Skocz do zawartości

Sekiro: Shadows Die Twice


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie za to zawsze dziwi jak niektorzy pisza ze bb jest wolne. Albo ze wolniejsze od sekiro o niohu nie wspominajac. Serio? Od ds3 wiadomo ale od bb? Przeciez w niohu czy sekiro jest sporo statycznych walk bo gra mocno opiera sie na parowaniu i kontrach a bb to non stop ruch unik slash slash unik. No i bez skradania.

 

No chyba ze chodzi o te szybkie animacje kontr ale chyba to nie swiadczy o szybkosci gry. Dziwne ludzie

7 minut temu, mozi napisał:

No ale jak to jest że soulsy siedziały w głowie cały czas kombinowało się zanim zasiadło do pada a tutaj wiem że muszę dojechać bossa i tyle.

 

Jeszcze z polowa gry przede mna ale jak narazie to zauwazylem ze w przypadku takiej walki jak genchiro stopien trudnosci polega po prostu na dlugosci pojedynku nie samym przeciwniku. Bo badzmy szczerzy sam w sobie jest dosc prosty ale bedziesz sie z nim meczyl bo pojedynek ma tyle faz no i w ostatniej musisz sie nauczyc nowego movementu gejcziro a zeby sie go nauczyc musisz ginac a zeby sie uczyc znowu musisz wpierw przechodzic znowu poprzednie fazy ktore juz opanowales. No wydluza to ogolny czas 

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Kurczę, no źle się czyta negatywne wrażenia oparte o niczym nieuzasadnione oczekiwania. A to za szybko jest kolejny boss (serio?), a to nie ma za rogiem jakiegoś wypasionego miecza (dlaczego miałby tam być?), a to nie ma co-opa (nie miało go być). Od początku docierały do nas informacje, że nie będzie to gra soulsborne'owa. Tym bardziej krzywdzące dla Sekiro jest podejście, że o to są Soulsy w Japonii - to nie AC i ichnie skakanie po epokach na bazie tego samego systemu.

 

Mnie np. przy małpiej zwinności Wilka daje się we znaki kamera, problemy z linką czy raczej średniawo zrealizowane skradanie (zabijasz typka pół metra od bandy a oni dalej siedzą i lulki palą). A nie brak staminy, zmyślnych skrótów czy brak zdeklasowania genialnego Bloodborne'a.

Edytowane przez stoodio
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, _Be_ napisał:

No jedno jest pewne, nie odpowiada ci po prostu Soulsborne i dla zdrowia olej. A Nioh jak? Bo gra trochę szybsza i bardziej skomplikowana jeśli chodzi o system walki niż Dla/BB. 

 

Nie wiem w sumie. Dawno temu kupiłem, pograłem chwilkę i odłożyłem bo wtedy chyba coś innego ogrywałem i tak leży sobie na kupce wstydu (o ile tak można określić cyfrową wersje). Kiedyś się zabiorą i zobaczę czy to moja bajka.

Teraz myślę czy nie wbijać calaka w Sekiro, no ale grindowanie jakoś do mnie nie przemawia.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Wczoraj dokończyłem platynę,  wykup skilli to była formalność (w moim przypadku 600+ tys. "formalności"  :| ). Pięć przejść, chociaż ostatnie po to aby mniej grindować. Osoby, które chcą wbijać platynę na drugim... no, podziwiam wytrwałość w sumie.

Teraz czas na długi odpoczynek od machania mieczem.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja tam mam gdzieś calaki i platyny ale chcę grę raz prawilnie skończyć i spróbować ng + . A potem pewnie gierka poczeka na dlc i wrócę na ng + do niej. W starych grach from zawsze dlc robiłem na tym samym sejwie  właśnie na ng +. Nigdy nie ograłem dlc do ds3 zastanawiam się czy nie wrócić z braku ciekawszych gier teraz do tego :) DS3  wydaje mi się takie łatwe przy sekiro :)

Odnośnik do komentarza

Guardian ape za pierwszym razem :notbad:

 

Niezly dzik , duzo muczy ale malo grozny. 

Wirujace ciecie sprawdza sie od samego poczatku gry :D w sumie nie zadaje w inny sposob obrazen

Edit:Wstal o skur.wysyn jak mnie wystraszyl xD wiedzialem ze to by bylo zbyt proste 

Edytowane przez kanabis
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, kanabis napisał:

Mozesz dac. Byla przed chwila na strzala juz ale mimo srodkow usypiajacych zabrala mi cale hp jaki walek xD

Spoiler

na fear dobry jest update parasolki albo (pipi)nie z b za każdym razem jak krwią zaczyna pluć. Jeżeli chodzi o jego moveset w drugiej fazie to jak sparujesz jego kilka ataków mieczem wali takim jednym dużym uderzeniem z góry jak sparujesz to to masz chwile na napierdalanie go bezkarnie. Drugi opening to jak do ciebie "ślizga się dołem" z mieczem z przodu. Skacz wtedy nad nim i wal go od tyłu. Oprócz tego możesz w momencie jak go ogłuszysz użyć włóczni aby wyjąć robaka daje to duży dmg. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza



Na pierwszą fazę petardy, nawet te najsłabsze wystarczą. Co jakiś czas rzuć; nabije się małpie posture i będziesz miał spore okienko na zadanie ciosów. Trzymamy się blisko, jak chce łapać to podskakujemy. Na drugą fazę weź włócznię; po deflectowaniu jego komba, które kończy ciachnięciem z góry, padnie na ryj i wtedy możesz wyciągnąć mu włócznią robaka, dzięki temu napełnisz pasek posture dość znacząco. Ja tak zrobiłem trzy razy i po kilku szlagach, padł. Jak zaczyna krzyczeć, to szybko się wycofujesz poza zasięg. A tak to deflecty, jak się rzuca to podskok i możesz go bić po boku.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, kanabis napisał:

Nie mam petard ani tej parasolki

Czyzbym troche ominal? Xd

petardy są mega pomocne w wielu sytuacjach więc polecam je znaleźć ale parasolka też gdzieś tam jest i jest spoko opcja jak ktoś nie ma umiejętności. Teraz na pewnym bossie parasolka strasznie mi pomaga ulepszona. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...