Skocz do zawartości

DiRT Rally 2.0


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny problem tej gry to koniecznosc ciaglego polaczenia z RaceNetem. Kiedy ten nie jest dostepny gra jest bezuzyteczna, nie pograsz w karierze, nie wejdziesz do garazu, nie zrobisz nic. Wczoraj mialem sytuacje kiedy po 10 min. prob polaczenia sie z Race Netem po prostu wylaczylem gre bo mialem dosc. Mnustwo ludzi zglasza ten problem. Codies podalo na swoim fb, ze sa swiadomi problemu I pracuja nad aktualizacja…

Duzo tez w tej grze nie zrozumialych dla mnie dezajnerskich decyzji. Zaczalem kariere, wybralem sobie Subarke I ruszylem na shakedown. Tak sie zlozylo ze ja calkiem mocno na shakedownie skasowalem. Kiedy chcialem zaczac odcinek gra sie mnie  pyta czy chce owe zniszczenia naprawic. Problem w tym, ze kariere zaczynasz z pustym kontem I nie mialem srodkow na naprawe. Wystartowalem mimo wszystko. Na event jest tylko 5 restartow, po ktorych zostaje ci opcja zrezygnowania z eventu, badz ciagle wychodzenie do menu glownego I ponowne wczytywanie postepu aby podjac kolejna probe. Po demolce mojej Subarki, braku mozliwosci restart, zrezygnowalem z calego rajdu aby zaczac od nowa. Jakiez bylo moje zdziwienie kiedy w menu wyboru samochodu zobaczylem moja zdemolowana Subarke… I ciagle puste konto na ewentualna naprawe. Kto na to w Codemasters wpadl I pomyslal ze to dobry pomysl...

Mam wrazenie, ze z oryginalnej ekipy, ktora tworzyla Dirt Rally pozostala jedynie sprzataczka ^^        

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Kolejny problem tej gry to koniecznosc ciaglego polaczenia z RaceNetem. Kiedy ten nie jest dostepny gra jest bezuzyteczna, nie pograsz w karierze, nie wejdziesz do garazu, nie zrobisz nic. Wczoraj mialem sytuacje kiedy po 10 min. prob polaczenia sie z Race Netem po prostu wylaczylem gre bo mialem dosc. Mnustwo ludzi zglasza ten problem. Codies podalo na swoim fb, ze sa swiadomi problemu I pracuja nad aktualizacja…
Duzo tez w tej grze nie zrozumialych dla mnie dezajnerskich decyzji. Zaczalem kariere, wybralem sobie Subarke I ruszylem na shakedown. Tak sie zlozylo ze ja calkiem mocno na shakedownie skasowalem. Kiedy chcialem zaczac odcinek gra sie mnie  pyta czy chce owe zniszczenia naprawic. Problem w tym, ze kariere zaczynasz z pustym kontem I nie mialem srodkow na naprawe. Wystartowalem mimo wszystko. Na event jest tylko 5 restartow, po ktorych zostaje ci opcja zrezygnowania z eventu, badz ciagle wychodzenie do menu glownego I ponowne wczytywanie postepu aby podjac kolejna probe. Po demolce mojej Subarki, braku mozliwosci restart, zrezygnowalem z calego rajdu aby zaczac od nowa. Jakiez bylo moje zdziwienie kiedy w menu wyboru samochodu zobaczylem moja zdemolowana Subarke… I ciagle puste konto na ewentualna naprawe. Kto na to w Codemasters wpadl I pomyslal ze to dobry pomysl...
Mam wrazenie, ze z oryginalnej ekipy, ktora tworzyla Dirt Rally pozostala jedynie sprzataczka ^^        
Dokładnie jak mówisz. Zacząłem identycznie jak Ty. Pojechali na maxa z tą naprawą.
W recenzjach niektórzy mówią że nowy Dirt jest Arcade, osobiście się z tym nie zgodzę. Ale tak, po genialnej pierwszej odsłonie człowiek oczekiwał godnego następcy.
Odnośnik do komentarza

OK w karierze bralem udzial w mistrzostwach 6 rajdow kazdy po 6 OS-ow. Podczas 5 rajdu wywalilo mnie z RaceNeta. Z menu glownego probowalem ponownie wczytac mistrzostwa po czym przywital mnie komunikat, ze twoje mistrzostwa zostal zresetowane poniewaz zostala wykryta rozbieznosc miedzy lokalnym zapisem gry a zapisem w Race Necie... Calodniowy postep, pot, krew I lzy poszly sie je. ac. Szkoda ze wklepalem kod na delux edition bo bym to w hooj sprzedal. 

Odnośnik do komentarza

I teraz nie wiem co robic. Nie gralem w jedynke a dwojka mnie zaciekawila i dosyc szybko zlozylem zamowienie. Teraz nie wiem co zrobic. Z jednej strony pojscie w strone casuala jest mi na reke bo nie mam kierownicy i jestem zmuszony do grania na padzie. Z drugiej informacja o tym ze gra jest wydmuszka bez zawartosci...

 

Co robic? Anulowac zamowienie i poszukac gdzies jedynki zeby zapoznac sie z seria od lepszej strony czy przestac sie denerwowac i czekac na kuriera z dwojka? Ekonomicznie nie ma tragedii, nie jest tak ze nie mam co do garnka wlozyc przez te 2 stowy na gierke - jednak jestem duzym przeciwnikiem dlc i jesli mam dokupowac teraz druga polowe gry w formie kilku dodatkow....

Odnośnik do komentarza

Ok czyli dobrze zrozumialem:

Podstawka to 6 rajdow, 7 torow rallycrossowych i 50 fur

Season1 to 3 rajdy, 6 torow i zero samochodow - jedynie jakies malowania do customizacji

Season2 to powtorka z 1 jedynki jesli chodzi o ilosc zawartosci (tresc chyba nie jest jeszcze ogloszona)

 

Czyli w podstawce mam polowe rajdow i wszystkie samochody (ktore jak juz wyzej czytalem kupuje sie w jakis kuriozalny sposob w konkretnych godzinach :D). Sezony daja mi druga polowe rajdow i zero samochodow.

 

Teraz kwestia ceny - jest jakies info? W ps storze nic nie widze, google tez nie wypluly mi jakiegos konkretnego wyniku :/

Odnośnik do komentarza

Pograłem dzisiaj, może jeszcze zbyt wcześnie na jednoznaczne opinie, ale ja nie rozumiem tego czepiania się. Moim zdaniem gra jest bardzo dobra, model jazdy na szutrze lepszy niż niż w Dirt Rally, zdecydowanie bardziej czuć ciężar samochodów. Rajd Polski jest bardzo satysfakcjonujący, polski pilot też daje radę. Pogram więcej to wypowiem się bardziej wylewnie. :)

Odnośnik do komentarza
Spoiler

 

Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się dobrej gry po tych wszystkich ocenach graczy, szczególnie po tym jak zjadłem zęby na DiRT Rally 1.0. Stwierdzam, że samochody zdecydowanie prowadzą się trochę łatwiej niż w pierwszym Rally i zdecydowanie trudniej niż w 4 (Audi Quattro w Portugalii to jest spore wyzwanie :P). Jestem zachwycony bo mimo wszystko jazda samochodem jest dla mnie niesamowicie satysfakcjonująca. Dodatkowo w trybie Rallycross w końcu mamy bardzo dużo tras i nie żałuje absolutnie, że wydałem na Nią pieniądze w dniu premiery.  

 

Oczywiście biorąc pod uwagę techniczne kwestie: (always online w karierze, drobne bugi, system sezonów w DLC)  moja ocena jest trochę zaniżona, jednak mimo wszystko, nawet jeśli ktoś liczył na powtórkę z DiRT Rally 1.0 polecam sprawdzić, bo mam dużo większy fun z jazdy niż w 1.0.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, gtfan napisał:

Graficznie coś jest nie tak - wydaje mi się że filtry są troszkę bardziej bajkowe niż realistyczne, do tego tekstury nawierzchni to jakiś dramat. Do tego dość nieczytelne są te trasy, szczególnie w nocy i/lub w deszczu.

 

Graficznie jest strasznie biednie przynajmniej na PS4. Obraz jest rozmyty jak na skompresowanym wideo z Youtuba. Tak jak piszesz tekstury podloza wolaja o pomste do nieba. Zgaduje, ze to silnik graficzny uzyty przy Ditr4, dodali tylko bardziej zaawansowana fizyke I juz pary na wiecej nie starczylo. W ogole czesto mam wrazenie, ze gram wlasnie w Dirta 4. Szczegolnie jak na mecie wita mnie ten sam marshal w pomaranczowym kombinezonie i macha na mnie bo stanalem pol metra za blisko. OS-y sa strasznie monotonne I na jedno kopyto, nie wyrozniajace sie niczym szczegolnym, niczym  te generowane w D4. WRC7 pod tym wzgledem bije nowego Dirta na glowe. Ta sama wyblakla, wyprana z zycia paleta kolorow. Slonce swieci jakby nie moglo (chmury po wybuchu atomowym?;) Nie wiem skad te wszystkie wysokie oceny jakby sie wszyscy umowili… Czy to ja oczekuje za duzo czy takie sa dzisiejsze standardy.

Widze tutaj szanse dla WRC8 i szczerze kibicuje tej grze. Niech tylko pojda bardziej w strone symulacji a lykna nowego Dirta bez popity.         

Odnośnik do komentarza

JA oczywiście werdykt wydam jak ogram. W jedynce też pamiętam dużo osób płakało a ja zrobiłem w dirt rally pierwszym platynkę z przyjemnoscią. 

 

Osobiście sądzę, że codemasters przydałby się prztyczek w nos w postaci dobrze dopracowanej konkurencji - czyt. WRC 8. Seria WRC zmierza w dobrym kierunku i myśle, że w kolejnej odsłonie jest w stanie wyprzedzić Dirt'a. Do tego licencja zrobi swoje.

Odnośnik do komentarza

dałem 2 szanse gierce i o ile na PC graficznie jest naprawdę dobrze, tak dla mnie Dirt 1 pod względem tras jest nadal lepszy.  RaceNet o dziwo działał cały czas,  poziom trudności znacznie obniżony, gra bardzo dużo wybacza, łatwo jest w miarę opanować auto, kontakt z poboczem nie zmusza od razu do zrestartowania wyścigu jak to było w 1 - jeżeli ktoś się odbił od pierwszej części, to tu zdecydowanie może spróbować. Pełnej kwoty za grę z tak wycięta zawartością na pewno bym nie dał, skrobnę coś więcej jak chociaż trochę kariery pchnę do przodu.

Odnośnik do komentarza

Jaką wyciętą zawartością? Nowych odcinków i rajdów jest tyle samo co w Dirt Rally. Samochodów nie liczyłem, ale ich liczba jest przynajmniej zbliżona.

 

Uważam że to świetna gra. Model jazdy doskonały- czuć ciężar aut (bolączka Dirt Rally), a problemy z podsterownością zostały rozwiązane (bolączka Dirt 4). Jazda na kierownicy daje ogromną satysfakcję. Trasy w Polsce i Nowej Zelandii świetne. Polski pilot daje radę. System kumulacji zniszczeń, wyboru opon i degradacji trasy robią mega klimat. Poziom trudności wyżyłowany- od zawodów rangi Clubman robi się ciekawie. Grafika faktycznie mogłaby być trochę lepsza, ale co z tego? To najlepsza gra rajdowa tej generacji moim zdaniem. Jak się komuś nie podoba marshall machający przy mecie albo niemożność wykorzystania tego samego samochodu w dwóch rajdach jednocześnie to widocznie nie dla niego prawdziwe symulatory, bo według mnie takie smaczki właśnie budują atmosferę realizmu. Ja się mega wkręciłem.

Edytowane przez _White_
Odnośnik do komentarza

Przecież ta gra jadąc Porsche jest niegrywalna na padzie. Co oni zrobili z tą grą? Gra się jakbym prowadził taczkę ze słoniem na niej. Zrobiłem dwa wyzwania lancią ale i nią mi się źle jeździ, ta z kolei zbyt nerwowo reaguje na wychylenia drążkiem, a samochód ma dziwną mega przyczepność jak tylko wduszę gaz. Jak dojeżdżam bez gazu do zakrętu, to samochód ledwo skręca, a jak tylko dodam gazu, to zachowuje się jak gokart. Masakra, nie potrafię wyczuć tych aut...

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem ta gra nie powinna mieć w tytule Dirt Rally 2.0 tylko Dirt 5 i było by idealnie, a najlepiej jak by tak wyglądał Dirt 4. Odnoszę wrażenie, że bazą do tworzenia dwójki był bardziej ten nieszczęsny Dirt 4 niż Dirt Rally. Trochę to wygląda tak jak by kilku ludzi pracujących nad jedynka zastąpiono ekipą z Drivecluba. Jest fajnie, miodnie, trochę bajkowo, po przejeździe odcinka myślę sobie „ niezły jestem” a nie „ ale było prze(pipi).....” jak w jedynce. Gra mi się podoba bo mimo że nie jest formatu jedynki ciągle sprawia radochę i na pewno kilka razy lepsza od Dirt 4.

Jeszcze warto wspomnieć o deszczu a raczej o tych spadających kreskach z nieba co omijają przednią szybę albo wszystkie samochody w DR2.0 maja super wycieraczki. W jedynce było na prawdę przerąbane jechać w strugach deszczu, wycieraczki nie nadążały zbierać wody, widoczność bardzo ograniczona, a tutaj deszcz w niczym nie przeszkadza a bardziej irytuje czymś co nie przypomina deszczu, nie mam pojęcia jak to mogło zostać przyklepane i trafić do ostatecznej wersji gry.

Odnośnik do komentarza

Dziś sam sprawdzę.
Jeśli będzie lepiej niż w Dirt 4 to super. Gram na padzie a więc nie potrzebuje tak trudnego modelu jak w jedynce. Podobno modelem jazdy bliżej tej części do jedynki niż do czwórki więc powinno być dobrze.
Szkoda tylko, że zawartość gry jest wycięta ale posiadam wersję deluxe - tylko czekać na Monte Carlo i Szwecję

Odnośnik do komentarza

Co do tej wyciętej zawartości, to nie jest do końca taki armagedon jak niektórzy to przedstawiają. Rajdów jest tyle samo co w jedynce, tras do rallycrossa dwa razy więcej. są jeszcze zawody historyczne, próby czasowe, także w ogólnym rozrachunku jest tego sporo więcej niż w Dirt Rally. Wyzwań dziennych i tygodniowych jest więcej, zniknęły tylko wyzwania miesięczne, trochę denerwujące jest to ze bez wersji deluxe nie mamy dostępu do jednego wyzwania dziennego i tygodniowego i nie przypadkiem są to najlepiej płatne zawody. Sesson pass na psn 113 zł, nie mało i fajnie by było dostać to od razu ale jak by nie zapowiedzieli tych sezonów to pewnie nikt by nie płakał bo zawartości nie jest mniej niż w pierwszej części.

Odnośnik do komentarza

Pograłem chwilę i póki co jak dla mnie jest lepiej niż w Dirt 4. Model jazdy na padzie bardziej zbliżony do Dirt Rally 1. Graficznie jest to najładniejszy Dirt, przynajmniej na XOX. Powtórki również są najlepiej wykonane w tej części. Pilot polski również jest dobrze zrobiony, napewno lepszy niż w czwórce.
Jeśli ktoś jest chętny to zapraszam do argentyńskiego sklepu MS bo jest taniocha!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...