Skocz do zawartości

Subnautica


Kinoji

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, kufir napisał:

Jako licencjonowany płetwonurek muszę sprawdzić ale  po obejrzanych materiałach z prawdziwym nurkowaniem chyba nie będzie to miało nic wspólnego. 

No biorąc pod uwagę na jakie głębokości tu się schodzi to gdyby to miało coś wspólnego z prawdziwym nurkowaniem to trzeba by poświęcić kilka godzin żeby wyjść na powierzchnię bo inaczej DCS i game over.  Tego by nikt nie przełknął :cool2:

A tak skoro już jesteśmy przy nurkowaniu głębinowym to rzucę lekkim offtopem i polece Wam ten dokument. Bardzo dobry 

5852a69ed7754.jpg

 

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza

Z filmów o nurkowaniu ostatnio oglądałem ten

 

 

Świetny film, kilka absurdów nurkowych ale mniej wtajemniczeni będą się świetnie bawić , polecam.

 

A dla wszystkich zafascynowanych nurkowaniem. Tak nurkuje się w Polsce. 18 metrów, ja na 1 planie.

 

 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Sven Froost napisał:

 

Ja pieprze, ten opis troche jak 2020 u mnie ale inne okolicznosci xD

Sam opis sugeruje że ten film to jakieś  pseudo nurkowanie aż odechciewa się patrzeć jak to on się ratuje. ;)

Pod wodą oddycha się mieszanką powietrza a nie tlenem !!!

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kufir napisał:

Sam opis sugeruje że ten film to jakieś  pseudo nurkowanie aż odechciewa się patrzeć jak to on się ratuje. 

Wiesz ja na nurkowaniu się nie znam ale jak ktoś jest nurkiem głębinowym który schodzi na 100m+ na Morzu Północnym i ma w tym ileś tam lat doświadczenia to zakładam jednak że raczej nie uprawia pseudo nurkowania :cool2:

Odnośnik do komentarza
Gość Kraboburger_SpongeBoba

Czy "Subnautica", grając w tę produkcję na Ps4/Ps5, jest na tyle zbalansowaną pod względem trudności samej rozgrywki, mechaniki gry i świata przedstawionego, a także trofeów w system PlayStation Network grą video, że zdobycie w niej Platyny (jeśli jest) bądź wszystkich trofków w zestawie, nie przysparza żadnych lub przynajmniej ,,tych większych" problemów? Tym bardziej, jeśli jest się graczem, który nie jest jakoś za specjalnie ,,zaznajomiony" z ogrywaniem symulatorów różnych gatunków/podgatunków bądź strategii craftowych.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Kraboburger_SpongeBoba napisał:

Czy "Subnautica", grając w tę produkcję na Ps4/Ps5, jest na tyle zbalansowaną pod względem trudności samej rozgrywki, mechaniki gry i świata przedstawionego, a także trofeów w system PlayStation Network grą video, że zdobycie w niej Platyny (jeśli jest) bądź wszystkich trofków w zestawie, nie przysparza żadnych lub przynajmniej ,,tych większych" problemów? Tym bardziej, jeśli jest się graczem, który nie jest jakoś za specjalnie ,,zaznajomiony" z ogrywaniem symulatorów różnych gatunków/podgatunków bądź strategii craftowych.

 

jeśli się chce w coś zagrać to nie warto sobie zawracać głowy przed samym graniem platynami trofeami, to choroba :)

Odnośnik do komentarza

I jeszcze warto dodać że OST w tej grze to jest małe mistrzostwo świata. Niby tam muzyka gdzieś tam jest w tle, zupełnie się nie narzuca, wypełnia delikatnie całość a jednak zostaje w głowie i po prostu chce się jej słuchać. Chyba jeden z najlepszych ambientowych OSTów jakie słyszałem w grach 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Kraboburger_SpongeBoba napisał:

Czy "Subnautica", grając w tę produkcję na Ps4/Ps5, jest na tyle zbalansowaną pod względem trudności samej rozgrywki, mechaniki gry i świata przedstawionego, a także trofeów w system PlayStation Network grą video, że zdobycie w niej Platyny (jeśli jest) bądź wszystkich trofków w zestawie, nie przysparza żadnych lub przynajmniej ,,tych większych" problemów? Tym bardziej, jeśli jest się graczem, który nie jest jakoś za specjalnie ,,zaznajomiony" z ogrywaniem symulatorów różnych gatunków/podgatunków bądź strategii craftowych.

 

22 godziny temu, messer88 napisał:

jeśli się chce w coś zagrać to nie warto sobie zawracać głowy przed samym graniem platynami trofeami, to choroba :)


Biorąc pod uwagę budowę wypowiedzi w stylu AI podejrzewam jakiś alter Beriona, tudzież inną jednostkę z jakąś odmianą Aspergera, więc tak - to choroba ;)

Odnośnik do komentarza

Hokej, po dość dużej ilości godzin dorobiłem się tego bydlaka :fsg:

Spoiler

Subnautica-20210408221156.jpg

Oczywiście nazwa mogła być tylko jedna

Spoiler

 

 

Na dziewiczy rejs wybrałem się w stronę rowu co nie spodobało się lokalnej faunie. Innymi słowy posłały na dno moją wyglancowaną, nowiutką maszynę, drugi środek lokomocji i mnie. Na szczęście był save przed wyruszeniem :rayos: 

 

Wkręciłem się mocno w budowanie bazy. Fajny patent. Nieśmiało też zwiedzam głębsze zakamarki oceanu moim bączkiem. Z must have rzeczy brakuje mi na razie schematu ładowarki do baterii i elementów do zrobienia korpusu mecha. 

Udało mi się też zwiedzić Aurorę (3 podejścia i tylko raz mackowate "coś" zeżarło mi pół twarzy. To była tak szybka śmierć, że nawet nie wiem co to dokładnie było :obama: Gra fajnie wymusza planowanie ekspedycji i zabranie wszystkich potrzebnych sprzętów bo nigdy nie wiesz na co natrafisz. 

Odnośnik do komentarza

Below zero zamówione w pre orderze. Wróciłem do jedynki aby ukończyć i utknąłem. nie wiem co dalej robic. Nie włącza się żadna bojka. Muszę chyba porobić moduł głębokości u cyklopa i zejść niżej, może wtedy cos się uaktywni. Dawno nie grałem i czuje się trochę pogubiony. Szkoda ze gra nie robi mapy wraz z postępem odkrywania planety

Odnośnik do komentarza

Cytując klasyka: :we_need_to_go_deeper:

To survival więc o wszystko musisz troszczyć się sam. Też miałem zagwozdki typu jak np. otworzyć drzwi z kodem na Aurorze. Dopiero później zorientowałem się co i jak. Pod koniec też, zorientowałem się jak się biega :facepalm: Mega niewygodne.

Widać, że gierka robiona troszkę cienkim budżetem bo zabrakło szlifu nad kilkoma elementami. Doczytywanie się obiektów to straszna mordęga jak i towarzyszące temu spadki klatek. No i pod koniec często wywala blue screena.@pawelgr5 tak, mech blokuje się mocno. Mnie pomaga na to linka. Śmieszne, bo na suchym lądzie wypuszczenie linki robi bąbelki tak jak pod wodą. 

Transportowanie stuff'u z głębin to masakra. "Ogór" cholernie nieporęczny jeśli chodzi o sterowność, a wejścia ciasne i pilnowane przez lewiatany :shieeet:

Niemniej gierka ma kozacki klimat i pięknie zaprojektowane biomy. Straszy kiedy ma straszyć, zachwyca kiedy ma zachwycać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gierka kozak, wciąga jak bagno, nigdy o niej nie słyszałem a tu proszę taki sztos. Polecam ustawić sprint np pod L2, bo defaultowo jest bardzo niewygodnie.

 

Poległem właśnie na Aurorze i mam lekki wkurw bo nie wiem nawet dlaczego zginąłem... zszedlem pod pokład gdzie jest woda, przeglądając ekwipunek(szperałem bo nie miałem palnika) i stojąc w wodzie zacząłem tracić zycie, więc wybiegłem na pokład bo myślałem że coś mnie atakuje/radiacja czy coś, nawet się uzdrowiłem a zaraz po tym w ułamek sekundy zaliczyłem zgon.. w ciul zapasów poszło sie walić:frog:

 

Edytowane przez grabipl
Odnośnik do komentarza

Ja już ukończyłem to cudo. Czekam na dwójkę i mam nadzieje, że trochę lepiej to będzie działać bo kilka bleuscreenów wpadło na ps4. Baza wybudowana mocno, cyklop używany tylko podczas pierwszego zejścia tam gdzie trzeba było podwieźć prawna. Potem polecam zostawić otwarty teleport i będzie prościej. Doczepić się mogę tylko do tego, że najlepsze bateryjki dostępne są już na sam koniec gry.

 

Polecam wszystkim mocno. Świetna odskocznia od cinematic experience i innych akcyjniaków/samograjów.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...