Skocz do zawartości

Nioh 2


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Kolos28 napisał:

Jesteś jeszcze blisko. Jak będziesz w drugiej krainie bądź dalej, to zobaczysz, że nie będziesz tak kosił wszystkich w drodze do bossów emoji6.png

Pewnie tak. Pamietam, ze w pierwszej czesci poziom dosyc szybko szedl w gore :d Dziwi mnie tylko to, ze przelazlem poprzedniczke, klepie mobki bez problemu, a przy bossie taka masakra. Jak sie zblize i zadam 2 ciosy to juz nie mam prawie staminy na ucieczke, rolla, czy blok. Chyba, ze ta kosa taka staminozerna, moze miecz mniej "zre". 

Odnośnik do komentarza

Stamina w tej grze zbyt szybko schodzi, do tego różnego rodzaje paraliże i jesteśmy bezradni.
Musisz głównie ulepszać te parametry, które są przypisane do Twojej broni. Później Serce dla ilości KI i Odwagę, która przyspiesza jej odnawianie. Kondycja też ważną by troszkę pomóc w zwinności przy wyborze ciężkiej zbroi.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Kolos28 napisał:

Stamina w tej grze zbyt szybko schodzi, do tego różnego rodzaje paraliże i jesteśmy bezradni.
Musisz głównie ulepszać te parametry, które są przypisane do Twojej broni. Później Serce dla ilości KI i Odwagę, która przyspiesza jej odnawianie. Kondycja też ważną by troszkę pomóc w zwinności przy wyborze ciężkiej zbroi.

Serce mam chyba na 10 poziomie, bo nastawialem sie glownie na miecz, ale nie wiedzialem, ze Odwaga wplywa na odnawianie Ki. Sprawdze :d Dzieki za info. 

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Il Brutto napisał:

Tatarimokke mnie zatrzymala na troche, fajna odmiana, szybki chociaz wkur.wiajacy boss. Mam kilka pytan w sumie:

1. Jak zwiekszyc liczbe elixirow? Wyczytalem gdzies ze 5 kodam zwieksza o 1 az do 8 ale juz nazbieralem na pewno wiecej i ciagle mam 4.

3. Czy jest jakis cap na ksiazke do resetowania statystyk czy sie cena zwieksza w nieskonczonosc?

1. Normalnie można nosić max 8. Z czasem możesz powiększyć tę ilość odblokowując to w drzewku umiejętności.

3. Zatrzyma się na 1 milionie. Ale możesz te książki nabyć za grosze w domu herbacianym. Musisz tylko podarować jakikolwiek ekwipunek i za otrzymane punkty zakupujesz książki.

 

 

12 minut temu, Wojtas1986 napisał:

Pany ten mały fioletowy cwel , o co z nim chodzi ? Coś mu trzeba dać ?

Wyrzuć przed nim coś z ekwipunku a dostaniesz prezent.

Edytowane przez anarom_pl
Odnośnik do komentarza

Ja uzywam manualnego odnawiania nie po to zeby odnowic ki tylko zeby czyscic kaluze spowalniajace regeneracje. Mam skill na odnawianie po dodge i to wchodzi bardzo czesto. Teraz walcze z Magara Naotaka ktory jest prostym, wolnym i przewidywalnym bossem ale ma skur.wiel tyle zycia ze nie jestem w stanie tak dlugo z nim sie bawic i popelniam bledy.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Kolos28 napisał:

że Kusarigama to jest jedna z najbardziej OP broni. Jest szybka, dosyć dystansowa i potrafi zabierać dużo życia..

Tak, ale też skomplikowana broń. Wysoka postawa jest często grana niej. 

 

9 godzin temu, Kolos28 napisał:

Takie Odachi, jest bardzo wolne, zabiera dużo KI i przy dużej grupie przeciwników staje się bronią kłopotliwą...

Spojrzałem na net i ... Tier 1 broń wg wyjadaczy. No ale to ciężki pancerz ma być do tego.  Odachi ma specjalne ciosy których nikt nie może zablokować.

Masz ten fioletowy buff pod zadyszke już?

 

@bebbop gdzie jest ten mnoznik obrony? Bo nie widzę w statach.

 

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Il Brutto napisał:

Ja uzywam manualnego odnawiania nie po to zeby odnowic ki tylko zeby czyscic kaluze spowalniajace regeneracje. Mam skill na odnawianie po dodge i to wchodzi bardzo czesto. Teraz walcze z Magara Naotaka ktory jest prostym, wolnym i przewidywalnym bossem ale ma skur.wiel tyle zycia ze nie jestem w stanie tak dlugo z nim sie bawic i popelniam bledy.

Odnawianie podczas uniku też czyści kałużę. W drzewku umiejętności można wykupić większy zasięg czyszczenia i luzik. Pierwszą część przeszedłem kilka razy i nigdy nie korzystałem z manualnego odnawiania ki. Ale rozumiem bo każdy gra jak lubi.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Kolos28 napisał:

Wpływa ale pewnie inne też.
Czasem trzeba poszukać innej pozycji do upgrade bo ta odpowiedzialna za daną cechą zaczyna dawać tylko +1. Pewnie jest to zależne od siebie.

Jest hard cap na 30 lvl, o ile dobrze pamietam.

 

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.03.2020 o 01:27, bebbop napisał:

Jak wybierasz buciory, gacie lub pancerz to masz tam ogolna statystyke obronnosc, ktora chyba wzrasta wraz z waga przedmiotu. Czasem mnoznik jest mniejszy, ale obronność wieksza i nie wiem, czy lepszy jest mnoznik obrony, czy wlasnie ta obronnosc jako ocena najlepszego ekwipunku. 

To wyżej to zwykły def, to niżej to coś w stylu poise z soulsów, wpływa na twój stagger i uratę ki od ataków przeciwnika. Analogicznie masz z brońmi, tylko oczywiście w drugą stronę. Przypominam, że po wduszeniu klawisza 'options' można sobie poczytać objaśnienie każdego statsa. Nie wiem czy jest wielki sens na to paczeć, bo i tak wartości będą podobne, tym bardziej, jak się kompletuje jakiś set i celuje głównie w któryś z limitów wagowych.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dawkuje sobie tą wybitną grę więc dopiero skończyłem 2 region (który w mojej opinii był banalny, a ostatniego bossa zabiłem łukiem na dystans :D ). Kilka pytań z ciekawości (dam w spoiler, chociaż raczej nic tu wrażliwego nie ma):


 

Spoiler

 

- o co chodzi z tą herbaciarnią? Kiedy to odblokuje i co tam można zdobyć? To samo tyczy się drugiej opcji w naszej "Chacie" czyli wywieszanie jakiś zwojów - to jakiś wizualny dodatek czy też coś nowego?

- kiedy zostanie możliwość modyfikacji u kowala? Jest to ostatnia opcja którą mam nadal niedostępną w opcjach

- ostatnie najbardziej mnie nurtujące...ktoś może mi łopatologicznie wytłumaczyć rytuał pogrzebowy? Co ja tak naprawdę zyskuję przez zniszczenie rdzeni dusz? 

 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, mugen napisał:

To wyżej to zwykły def, to niżej to coś w stylu poise z soulsów, wpływa na twój stagger i uratę ki od ataków przeciwnika. Analogicznie masz z brońmi, tylko oczywiście w drugą stronę. Przypominam, że po wduszeniu klawisza 'options' można sobie poczytać objaśnienie każdego statsa. Nie wiem czy jest wielki sens na to paczeć, bo i tak wartości będą podobne, tym bardziej, jak się kompletuje jakiś set i celuje głównie w któryś z limitów wagowych.

Dzieki za info. Wlasnie wczoraj zauwazylem te podpowiedzi pod optionsem, ale i tak jest to zbyt ogolnie wyjasnione. Skonczylo sie na tym, ze patrze tylko na wysokosc obrony + efekty specjalne. 

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Sobies napisał:

Dawkuje sobie tą wybitną grę więc dopiero skończyłem 2 region (który w mojej opinii był banalny, a ostatniego bossa zabiłem łukiem na dystans :D ). Kilka pytań z ciekawości (dam w spoiler, chociaż raczej nic tu wrażliwego nie ma):


 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

- o co chodzi z tą herbaciarnią? Kiedy to odblokuje i co tam można zdobyć? To samo tyczy się drugiej opcji w naszej "Chacie" czyli wywieszanie jakiś zwojów - to jakiś wizualny dodatek czy też coś nowego?

- kiedy zostanie możliwość modyfikacji u kowala? Jest to ostatnia opcja którą mam nadal niedostępną w opcjach

- ostatnie najbardziej mnie nurtujące...ktoś może mi łopatologicznie wytłumaczyć rytuał pogrzebowy? Co ja tak naprawdę zyskuję przez zniszczenie rdzeni dusz? 

 

 

Jakim cudem zabiłeś bossa z łuku jak nawet granatnikiem nie można za dużo mu ściągnąć paska. Generalnie takiego przeciwnika można tylko podrapać z łuku, a już nie wspomnę że limit strzał mamy mizerny.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, anarom_pl napisał:

Jakim cudem zabiłeś bossa z łuku jak nawet granatnikiem nie można za dużo mu ściągnąć paska. Generalnie takiego przeciwnika można tylko podrapać z łuku, a już nie wspomnę że limit strzał mamy mizerny.

 

Już Ci opisuję cały przebieg

 

Ja też w ten manewr nie wierzyłem, ale po 4 zgonie stwierdziłem, że pora zmienić mój lekko za cieżki gear, ponieważ za szybko się męczyłem unikając jego szybkich ataków. Założyłem lekki set, przed wejściem na salę nałożyłem truciznę na strzały (mój build to sword + bow) i zaraz na wejściu starałem się mu wpakować 4 strzały żeby go zatruć. Potem jak szaleniec biegałem tylko w kółko, a on w oddali próbował mnie atakować. I wtedy pakujesz mu strzałę, która przerywa jego atak. Zrobiłem tak 2 razy i jego stamina spadła do zera = podszedłem i dobiłem go. Tą czynność powtórzyłem jeszcze 2-3 razy + odpaliłem przemianę yokai + używam rdzenia duszy Enki + szkielet wartownik. Padł atakami na dystans jak kawka :)

 

Tyle :)

Edytowane przez Sobies
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...