Skocz do zawartości

xCloud


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.09.2023 o 15:05, MatekDM napisał:

 

Niestety to prawda, też czasem czekam po 3-5 minut na możliwość pogrania w Horizon 5 czy Halo. Najgorsze, że pomijając kolejki, jakość jest okropna jak dla mnie. Może nie ma opóźnień (za dużych, bo jakieś tam są wyczuwalne), ale boli 1080p i ten fatalny bitrate, bo całość streama dosyć często robi się rozpikselowana. W porównaniu do GeForce NOW Ultimate to w ogóle jest 4 klasy niżej. Microsoft, jako czołowy dostawca takich rozwiązań, mógłby nad tym jeszcze popracować.

 

Kolejki to pewnie wina starfielda, kiedyś tak nie było. Jakość to loteria - raz jest dobrze i płynnie, raz jest pikseloza. Przed sf nie miałem żadnych zastrzeżeń, teraz to gorzej działa ale już się trochę uspokoiło bo się czeka minutę a nie pół godziny. Co do parowania pada to pewnie dało by się połączyć kabelkiem usb-c po obu stronach :potter:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Gram ostatnio w Cocoona przez chmure na Steam Decku i musze napisać że bardzo dobrze to działa, nie widzę różnicy od grania natywnego, zero odczuwalnego laga, artefaktów graficznych i dźwiękowych, a niska rozdziałka (1080p) nie przeszkadza, bo Steam Deck i tak natywnie ma niższą rozdzielczość

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Bielik napisał:

To teraz dla porównania włącz to przez aplikację na tv albo nawet z samej konsoli na tymże tekewizorze, niski bitrate i rozdzielczość masakruje radość z grania. Do GeForce now daleka droga w kwestii jakości streamingu.

Ale dlaczego mam sobie to robić? doskonale wiem jak wygląda granie przez xcloud na dużym ekranie i że  GeForce Now to nie jest. Dlatego o wiele lepiej korzysta mi się z tej usługi na Steam Decku

 

Odnośnik do komentarza

Pecetowcom polecam wtyczkę Tampermonkey (dla Chrome, Edge czy innej przeglądarki jakiej używacie) i skrypt Better xCloud: https://better-xcloud.github.io/chromium/ . Można wymusić rozdzielczość, bitrate, zmapować klawiaturę i myszkę, a nawet włączyć sobie Remote Play z własnej konsoli i grać w swoje zakupione gierki przez przeglądarkę. Fajna rzecz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 1.02.2024 o 22:30, ASX napisał:

Ale dlaczego mam sobie to robić? doskonale wiem jak wygląda granie przez xcloud na dużym ekranie i że  GeForce Now to nie jest. Dlatego o wiele lepiej korzysta mi się z tej usługi na Steam Decku

 

Dzisiaj brat przyniósł do rodziców Legiona Go i puszczał z chmury Hi Fi Rush i Starfielda. Jeśli chodzi o laga to zajebiście było w sumie. Obraz też spoko pomimo że u ojca ohujały internet.

No te małe ekrany chyba lepsze do xclouda bo w domu potestowałem i no tak różnie. Taka Persona 3 to nawet bym nie wiedział że gram w chmurze, Forza Motorsport też bardzo pozytywnie, ale już Starfield czy Gotham knights tak sobie(tv 4k 55").

 

Jeszcze jeśli chodzi o kolejki to miałem prawie do każdej gry, ale taką Persone 3 normalnie uruchamiałem, pomimo że dopiero premiera i no więcej ludzi pewnie gra niż w takie Gotham. Może przy premierach jakieś serwery są dodatkowe czy cuś. Jeśli tak to na plus.

 

I krótka recenzja Legiona. Zajebiście leży w rękach, duży ekran robi wrażenie. Tylko ten Windows xdd jakbym miał się z tym pierdolic jak mój brat to bym umar. Nie dla mnie taka zabawka jednak chyba 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dawno nie grałem przez xCloud i muszę przyznać, że na telefonie śmiga to teraz kapitalnie. Gry wyglądają już jak puszczone natywnie, z rok temu różnie z tym było, ale co najważniejsze, to bardzo mały lag - teraz na telefonie z padem grałem sobie bezproblemowo w Halo 5.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak na konsolach, TV czy PC, ale jeśli chodzi o telefony, to tu progres jest ogromny.

 

Grać w dynamiczną grę jak Halo 5 na telefonie z minimalnym lagiem, to jest naprawdę coś.

 

Myślę, że z uwagi na to, że ten rynek nie rośnie, to może skupili się tylko na telefonach właśnie. Podejrzewam, że jak ktoś już używa chmury, to w 90% właśnie na telefonach.

 

Zobaczymy jak będzie dalej, jeśli faktycznie planują jakiegoś handhelda, to tutaj ta chmura jednak powinna dalej się rozwijać.

Odnośnik do komentarza

Osobiście dużo używam ostatnio na decku, obraz widać, że wersja youtubowa, pojawiają się artefakty, ale pod względem laga jestem zadowolony. Aktualnie ogrywam Personę, powróciłem do ponownego przejścia Pentimenta i o dziwo bardzo wygodnie mi się gra w Starfielda. Ogólnie chyba gry w 30 fps lepiej chodzą jeżeli chodzi o laga, bo same w sobie mają opóźnienie, więc chyba dlatego :)

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
44 minuty temu, Chewie napisał:

Ktoś się orientuje jaki uchwyt do pada jest najlepszy? Podobno ten jest dobry bo lepiej można rozłożyć masę i nie powinno ciążyć do tyłu https://allegro.pl/oferta/uchwyt-do-padow-kontrolerow-pro-2-8bitdo-mobile-clip-na-telefon-smartfon-15047836132

 

Jeszcze myślę nad razer kishi ale drogie i jak mam dwa pady do xboxa to wolę je wykorzystać

 

Ja mam ten, zajebisty jest:

 

https://www.8bitdo.com/mobile-gaming-clip-for-xbox-controllers/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...