Skocz do zawartości

Verbatim czy jajko - co było pierwsze...


Rekomendowane odpowiedzi

Gość ragus

Liczę na DLC do tematu z użytkownikiem KLEJU

 

Boże jak go kiedyś obso rozje,bał na forum, jak zaczął wyciągać kadry z komiksów które tamten kradł xDdddd

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
Teraz, milan napisał:

Ale taniocha, u nas 30 zł normalnie, 20-25 dla stałych klientów, 4 za 100 zł.

 

Jak weszła era DVD i gierek PS2/XBOX to Grzecha już nie było. Wszyscy mieli po 20-25. Te po 25 z fachowym nadrukiem.

 

F0Lm67X.jpg

 

Ale wówczas był już necik 0,5 mega, to się targało z torrentów całymi dniami nowości.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, milan napisał:

Ale taniocha, u nas 30 zł normalnie, 20-25 dla stałych klientów, 4 za 100 zł.

No u mnie było chyba z 20 zł od płyty za gierki z PSXa. Największy ból było brać gierki na 3 czy 4 płytach, płaciło się jak za zboże. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Butt napisał:

No u mnie było chyba z 20 zł od płyty za gierki z PSXa. Największy ból było brać gierki na 3 czy 4 płytach, płaciło się jak za zboże. 

Przeczytałem w Extreme, że Fear Effect Retro Helix to fajna gra. Cztery dychy poszły w peeezdu na 4 płyty u Grzecha - nawet pierwszej nie dałem rady skończyć :(.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza
Gość ragus
2 minuty temu, ping napisał:

 

 

 

 

Ale wówczas był już necik 0,5 mega, to się targało z torrentów całymi dniami nowości.

 

Kiedyś było promo na Neostradę 512mb/s za złotówkę bez zobowiązań. Kumpel wziął tylko po to żeby targnąć z kaazaa THPS4 i Wormsy 3d xdd

 

I ten stres czy matka nie wyłączy blachy po trzecim dniu jak tu już 48%

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Hyh, łezka się w oku kręci, czytając te wszystkie afery. Powiem wam, kiedyś aktywnie rozmawiałem z wieloma zgredami i współpracownikami przez gg, z jakiś przyczyn zwierzali mi się chętnie, a ja wiedziałem że gdyby kiedyś coś z tego wyszło na jaw, to by był syf na pół branży. Zresztą do dziś trzymam się obietnic, że niczego nie wypaplam, bo po ch*j komuś niszczyć życie albo karierę. Nie spodziewałem się, że akurat afera z Shivą wyjdzie na jaw po tak długim czasie. On mi kiedyś wyjawił po odejściu tuż, że wkurzało go to piractwo. Pewnie byłbym zaskoczonyzaskoczony, ale podczas kilku wizyt w redakcji byłem tego świadomy. I no big deal, szybko zajarzyłem że przecież nikt z Japonii czy z USA im gier nie wysyła. Myślę, że piractwo w Polsce to był (niechlubny, bo niechlubny) fenomen, którego redakcja PE (i nie tylko) była częścią. Został on w pewnym sensie wyryty w pokoleniowej mentalności subkultury wyrosłej na giełdach. Z tego nie da się ot tak przestawić. Pamiętam, że X360 miał się tak dobrze, bo pozwalał odpalać pirackie gry, pomimo iż było to w czasach gdy pokolenie lat 80-90 miało już jakieś stabilne zatrudnienie, a sytuacja ekonomiczna Polski była już spoko. Na szczęście ten etap w zasadzie jest już bardziej folkorem.

 

Ale wbrew obiegowej opinii o kopiowaniu, to kiedyś w redakcji PE zastałem bodajże Koso, który w pocie czoła ogrywał bodajże Resident Evil Zero i robił zapiski (do recenzji albo do poradnika). Nawet mnie ochrzanił, że mu przeszkadzam. Żadnego ściągania z gamefaqs. Szacun ;)

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ping napisał:

 

Jak weszła era DVD i gierek PS2/XBOX to Grzecha już nie było. Wszyscy mieli po 20-25. Te po 25 z fachowym nadrukiem.

 

F0Lm67X.jpg

 

Ale wówczas był już necik 0,5 mega, to się targało z torrentów całymi dniami nowości.

Nie no, za czasów PS2 to już tylko oryginały na wszystkie sprzęty.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, ping napisał:

Przeczytałem w Extreme, że Fear Effect Retro Helix to fajna gra. Cztery dychy poszły w peeezdu na 4 płyty u Grzecha - nawet pierwszej nie dałem rady skończyć :(.

Gdyby nie te udawanko, to spokojnie pod oceniaczką by była liczba płyt.

"dobra gra, ale poczekajcie na wersję ze skompresowanymi filmikami"

  • Plusik 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
10 minut temu, Grabek napisał:

PS2? Zakup network adaptera to była najlepsza decyzja w życiu. Do tego jakiś seagate 80gb :fsg: 

hdloader czy inny biedacki OS i jechane. Prędkości wczytywania się san andreas nie zapomnę nigdy

San Andreas na PS2 miej litość towarzyszu tylko pierwszy Xbox z HDD loaderem i lecimyyyyy

Odnośnik do komentarza
Gość ragus
4 minuty temu, _Be_ napisał:

San Andreas na PS2 miej litość towarzyszu tylko pierwszy Xbox z HDD loaderem i lecimyyyyy

 

Nie sondze. Na piracie nie wczytywały mi się tekstury asfaltu.

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, milan napisał:

Pytanie do poznaniaków:

pamiętacie dwóch miłych Panów na ogrodowej/półwiejskiej ?xD ech, ci to mieli dobre płytki, tylko bez okładek. No ale się nie wracało przynajmniej na BEMA z wersją beta jackie chun  stuntmaster

No co Ty dajesz?!

Całe życie w tym fyrtlu mieszkałem, a pierwsze słyszę...

Bema skończyło się dla mnie po erze PSX (piękne to były wydania, z okładkami i tłoczonymi płytami, po 30 zł z tego co pamiętam), na Dreamcasta i PS2 zaopatrywałem się już w takim kiosku na Hermańskiej, przy Dmowskiego. Pan obsługujący wyglądał jak James Woods tylko z zakolami. Tutaj dystrybucja była trochę inna, bo drukował listę dostępnych tytułów, zamawiało się, a odbiór był na drugi dzień.

 

Przy okazji bardzo dziękuję koledze, który wrzucił linki do skanów starych numerów PE, ile wspomnień...

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Roger napisał:

 

 

Komedia bo? Tak, grałem na piratach w czasach PSX-a. Znam wielu ludzi z branży, którzy robili podobnie a dziś wmawiają innym publicznie, że mając 13, 14 lat kupowali wszystkie nowości na oryginale i jeszcze ściągali nowości z importu. Nie było mnie wtedy stać na takie luksusy i mam udawać, że było inaczej?  A mnie np. śmieszy, że gość po 18 latach pamięta i żali się na forum, że ktoś był mu winien 20 złotych i nie oddał. Pośmiejmy się razem. 

 

Teraz, Mr. Shiva napisał:

 

Grałeś i super, że o ty  mówisz. Kupię magazyn, któergo red. nacz. dumny jest z tego, że kradł, bo "takie były czasy". Nie żalę się, tylko pokazałem tym wpisem fenixa i jego świtę - bandę złodziejów, których tylko interesowało, by spłacić ratkę za ówczesne V40. Ty tylko fakty.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...