Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2018


c0ŕ

Rekomendowane odpowiedzi

 

3 godziny temu, ciwa22 napisał:

Według wikipedii liczba miejsc dla Europy zwiększy się jedynie o 2 i w sumie ten kontynent będzie mieć 16 miejsc, więc europejskie ogórki raczej na tym nie zyskają. Dotychczas było 13-14.

 

Natomiast Afryka lub Azja mocno skorzystają, bo liczba drużyn zwiększy się odpowiednio z pięciu do dziewięciu oraz z czterech do ośmiu.

 

 

 

 

 

 

 

No to może w końcu mój ukochany Uzbekistan się załapie na Mundial.

Edytowane przez Butt
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Faka napisał:

Jak ja nawet nie będę czuł tego klimatu mundialowego. 

 

wyje.bane w sumie, w tym roku też nie czułem przez to że chyba przez całą fazę grupową za oknem padał deszcz i da się z tym żyć xd

Edytowane przez c0ŕ
  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Mnie mundial zawsze kojarzył się z przed okresem wakacyjnym i było to święto. A teraz to ja nie wyobrażam sobie mundialu w zimie, psychika nie jest w stanie ogarnąć takiego tematu, co te petrodolary potrafiły zrobić z działaczami Fifa. Czuję, że będzie sporo narzekania w 2022 roku przez przesunięcie tego wszystkiego. No nic, zobaczymy jak to w praktyce będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza

Bardzo mi sie podoba pomysl grania mundialu w listopadzie i grudniu. Ale moze dlatego ze ja uwielbiam ten okres roku duzo bardziej niz lato. W przeciwienstwie do lata mam w huy wolnego czasu wtedy, zamiast seriali, kina i gierek bede ogladal meczyki. No kur wa. Jestem bardzo ciekawy jak sie ulozy wtedy sezon klubowy. 3x tak.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, _Be_ napisał:

Jaki jest nowy system eliminacji?

 

Liga Narodów (Polska, Portugalia, Włochy) -> podział na koszyki na podstawie wyników -> eliminacje -> 4 najlepsze drużyny ligi narodów będą mogły zagrać ponownie o awans jeśli nie awansują poprzez grupy

 

<makes sense>

 

Cytat

the qualifying group stage draw will be held on 2 December 2018 at the Convention Centre Dublin in Dublin, Republic of Ireland.[11] The 55 teams will be drawn into 10 groups (five groups of five teams and five groups of six teams).

The teams will be seeded based on the 2018–19 UEFA Nations League overall ranking. The four parti(pipi)nts of the 2019 UEFA Nations League Finals are guaranteed to be drawn into groups of five teams.[1] Matches will take place from 21 March to 19 November 2019.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W 2026 to dopiero będzie absurd, awansuje 48 drużyn, a grupy będą miały 3 zespoły. Już teraz na Mundialu zdarzają się drużyny ogórkowe, a co dopiero będzie jak zwiększy się liczba miejsc.

 

Swoją drogą, ostatnio mi mignęło info, że ten mundial jest pierwszym w historii, kiedy w półfinale nie gra Brazylia, Argentyna lub Niemcy.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
43 minuty temu, Bartg napisał:

 

Liga Narodów (Polska, Portugalia, Włochy) -> podział na koszyki na podstawie wyników -> eliminacje -> 4 najlepsze drużyny ligi narodów będą mogły zagrać ponownie o awans jeśli nie awansują poprzez grupy

 

<makes sense>

 

 

 

E to jakies tam szanse mają :usmiech:

Odnośnik do komentarza

W sumie ciekawe, że to są prawie wszyscy piłkarze w tych półfinałach - ledwie garstka nie gra w wielkich ligach. O ile paru faworytów odpadło jak zawsze, to w strefie medalowej znów nie znalazł się żaden wielki underdog, wszyscy byli w top 10 faworytów do tytułu i żadne Walie czy Islandie tym razem się nie zaplątały.

 

Podoba mi się, dla ilu sukcesów w tym roku witalnym elementem był Dejan Lovren. Gdzie tyle osób pisze, że najgorszy, z nim się nie da wygrać, itd. Te osoby jakoś nie mają jednak na szyi medalu Ligi Mistrzów i Mundialu. A Lovren po cichu gra w 2018 roku lepiej, niż paru kolesi, którzy dostaną nominacje do Złotej Piłki. 

 

Belgia, Anglia (Maguire! Henderson! Stones!), Pogba, Lovren - ktoś z tego grona podniesie puchar Mistrzostw Świata, ależ to będzie słodkie, po wszystkim, co czytałem. 

 

O Lovrenie chyba nadal więcej się mówi ostatnio w kontekście kary 70 tys. franków, jaką Chorwacja miała dostać od FIFA za to, że stoper Liverpoolu pił Red Bulla podczas meczu. Chociaż znając obecny marketing, nie zdziwiłbym się, gdyby Red Bull zapłacił za taką promocję więcej.

 

Albo o tym, że namawiał Vrsaljko, by został na murawie. Raczej go chwalono, chociaż Vrsaljko nie ma się najlepiej - nie zagra z Anglią i pewnie też w meczu o trzecie miejsce. Słabe wieści dla defensywy Chorwacji.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...