Skocz do zawartości

xCloud


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Na streaming na TV czy dużym monitorze jeszcze za wcześnie, ale telefon+uchwyt+pad, to już jest funkcjonalny handheld.

 

Od kilku dni tak gram, testowałem wiele gier i dla mnie bomba. To jak gry takie jak Gears of War chodzą i wyglądają to jest naprawdę duże zaskoczenie. Zacząłem grać w TEW.

 

Grając przy użyciu telefonu z LTE 5G z prędkością 100-120 Mbit nie mam specjalnie widocznych artefaktów obrazu, chyba że jest naprawdę bardzo dynamiczna gra jak FH czy Doom Eternal.

Odnośnik do komentarza

Ja uważam, że Geforce Now na dużym TV to dużo lepsze rozwiązanie jak męka i ogrywanie gier na poprzedniej generacji (60 klatek, gierki się szybko wczytują a laptop sobie cichutko pracuje). Z xCloud zwykle korzystam na TV bo jak wprowadzałem się na to mieszkanie to stwierdziłem, że router do netu muszę mieć blisko TV i konsol żeby wszystko było podłączone do niego kablem dlatego gdy w sypialni czyli jedynym miejscu w domu gdzie widzę sens korzystania ze streamingu w telefonie odległość sprzętu od routera jest na tyle duża, że co chwilę przez ekran leci pasek z góry na dół odświeżając obraz. Przed pójściem do łóżka mogę jedynie trochę ten router przemieścić bliżej a drzwi od sypialni zostawić szeroko otwarte i wtedy jest troszkę lepiej, mimo posiadania wspaniałego uchwytu i jeszcze lepszego pada działającego z androidem (8Bitdo) to jednak w łóżku wolę wziąć Switcha.

Trochę jestem podjarany tym całym streamingiem i wrzucę dzisiaj jeszcze jakieś zdjęcie gdy obraz jest brzydki, dam swojej narzeczonej pada, niech bzika w FH5 200 km/h i wtedy ja walnę screena :nosacz3:

Odnośnik do komentarza

Cholera, miało wyjść inaczej :notsure:
Forza Horizon 5 zrzut ekranu walnięty w losowym momencie przy dużej prędkości auta.
Screen z xCloud, aplikacja Xbox, laptop kabelkiem do internetu.
*miało wyjść inaczej w sensie, że gorzej. Moim zdaniem jest całkiem w pytę ale ja nigdy nie byłem onanistą obrazowym. Zawsze mi wystarczał niski input lag (zabrałem kiedyś Guitar Hero i DJ Hero do kumpla i u niego nie dało się grać)  kalibracja z internetu i byle ekran wisiał wygodnie dla szyi i oczu. :cebula: 


 

Zrzut ekranu (150).png

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Kiedyś jak dzieciak miał bidę w domu, słaby kąkuter i zero szans na posiadanie konsoli to kaplica. Był kulturowo wykluczony i zero opcji by ograć nowe gierki samemu. Dziś jest inaczej bo czy to telefon czy biznesowy laptop, który nigdy by nie wyświetlił nowych gierek może stać się ekranem i furtką do najnowszych produkcji w przyzwoitej oprawie i klatkarzu. Dzieciak i tak woli obejrzeć streama bo tak jest łatwiej ale taki prawie 30 letni chłop ma radochę z tego jak to dziś wygląda. :rayos:
 

xcloud.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Z dobrym netem xCloud to gamechanger, na telefonie ponad 40h w Slay the Spire zrobiłem. W jednym abonamencie gram na XsX, PC i telefonie. Dobrze, że takich możliwości za dzieciaka nie miałem, bo bym szkoły nie ukończył.

 

PS. U mnie ostatnio problemy z jakością zniknęły jak zrobiłem wszystkie sktualizacje Androida.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ciężko mi uwierzyć ze chmura mogłaby być darmowa bez opłacania abonamentu.

Micro to korpo musi zarabiać, a poza tym te wszystkie serwery z xboxami rozrzcuone po całym świecie i ich utrzymanie też z pewnością swoje kosztuje. Więc abonament na chmure na pewno będzie swoje kosztować, a darmowe będzie co najwyżej dla gierek F2P jak Forcik (bo M$ zarabia tu na zyskach z MTX).

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...