardziej pokrzywdzone drużyny turnieju.

 

 

 

Nadszedł czas aby przywdziać BiałoNiebieskie barwy i rozpocząć świętą bitwę, świętą bitwę narodów!!!

 

 

 

Edytowane przez ciwa22
  • Plusik 4
  • Lubię! 1
  • Haha 2
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, _Be_ napisał:

Obstawił Chorwacja Islandia 10:0 więc myslę, że on się z nami droczy. 

Ogórek w każdym typerze jest na dole. Nic nowego xD

14 minut temu, Kosmos napisał:

ciwa22 - lepszy brat ogóra

 

Też czekam na najlepszy mecz mundialu. Będą dwie wojny światowe dzisiaj :obama:

Czekam na szybkie gole. Oby nie było gry na 0:0 i czekanie na karne :/

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, chris85 napisał:

Ogórek w każdym typerze jest na dole. Nic nowego xD

Czekam na szybkie gole. Oby nie było gry na 0:0 i czekanie na karne :/

Ja czekam na awans latynosów, może być nawet niezasłużony (nie mylić z "spowodowany błędami sędziowskimi")

 

Przed chwilą odwiedziłem kuzynkę z za ściany i jej dwa koreańskie obiady w postaci Luny i Lolka wytypowały latynosów wybierając kabanosa z jedynej słusznej ręki!!!! W intuicję koreańskiego drugiego śniadania nie wypada nie wierzyć!!!

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, ciwa22 napisał:

Nadszedł czas aby przywdziać BiałoNiebieskie barwy i rozpocząć świętą bitwę, świętą bitwę narodów!!!

Ja też na dalsza część turnieju przywdziewam właściwe barwy, albowiem będą to barwy drużyny która na pewno w tym turnieju mnie nie zawiedzie, nie zawiedzie mnie tak jak to zrobiła ona mi, ma własna ojczyzna!11!

20180630_115415.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:rayos:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...