Skocz do zawartości

PES 2019


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Tez mam mieszane odczucia - podobnie jak _Be_ - HDR i murawa wyglada swietnie, ale sam gameplay... Naogladalem sie tych nieschematycznych akcji na YT, a jak odpalilem to schemat za schematem leci ^^ do tego animacje mimo ze wolniejsze jak dla mnie wydaja sie nieco gorsze niz w 18. 

Odnośnik do komentarza

Gra jest szybsza, moim zdaniem niepotrzebnie. Takie arcadeowe tempo znacznie utrudnia operowanie piłką, przez te kilka spotkań zupełnie nie radziłem sobie z dryblowaniem, bo przy tej szybkości trudno poczuć ciężar zawodnika. Skuteczność dryblingu na balans na tym mocno cierpi, czyli coś co kocham najbardziej i na czym opieram swoją grę, a co było przez ostatnie dwie edycje orgastycznie dobre. Potrzebuję przynajmniej 422 meczów żeby ostatecznie ocenić, może to tylko kwestia przestawienia. 

No i strzały... Już w 2018 piłka na(pipi)ia jak oszalała, tak tutaj trudno ją w ogóle zobaczyć. Gruba przesada, może się to podobać chyba tylko fanom strzelanek. Chyba łatwiej strzelać z R2, to akurat dobrze , bo w 2018 te strzały nie miały specjalne racji bytu. 

To już akurat moje mocne zboczenie, ale wolałem te rozmazane murawy, bo tutaj choć ładne, seksi i w ogóle, to ograniczają mi widoczność, bo zlewają mi się z piłkarzami (niestety mam w tej materii zbyt praktyczne podejście, ale w quake jak by co grałem z włączonymi teksturami) 

 

Z plusów. Poprawiono SI naszych kompanów, pięknie wychodzą na pozycje, a ich zachowanie w zależności od ustawień taktycznych jest jeszcze bardziej różnorodne. 

Długie zagrania są mniej automatyczne, widać to zwłaszcza przy... rozpoczynaniu gry przez bramkarza czy wrzutkach z rożnych (na automatycznych ustawieniach jest mniej... automatycznie). Dla mnie bomba. 

Cudownie, że dodano nowe style gry zawodników. 

Nowe animacje i gra ciałem koszą równo z glebą. 

Ogólnie to zmian jest sporo, oczywiście głównie drobnych, ale na tyle zmieniająych rozgrywkę, że w 2019 nie wchodzi się od tak. Zobaczymy jak będzie, liczę na ciut rozsądniejsze tempo (zwłaszcza te strzały, kurde tej piłki to prawie niye widać jak leci :/), ale jest dobrze. 

 

 

Acha z plusów jeszcze bardziej rozsądne potraktowanie SI gracza komputerowego. Na najwyższym poziomie nie mamy już wrażenia, że każdy rywal to Barcelona i Real w jednym. 

 

Co do schematów, to hmm... jest bardziej kwestia grającego, moim zdaniem gra daje dużo możliwości rozegrania i na razie nie zauważyłem jakiegoś klucza. 2018 była bliska perfekcji w tym elemencie, najlepsza gra piłkarska pod tym względem w historii (biorę na klatę konsekwencję tego twierdzenia), oby tutaj nie było gorzej. 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, pajgi napisał:

2018 była bliska perfekcji w tym elemencie, najlepsza gra piłkarska pod tym względem w historii (biorę na klatę konsekwencję tego twierdzenia), oby tutaj nie było gorzej. 

Nie ma co brać na klate bo mówisz samą prawdę. 

Odnośnik do komentarza

Rzuty wolne mialem dwa w kolejnych po sobie meczach. Wchodzą jak złe. Tzn. fajnie ale coś za łatwo. 

 

Online zagralem na obu platformach. Chodzi jak złoto. Tylko dla mnie ta gra oferuje tylko i może az tylko tryb online. Z żywym przeciwnikiem zawsze props i emolszynsy są, wqurwy, gniecenie pada, kopanie sie po ryju. No to nadal gdzies jest. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, areka napisał:

Nie ma już tego fajnego przepuszczania piłki między nogami pod R1? 

Jest ale nie możesz naciskać niczego innego (w sensie gałki itp)

 

No i jest, jedyna licencja jaką potrzebuje 

 

 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, easye napisał:

A presing/podwojenie? Pod jakim przyciskiem jest obecnie? 

Ja mam pod kwadratem ale gram na ustawieniu customowym (wrzutka kólkiem, strzał kwadratem i sprint triggerem) ale chyba na defaultowym tam też jest.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o lot piłki to mi nawet pasuje - strzały z przed pola karnego wchodzą aż miło - nie pasuje mi jednak zbyt szybkie tempo samej rozgrywki. Oczywiście w porównaniu z FIFĄ to nadal wręcz symulator, ale jakoś to niepotrzebnie podkręcone się wydaje, przez to nie ma czasu nacieszyć się powolnym budowaniem akcji :)

Odnośnik do komentarza

Jakby tak nałożyć tę grafikę na PES-a 2018 to byłoby cudo, a tak... Nie wiem, gameplay wydaje się nijaki i nie odczuwa się już tak działania silnika gry, kolizje nie robią tak jak w 2018. Gra się jak po sznurku, piłka zachowuje się za mało nieprzewidywalnie. Trochę wygląda to tak, jakby cała para poszła w oprawę, a gameplay potraktowali po macoszemu i głównym celem było to, że ma być inny. Po prostu inny. NIe zdziwiłbym się, jakby silnik został uproszczony ze względu na dużo lepszą grafikę, tj. jak miało to miejsce z GTA V i modelem jazdy. U mnie na TV nie zauważyłem, żeby piłka leciała za szybko, jest wyraźnie widoczna, więc może to sprawa odświeżania matrycy w waszych TV/monitorach. Im bardziej szczegółowy obraz, tym bardziej rozmycie jest odczuwalne. Na wyświetlaczu minimum 75 Hz na pewno jest OK.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...