Skocz do zawartości

Nioh 2


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, messer88 napisał:

Lokowanie sobie punktów po równo w dwa staty heart/skill będzie tu viable? Gra mi się ok tylko pytanie czy to nie będzie problemem dalej, nioh1 pograłem tylko chwilę i nie wiem jak tam wygląda sprawa z buildami później w grze. 

To zależy od tego jak chcesz grać ja laduje w heart ale też w zręczność a wszystkie prawie stasty mam na 10 (poza magia). Do 10 największy wzrost jest więc wg mnie opłaca się np kondycję (udźwig) mieć minimum na 10 tak samo odwagę (odnawianie ki). Heart przy 68 poziomie mam już na 41 i pewnie będę ładował nadal przy mieczu. A zręcznośc ładuje z powodu ninjutsu aby sobie grę urozmaicić na razie mam 15. Tutaj jest kompletna dowolność możesz przez 100 lvl tylko ładować w jedno ale wg mnie warto dywersyfikować aby mieć w zanadrzu inne umiejętności. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, second napisał:

Na czym właściwie polega znajomość broni? Im większa, tym bardziej rosnie dmg?

Tak, dodatkowo, przy niektórych perkach na broni masz taki znaczek z prostokącikami, jak wykorzystujesz broń z pełnym familiarity jako materiał do soul fusion, to możesz przenieść taki skill na broń którą boostujesz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kto wiedział, że Nurikabe (ściany z oczami), mozna pokonać bez walki? Wystarczy tylko przyjrzeć się koloru oczu ściany i wybrać gest z tej samej grupy kolorystycznej. 

14 godzin temu, second napisał:

Na czym właściwie polega znajomość broni? Im większa, tym bardziej rosnie dmg?

Tak, dodatkowo poniżej masz drugi pasek, świadomości, on również zwiększa dmg, ale na yokai. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kolos28 napisał:

YETI

Ale odkryłeś Amerykę , tymi ścianami emoji23.pngemoji23.png

 

Platyna w tej grze jest strasznie upierdliwa przez te 9 broni co trzeba zrobić...

Niby nic ale weź baw się magią czy nijutsu..

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

Ze ścianami to ten myk działał już w pierwszej części, choć nie jestem przekonany, co do tego koloru oczu. Znam natomiast inny sposób na wybranie odpowiedniego gestu - jeśli podejdziemy do pobliskich, czerwonych grobów innych graczy to tam jest napisana przyczyna śmierci. A w tych grobach przy ścianach powód zgonu jest opisany jako gest, który gracz wykonał (i przez to zginął), więc wystarczy wybrać inny ;) 

 

Jeśli chodzi o ninjutsu to ja akurat używałem go przez prawie całą grę, wiec nabiłem 600.000 punktów :P Z magią gorzej, mam niecałe 100k (trochę korzystałem z talizmanu gnuśności, nakładania elektryczności na broń), ale chcę zrobić tak, że zresetuje sobie statsy, dam sporo w magię i gdzieś to się pofarmi. I tak nie jest źle, bo znerfili wymóg znajomości z 180k na 120k, więc na pewno pójdzie szybciej :D (choć dla magii to nadal 250k...) Ogólnie to właśnie dzisiaj skończyłem fabułę i rzeczywiście, mając build oparty o nijutsu pod koniec gra przechodzi na tryb easy/normal, bo łącząc odpowiednie ninjutsu, do tego mieć założony na siebie set Kato, można zbić bossowi z pół paska zdrowia zanim w ogóle będzie w stanie do nas podejść...

 

@Kolos28, a jak kolekcjonowanie herbat, zebrałeś już 50? :>

Odnośnik do komentarza

Panowie widzę ostro łupieta a ja od 2 dni nie dotykam konsoli ;( znowu będę leszczem, nawet story nie skończyłem jeszcze.

 

Zgadzam się z przedmówcami, poprzednio dałem Ni Oh 2 7.5, jednak 6 kraina podbiła ocenę do 8.5. Koei zostawiło najlepsze na koniec. A jeszcze przecież ng+ i może dlc.

 

Cieszę się że kończą się moje męki magiem omnyo, z przyjemnością przeskocze na tank build.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, YETI napisał:

Czemu męki? Sam planuje pakować w magię. 

Już o tym mówiłem, czary się bardzo szybko zużywają, a bez nich jesteś cienki bolek, musisz ostro dopakować lvl żebyś widział efekt, one shoty od enemies itp.

3 minuty temu, Kolos28 napisał:

Tak, zostało mi 15% trofek do platyny.

 

Opłaciło się latać za Kodama :hi:

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Kolos28 napisał:


Tak, zostało mi 15% trofek do platyny.
Obecnie mam już 3 bronie zrobione bo to głównie one mi zostały plus dwa proste trofea.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

 

A miałeś jakiś patent na farmienie czy same wpadły? Chodzi mi o NG. Ja po przejściu gry mam 31 i właśnie zastanawiam się jak najszybciej zdobyć te 19...

Odnośnik do komentarza

Nie gram NG+

Wszystko robię z poziomu zwykłej gry , pomagając innym.

Taka ciekawostka - używając Bramy Tori w celu pomocy innym, nie grając w NG plus i tak często trafiamy do NG+

Oczywiście aby tak było trzeba przejść grę.

 

 

Edit

Tak się teraz zastanawiam czy wyrzucone przedmioty mogą służyć innemu... Łatwo wtedy by było zdobyć brakujące kubki

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Kolos28 napisał:

Ten grind broni to jakaś masakra - idzie jak krew z nosa...

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Ryjku, dzisiaj siadłem na godzinkę i zrobiłem trofea z dwóch broni, także nie jest tak źle.

Idź do NG+ na jakąś misję z wysokim levelem i idzie szybko. Ja wchodzę tam gdzie jest mnóstwo grobów i nabijam na czerwonych.

Tak na marginesie to włócznia jest chyba najprostszą bronią do tłuczenia czerwonych. Postawa średnia + spamowanie trójkąta i padają jak muchy ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
A ten współczynnik broni z NG+?
Wypadają mi zielone bronie i zbroje z +1 i +2
O to chodzi.
Ryjku, dzisiaj siadłem na godzinkę i zrobiłem trofea z dwóch broni, także nie jest tak źle.
Idź do NG+ na jakąś misję z wysokim levelem i idzie szybko. Ja wchodzę tam gdzie jest mnóstwo grobów i nabijam na czerwonych.
Tak na marginesie to włócznia jest chyba najprostszą bronią do tłuczenia czerwonych. Postawa średnia + spamowanie trójkąta i padają jak muchy
Tylko jak pomagam ludziom to często wpadam do NG+ ale pewnie tylko do dwóch pierwszych krain, które są od razu dostępne.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Heh graa zrobiła się za prosta. Jestem zaraz po walce z 

Spoiler

Kesha

I jak zginąłem że 3 razy w drodze do bossa tak Boss był łatwy. Wydawał się przez chwilę trudny ale miałem talizmany przeciwko ogniu (w końcu cała mapa praktycznie w ogniu stała więc byłem przygotowany. Boss padł za pierwszym razem. Wcześniejsza misja główna też niby wielki Boss na końcu a jak przybiegłem do jego brzucha nic mi całą walkę nie zrobił sam blok wystarczył. Troszkę na razie bossowie mnie rozczarowują. Tak samo mistrz w dojo przy misji mistrzowskiej spodziewałem się więcej i mam wrażenie że nioh 1 był trudniejszy. Gram mieczem i tonfa. 

 

Nie zrozumcie mnie źle bawię się dobrze i samo dotarcie do bossa często stanowi wyzwanie ale nie czuje tej ciężkości starć z bossami i nawet code vein które ogrywałem kilka miesięcy temu wydaje mi się trudniejsze:) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...